דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה שכונת Habana Vieja

 
 
הקדמה לרובע Havana Vieja בהוואנה
הקדמה לרובע   Havana Vieja בהוואנה
מידע
הרובע העתיק בהוואנה.נחשב לאחד מיסודות העיר,הרובע הוקם בידי הספרדים בשנת 1519,שימש כנמל הטענה לסחורות אשר נשלחו מעבר לים לספרד ,מהאוצרות אשר נשדדו בקובה ומיתר המדינות בסביבה,במאה ה  17 הוקמה במקום מספנה לבניית אוניות,מתוך שלושת אלפי בתים שהיו באזור ,נותרו עקב ההזנחה וההרס כאלף בתים,כמו כן נשרף הרובע בכיבושים של פירטים,אשר פשטו ובזזו את העיר ,כתוצאה מכך הובאו חיילים מספרד והוקמו מצודות ההגנה על פתחי נמל העיר ובתוך חומות העיר,כמו מצודת מורו,לה קבנה,מצודת פונטה,מצודת פורז,כנסיית קריסטובל,בשנת 1982 הוכרז האזור על ידי אונסקו כאזור שימור המורשת.
הקדמה לרובע Havana Vieja בהוואנה
 
הוואנה פלאסיו דה לה ארטסניה Palacio de la Artesania
פלאסיו דה לה ארטסניה Palacio de la Artesania
פתוח בכל יום 09:00-19:00
כתובת רחוב  Calle Cuba  64  רובע  La Habana Vieja
טלפון 7612877
מידע
מרכז קניות ובו חנויות רבות לממכר אלקטרוניקה, מזכרות, כלי נגינה, סיגרים, תכשיטים ובגדים הממוקם בכניסה לרובע העתיק  La Habana Vieja, מרכז קניות הנמצא בתוך מבנה עתיק אשר נבנה בתקופה הקולינארית .
 
במקום מסעדה ובתי קפה, כל יום בשעה 15:00 מנגנת אחת מלהקות המוסיקה המעולות במדינה, בליבו של המרכז חצר פטיו מטופחת ומקסימה המוקפת בעמודים התומכים במרפסות ושלוש קומות של חנויות .
הוואנה פלאסיו דה לה ארטסניה Palacio de la Artesania
 
הוואנה קווי השייט Lanchitas de Regla Casablanca

קווי השייט   Lanchitas de Regla Casablanca ,Small Boats of Regla and Casablanca

תחנות מוצא   Muelle de la calle Luz Avenida del Puerto  רובע   La Habana Vieja  

המוליכות מהוואנה הישנה לאזורי   Regla  ואזור  Casablanca, הסירות פועלות בצורה סדירה לשייט למקום וחזרה, ומחליפות את אוניות הקיטור אשר ביצעו עבודה זאת בעבר בתחילת המאה ה 19 עשרים. 

        

הוואנה קווי השייט Lanchitas de Regla Casablanca
 
הוואנה מוזיאון הצייר אוסוולדו Oswaldo Guayasamin Museum
כתובת 111 Obrapia Street, between Oficios and Mercaderes  רובע Old Havana 
שעות פתיחה  Tuesdays through Saturdays 9:00 – 16:30 Sundays 9:00 - 13:00.
טלפון  861 3843
מידע למוזיאון
במוזיאון אשר נפתח בשנת 1992, מוצגות שלוש תערוכות קבועות לכבודו של הצייר הידוע בקובה  Oswaldo Guayasam?n,  ולשאר האמנים מאמריקה הלטינית, מסוף המאה ה 18 ומהמאה התשע עשר.
 
בקומת הקרקע ממוקמת חנות סדנא לאומנות טיפוסית של הצייר,הדפסים וההעתקים של יצירותיו המפורסמות, אשר נולד במדינת אקוודור, הוא מת בגיל 33 שנה, במשך חייו הוא הציג ב 180 תערוכות, שכללו ציורים,פסלים,אנדרטאות  וציורי קיר .

בחלק מהמוזיאון קיים גם המשרד לשיקום העיר הנקרא   Office of the Historian of Havana , המשיב לתחייה את יופיים של בתי העיר והארמונות מהתקופה הקולוניאלית ,הכיכרות והרחובות.
הוואנה מוזיאון הצייר אוסוולדו Oswaldo Guayasamin Museum
 
הוואנה מוזיאון המוזיקה Museum of Music
כתובת 1 Capdevilla רובע La Habana Vieja
שעות פתיחה   ימי שלישי-שבת,סגור ביום ראשון-שני.
טלפון  619846
מידע למוזיאון
המוזיאון ממוקם במבנה אשר הוקם בשנת 1905,למסחר בידי  הסוחר  Francisco Pons ,בשנת 1936 נרכש בידי משפחת   Perez de la Riva  ושימש למגורייה עד אשר נרכש בידי המדינה בשנת 1981 ,שוחזר והפך למוזיאון המוזיקה.
 
המוזיאון מיועד לחובבי המוזיקה והמקצבים האפרו קובנים המסורתיים,משמש לחקר המוזיקה המקומית, בתצוגותיו אוסף כלי נגינה אופייניים לאזור, חלקם מתחילת המאה ה 19   , האוסף המסורתי  הרב כולל גם כלי נגינה מודרניים, אשר הובאו מקובה ומארצות אחרות.
 
האוסף כולל כלי נשיפה מעץ ומתכת, קרנות, כלי הקשה ומייתר, תופים מסורתיים והמשויכים לשבטים שונים, אשר שימשו בטקסים דתיים .
הוואנה מוזיאון המוזיקה Museum of Music
 
האנדרטה לזכרו של גנרל מקסימו גומז General Maximo
רובע Havana Vieja
בחלק הצפוני של הרובע העתיק ממוקמת האנדרטה לזכרו של גנרל  מקסימו גומז, בחלקה האחורי של האנדרטה קיימת דלת כניסה והמקום משמש למגורי אדם זקן ,אשר מספר על הקרב אשר השתתף בו הגנרל.
 
הגנרל הנהיג את צבא השחרור מעול הכיבוש הספרדי,בשנת 1895 יחד עם עוזרו  Antonio Maceo  ולמעשה היה המפקד הראשון על צבא השחרור.
האנדרטה לזכרו של גנרל מקסימו גומז General Maximo
 
הוואנה בניין קומריקו Lonja Del Comercio
כתובת כיכר San Francisco de Ass הוואנה העתיקה
מידע
בניין מרובע שימש כבניין מסחר ושווק נבנה בשנת 1909, בשנת 1996 שופץ המבנה , ומשמש כיום כמשרדי חברת הסרטה,ניתן להכנס למבנה ולהתרשם מהכניסה המרשימה ומסגנון העיצוב הפנימי, הוא מאכלס גם את המסעדה הטובה restaurant El Mecurio ,והנקראת על שם פסל הברונזה של האל מרקורי המוצב על גג העגול של המבנה.
הוואנה בניין קומריקו Lonja Del Comercio
 
רומא מזרקת נפטון Neptune Fountain
כתובת Avenida del Puerto רובע La Habana Vieja
המזרקה ממוקמת בהוואנה הישנה, על טיילת המלקון,יוצרה בשנת 1839, ניתנה במתנה בידי העיר התאומה Santa Barbara, בתחילה ניצבה המזרקה ליד קו החוף בחזית רחוב OReilly Street,בנקודה אשר אוניות הצטיידו במים להפלגות, לאחר חיפוש של מספר מקומות והצבות אשר היו כמו הפארק  Gonzalo de Quesada Park ברובע  Vedado לאחר שפגעי טבע פגעו בה שופצה מחדש  והוצבה מחדש  על טיילת הפלקון בשנת 1997 קרוב למקומה המקורי בתחילת דרכה.
רומא מזרקת נפטון Neptune Fountain
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור