דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה מדרחוב שדרות רחובות

מדרחוב Calle Obispo
המדרחוב אשר יוצא מכיכר Plaza de Armas ומסתיים במרכז העיר החדש הנקרא Centro Habana, ופארק סנטרל ,לכוון מזרח העיר,סימן הבר פלורידה ליד פארק סנטרל ,הבר שימש את הסופר המיגווי כבסיס.
 
עד המהפכה שימש המקום כאזור הזנות של העיר,אומנם חלו בו שינויים אך גם כיום הוא אסופה של רחוב אשר מתוכו יוצאות סמטאות המשובצות בשלדי מכוניות ישנות.
 
ברחוב ממוקם מבנה מרשים ענק הנקרא  apitolio Nacional,או בכינויו tolio,  והוא אף בגובהו מתרומם מעל למבני הרחוב, מבנה זה שימש כבית הקונגרס הקובני עד שנת 1958, המבנה נבנה בסממנים ובעיטורים הדומים לבניין הקפיטול האמריקני, כיום ממוקמים במבנה הספרייה הלאומית למדעים וטכנולוגיה והאקדמיה למדעים של קובה.
 
בהמשך הרחוב בית המרקחת העתיק באי  גונסון דרג סטור,הנראה כמו שהיה בתחילת דרכו ,כולל מדפי עץ המהגוני שעליהם מונחים צנצנות ותרופות כמו שהיה פעם בתחילת המאה ה  19,בהמשך הרחוב מוזיאון המטבעות ,מלון אמבוס מנדוס אשר צבעו האדום בולט ברחוב,מקום שהייה של המיגווי.בקרבה לכיכר ארמס ממוקם מוזיאון הצורפים הקטן והדל.
 
הרחוב עבר שיפוץ כללי וממוקמים בו מסעדות רבות,חנויות,ברים ומקומות בילוי.
מדרחוב Calle Obispo
 
רחוב Callejon de Hammel
רחוב צר וציורי אשר משני צדדיו ממוקמים בתים הצבועים כמו במכחול אומן,ברחוב מתנגנת מוזיקה לטינית ואפרו קובנית בידי חבורות ואומנים בודדים .
רחוב Callejon de Hammel
 
שדרות הנשיאות Avenue of the Presidents
השדרה ממוקמת ברובע  Paseo Vedado ,היא נמתחת בין רובע  Vedado   לטיילת המלקון   Malecon שלוש שדרות מתחברות לשדרות הנשיאות,השדרות ממוקמות בים הרחובות     13th -  15th stree.
המומנט בסוף שדרת הנשיאות לכבוד נשיאי אמריקה הלטינית.
שדרות הנשיאות Avenue of the Presidents
 
רחוב Ambos Mundos
הרחוב ממוקם בהוואנה העתיקה 
רחוב Ambos Mundos
 
רחוב calle Reilly
רחוב    calle Reilly
רחוב calle Reilly
 
השדרה החמישית 5 Avenue
ברקע שגרירות רוסיה בהוואנה.
השדרה החמישית 5 Avenue
 
טיילת ושובר גלים Avenida del Malecon
El Malecon
הטיילת ממוקמת  ומהווה גבול צפוני למרכז הוואנה היא מחברת את הרובע העתיק,את רובע מרכז העיר ואת שכונת  ודאדו ,היא גם חולפת ליד הרובע הסיני,לאורך הטיילת מתקיימים שווקי יומיים המציעים מרכולתם בדוכני רחוב.אורכה של הטיילת 6-7  קילומטר,הטיילת משתרעת בין מבצר  La Punta fortress  בחלקה המזרחי של העיר , ומגדל המבצר של  San Lorenzo Tower ומבצר   chorrera  בחלקה המערבי של העיר.
 
אורכה של הטיילת למעלה מששה קילומטר, בהליכה לאורכו, מבחינים באזורים שונים מבחינה אורבנית  ובתי מלון הנבנים לאורכו  ובעירוב של בתים מהתקופה הקולינאלית ,הנוטים ליפול והמוזנחים לא פחות מאשר הטיילת לפחות בחלק הישן שלה  ,במיוחד בקטע העתיק של הטיילת אשר בו משתעשעים הילדים בקפיצה למים ובשחייה,למרות שלכאורה הטיילת ממוקמת לאורך קו החוף ואתה מצפה ליופי והנאה מהמפגש בגלי הים, אך פגעי הטבע וההזנחה לאורך שנים נכרים במקום, בניגוד לשיפוץ והשיקום בכיכרות ורחובות ואפילו מבנים בחלקים של העיר העתיקה,הטיילת משמשת כנקודת מפגש עם המוזיקה המקומית האזרח הפשוט,הדייגים, והחיים כפי שהם משתקפים בחיי היום יום.בנוסף ניתן לצפות בשקיעת השמש המעולה לעת ערב.
 

טיילת ושובר גלים Avenida del Malecon
 
 
 
בניית אתרים - שרקור