דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה שכונת Miramar

 
 
הוואנה הקדמה לשכונת מירמר Miramar

השכונה נחשבת לאחת השכונות העשירות בעיר ובמדינה,ממוקמת במערבה של העיר,השדרה החמישית משמשת כעורק המרכזי והארוך המתמשך מכוון מזרח למערב והעובר גם בשכונת  flaya ,בשכונה ממוקמים אחדים מבתי המלון היקרים,נציגויות של עסקים וחברות מרחבי העולם, בתי המגורים ,השגרירויות,אחוזות של תושבי החוץ   והמסעדות של העיר.

 

בשטחה של השכונה ,ממוקמים מספר מוזיאונים,והמפורסם הוא מוזיאון  Museo del Ministerio del Interior , המציג בתצוגותיו מוצגים מן המלחמה הקרה ,בין אמריקה לקובה ולעולם הקומוניסטי.

 

חזיתות של רוב מלונות השכונה פונים בחזיתם לכוון חוף הים, ולחלקם צמוד חוף ים פרטי ,השכונה נחשבת לאזור אמיד בעיר ,בשכונה רחובות המוצלים בשדרות עצים בצדדיהם ושטחים פתוחים נרחבים בשכונה, בשכונה משובצות מסעדות רבות בעלות רישיונות לתיירים ואנשים אמידים ומסעדות פרטיות הנקראות  Paladar .

 

את השכונה מבקרים בעיקר אנשי עסקים , וחלק מבתי המלון מיועדים עבורם , היא אינה מוקד תיירותי מובהק.

 

הוואנה הקדמה לשכונת מירמר Miramar
 
קובה האקווריום הלאומי National Aquarium
או בשמו המקומי Acuario Nacional      
כניסה בתשלום  
כתובת Avenida 1ra.  6002 esquina 60 רובע Miramar Playa
שעות פתיחה ימי שלישי - ראשון בשעות 10:00-18:00 בימי שני סגור.
טלפון 225872 
מידע למוזיאון
המוזיאון ממוקם במדרון חוף עתיק, ליד גן החיות  הממוקם ברובע Miramar ,הוא חלק מפארק Lenin Park  ביחד עם  פסלו של לנין  בפארק .
 
האקווריום עבר חידוש ושדרוג בשנת 1980, במוזיאון מציגים אוספים של חומרים הקשורים לחיים במים צלופחים נחשים,סרטנים,הכוללים דגים,סרטנים,קונכיות ,צבי ים ,צמחיה תת ימית , בקיצור כל מה ששוחה או צף במים.

הביקור מציב את הצופה בעמדה אשר הוא חווה חוויה של שהייה במעמקי האוקיאנוס, לילדים ניתנת האפשרות ליהנות ולהבין על החיים במים והאוכלוסייה השונה הדרה בו,וכמובן הופעות של דולפינים,תוך כדי ישיבה במרינה.
קובה האקווריום הלאומי National Aquarium
 
מוזיאון Museo Minint
מוזיאון משרד הפנים Ministerio Interior
כתובת  בפינת הרחובות Avenida 5 Calle 14 בשכונת Miramar
במוזיאון בניגוד לארצות הברית בנושא ההגירה, מוצגת ההגירה אשר ניסתה לזעזע את המרקם החברתי בקובה, וכמובן דרכיו ולחימתו של משרד הפנים בתופעה של ההגירה, בתצוגות של תמונות וכתבים .
מוזיאון Museo Minint
 
מוזיאון Museo de la Alfabetizacion
ממוקם בתוך בית הספר Ciudad Libertad ברחוב Avenida 31 באזור Miramar
המוזיאון פתוח בשעות 08:00-12:0 ובשעות 13:00-16:40.
טלפון    260-8054
מוזיאון חביב המתאר את מהפכת התרבות והמלחמה בבערות ,תוך מתן אפשרות ללמוד ולהשכיל לכל התושבים ללא תמורה מגיל הגן עד לסיום הלימודים האקדמיים, החל משנת 1961.
מוזיאון Museo de la Alfabetizacion
 
מסעדת דגים Don Cangrejo
כתובת  Calle 1ra 1606  רובע Miramar
טלפון   204-4169
המסעדה פתוחה בשעות 12:00-24:00  
מסעדה בתקציב בינוני ,20-25 דולר
מידע למסעדה 
מסעדה הפועלת תחת המשרד לדייג בקובה,במסעדה מגישים סוגי דגים כמו   snapper, grouper , prawns .
 
במסעדה מוגשות מנות טריות, אשר מובאות מן השווקים או מן הדייגים בנמל, על בסיס יומי וקבוע,לכן המבחר משתנה מדי פעם לפי סוגי הדגים ושלל הים שהובאו באותו יום כוללים :סוגי דגים שונים,טונה,סרדינים,לובסטרים,קלמרי,שרימפס,צדפות ושאר חיות הים.
מסעדת דגים Don Cangrejo
 
שם המסעדה Papa s

כתובת Residencial Marina Hemingway בסביבת המרינה רובע Miramar

טלפון   209-7920

מסעדה בתקציב בינוני .

      
   
שם המסעדה Papa s
 
כנסיית esus de Miramar Church
כתובת    5th Avenue  -   Quinta Ave esquina  82   רובע  , Miramar, Playa 
מידע   
הכנסייה הקתולית הגדולה בקובה,הכנסייה נפתחה בשנת 1948, היא בנויה בסגנון רומאי ביזנטי ושייכת לזרם הקתולי רומאי אורטודוכסי, ציורי הקירות  צויירו בידי  Cesareo Marciano Hombrados  אומן ספרדי  .אשר צייר אותם בין השנים 1952-1959, בציורים יש למעלה מ  266 דמויות וצורות, הנמצאים ב  14 ציורים.
 
לציוריו בדמויות הנשיות  שימשה אישתו  Sara Margarita Fernandez   כמודל, בכנסייה ממוקם עוגב ענק,בעל 5000 צינורות נשיפה, ואשר הוצב בכנסיה בשנת 1956, חלקים ממנו הובאו מספרד.
 
הגן המקיף את הכנסיה הוא העתק של גן  Our Lady of Lourdes  מהכנסייה בצרפת,והוקם בשנת 1958.
כנסיית esus de Miramar Church
 
פסלו של לנין statue of Lenin
ממוקם בפארק  Parque Lenin
כתובת   Avenida 5ta  68  רובע  Miramar
הפסל של לנין ממוקם ב  Arroyo Naranjo,  בכניסה לפארק  Parque Lenin  , פשוט יש להגיע אליו בשימוש בשילוט ובסימנים המוליכים אליו, לאורך Cortina de la Presa.
 
הפארק מושך אליו אנשים מהאזור ותיירים הרוצים למצוא שלווה בין שבילי הפארק,הפארק משמש כמסלולי הליכה ורכיבה לאופנים לתושבים,בכניסה לפארק ממוקמת האנדרטה שהוקמה בידי הרוסים לזכר המהפכה הקומוניסטית בארצם,בידי המנהיג  Vladimir Ilich Ulyanov  הנודע בשמו לנין.
 
בתוך שטח הפארק ניתן לערוך פיקניקים,ולהנות מהאקווריום וגן החיות, הסיור מסתיים במרכז התערוכות  האקספקו  ExpoCuba , ואולי לאכול במסעדת   Don Cuba restaurant  המקומית .
פסלו של לנין statue of Lenin
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור