דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה שכונה el centro

 
 
הקדמה לרובע Central Havana בהוואנה

רובע ישן מאוד,ואחד העניים בהוואנה,בחלק מהרחובות איך להסתובב בלילה,באזור פאבים לבילוי,מהתקופה של חיי הלילה בהוואנה,שכלל מועדוני לילה,פאבים,מופעי בידור והאקזוטיקה,ניתן לחוש באזור את הוואנה האמיתית הישנה,ואורח חייה בעבר,הרבה מבנים בהרס חלקי או מוחלט,אחד ממפעלי הסיגרים הגדולים בהוואנה, Tabacos Partagas  ממוקם באזור.

הקדמה לרובע Central Havana בהוואנה
 
הוואנה האנדרטה לזכרו של פרנסיסקו דה מירנדה Francisco de
הפסל ממוקם בסוף החלק המזרחי של טיילת המלקון, רובע  סנטרל הוואנה
ממנהיגי ההתקוממות כנגד הכיבוש במאה ה 18,נולד בשנת 1750,שמו המקורי היה סבסטיאן, הוא נולד מחוץ לקובה את לימודי האוניברסיטה שלו למד בקרקס,וסיים את לימודיו במדריד,לאחר מכן היה קברניט של ספינת מלחמה, כאשר ספרד הכריזה מלחמה על מרוקו,לאחר בקשות רבות הוא הועבר לשרת בדרום אמריקה בשנת 1780,ונלחם כנגד הבריטים בכיבוש הספרדי במדינות Pensacola  ובהאמה, הוא הגיע לקובה בשנת 1783.
הוואנה האנדרטה לזכרו של פרנסיסקו דה מירנדה Francisco de
 
הוואנה קניון קובני לוס אנגלס La Epoca
כתובת בפינת הרחובות  Avenida de Italia והרחוב Neptuno Street רובע Havana Centro
החנות פתוחה בימי  שני - שבת  בשעות 09:00 - 19:00 ובימי ראשון בשעות 09:00-13:30 .
טלפון  862 5065
מידע
חנות לבדים שהחלה לפעול בשנת 1885, בשנת 1927 רכשו שני אחים ספרדיים את המקום והפכו אותה לחנות קמעונית,העסק התרחב ונפתח מרכז קניות לבגדים זולים בסגנון קובני .
 
בשנת 1954 הושלם המבנה החדש בן חמש הקומות המשתרע על חצי רחוב , הכולבו הפך לשלישי בגודלו בעיר, בעת עליית קסטרו לשלטון הוא הולאם ובעליו עברו למיאמי והקימו מחדש את חלומם.
הוואנה קניון קובני לוס אנגלס La Epoca
 
בר,גאז קפה מוזיקה חייה El Louvre – Hotel Ingla
Gran Cafe el Louvre
כתובת   Paseo del Prado 416 בפינת רחוב San Rafael Street  רובע Havana Centro
טלפון   
המועדון פתוח בשעות   12:00-24:45  
תקציב המועדון בינוני 
מידע למועדון  
הבר פתוח בטרסה של המלון , מקום נחמד עם תצפית על מרכז Parque Central, בר טוב המגיש סוגי קוקטילים ,מקום לשבת לראות ולהראות בו, התזמורת מופיעה בשעות אחר הצהרים והלילה, מקום לתיירים הרוצים לשמוע מוזיקה טובה וסיגר טוב.
בר,גאז קפה מוזיקה חייה El Louvre – Hotel Ingla
 
מסעדה סינית Tien Tan
כתובת   Bulevar del Barrio Chino No. 17 רובע  Centro Habana  
המסעדה פתוחה בשעות 12:00-24:00   
טלפון  8615478 
מסעדה בתקציב בינוני
מידע  למסעדה
המסעדה מגישה מאכלי אורז,אטריות,נבטים,נבטי סויה,חזרן וליבת במבוק,דגנים ,האוכל מתובל בשלל טעמים הכוללים סויה וגינגר.
הבשר המוגש במסעדה כולל : עוף,חזיר,בקר,כבש,כמו שנאמר כל דבר אשר לו ארבע רגלים או שתי כנפיים,חלק גדול  מהמנות הם דלי שומן וקלוריות, ניתן לאכול במקלות או בסגנון מערבי מזלג.
 
במסעדה מגישים מאכלי ים ודגים מסוגים שונים ובסגנונות בישול שונים,גריל,מאודה ומבושל. ויש לזכור כי בכל מטבח סיני ישנם המאפיינים של המחוז בסין ואין ספור סוגי הגשה ובישול.
מסעדה סינית Tien Tan
 
מדרחוב Calle Obispo
המדרחוב אשר יוצא מכיכר Plaza de Armas ומסתיים במרכז העיר החדש הנקרא Centro Habana, ופארק סנטרל ,לכוון מזרח העיר,סימן הבר פלורידה ליד פארק סנטרל ,הבר שימש את הסופר המיגווי כבסיס.
 
עד המהפכה שימש המקום כאזור הזנות של העיר,אומנם חלו בו שינויים אך גם כיום הוא אסופה של רחוב אשר מתוכו יוצאות סמטאות המשובצות בשלדי מכוניות ישנות.
 
ברחוב ממוקם מבנה מרשים ענק הנקרא  apitolio Nacional,או בכינויו tolio,  והוא אף בגובהו מתרומם מעל למבני הרחוב, מבנה זה שימש כבית הקונגרס הקובני עד שנת 1958, המבנה נבנה בסממנים ובעיטורים הדומים לבניין הקפיטול האמריקני, כיום ממוקמים במבנה הספרייה הלאומית למדעים וטכנולוגיה והאקדמיה למדעים של קובה.
 
בהמשך הרחוב בית המרקחת העתיק באי  גונסון דרג סטור,הנראה כמו שהיה בתחילת דרכו ,כולל מדפי עץ המהגוני שעליהם מונחים צנצנות ותרופות כמו שהיה פעם בתחילת המאה ה  19,בהמשך הרחוב מוזיאון המטבעות ,מלון אמבוס מנדוס אשר צבעו האדום בולט ברחוב,מקום שהייה של המיגווי.בקרבה לכיכר ארמס ממוקם מוזיאון הצורפים הקטן והדל.
 
הרחוב עבר שיפוץ כללי וממוקמים בו מסעדות רבות,חנויות,ברים ומקומות בילוי.
מדרחוב Calle Obispo
 
פסל גוש מרטי Statue of Jose Marti
הרבה פסלים הוקמו לכבודו של  Jose Marti , אבל זהו הפסל הראשון שנוצר בשנת 1905 הממוקם במרכז העיר בפארק המרכזי  Parque Central  של העיר,ברובע  Havana Central
פסל גוש מרטי Statue of Jose Marti
 
פסלו של The Monumento al Antonio Maceo
פסלו של גנרל אנטוניו מקו  The Monumento al Antonio Maceo
ממוקם בטיילת Malecon  רובע מרכז הוואנה
האנדרטה נוצרה בשנת 1916.
פסלו של The Monumento al Antonio Maceo
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור