דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה ארמונות מצודות ומבנים

 
 
הוואנה בניין קומריקו Lonja Del Comercio
כתובת כיכר San Francisco de Ass הוואנה העתיקה
מידע
בניין מרובע שימש כבניין מסחר ושווק נבנה בשנת 1909, בשנת 1996 שופץ המבנה , ומשמש כיום כמשרדי חברת הסרטה,ניתן להכנס למבנה ולהתרשם מהכניסה המרשימה ומסגנון העיצוב הפנימי, הוא מאכלס גם את המסעדה הטובה restaurant El Mecurio ,והנקראת על שם פסל הברונזה של האל מרקורי המוצב על גג העגול של המבנה.
הוואנה בניין קומריקו Lonja Del Comercio
 
כיכר Plaza de San Francisco
San Francisco Square הכיכר ממוקמת בחלק העתיק של העיר,ליד הרחובות  Calle Oficios  ושדרות Ave Mutalla ,שני בלוקים מן הטרמינל הימי במזח להפלגות בספינות,  Sierra Maestra Terminal ,לאחר שלוש מאות היא עדיין נחשבת כיכר מיוחדת אשר משמשרת את יופיה של העיר במרכזה,היא מוקמה בחלק המוקף חומות של העיר,היא שמשה למגורי המושל ואף בית העם שכן בה בעבר,היא שימשה כמחסן סחורות למסחר בין ספרד למושבותיה בעיקר לניו המפשייר  ומקסיקו.
 
שמה של הכיכר נובע משמו של המנזר אשר פעל במבנה בכיכר,כיום השימוש במבנה הוא לעריכת קונצרטים באולמו, ניתן לצפות על גגות העיר מהגג של המנזר.
 
הכיכר היא השנייה אשר נבנתה בעיר,הבזיליקה  נבנתה בשנת 1719   בפעם השניה לאחר שניזוקה בסופה  ועוצבה מחדש בסגנון הברוק בשנת 17370  בידי הבישופ    Juan Lazo de la Vega,  מגדל הפעמונים מתנשא לגובה 42 מטר,  ובתוך הכנסייה מתנוסס שעון,אומנם המקום אינו משמש כמקום תפילה אך ניתן לראות בחלק נמוך בכנסיה בקברים של אנשים שנקברו בה, דרך מרצפות זכוכית בקרקע המקום.
 

כיכר Plaza de San Francisco
 
שגרירות רוסיה בהוואנה Russian embassy
ממוקמת ברחוב   Avenida 5 פינת רחוב Calle 62
כאשר עומדים ב  Havana Playa אין אפשרות לא לראות את השגרירות הרוסית, גודלה וגובהה גדולים ואינם עומדים בשום פרופורציה של שגרירויות אחרות בעיר,המבנה נבנה בשנת 1989.
שגרירות רוסיה בהוואנה Russian embassy
 
האוניברסיטה של הוואנה University of Havana
כתובת    רובע    Vedado
מידע
האוניברסיטה נבנתה בשנת 1728, מהווה את האוניברסיטה העתיקה בקובה ואחת הוותיקות בדרום אמריקה, למעשה נפתחה כמוסד להקניית ערכי הדת הנוצרית בקובה, כיום באוניברסיטה 15 פקולטות שונות ו   14 מוסודות מחקר,ולומדים בה כ  600 סטודנטים בשנה.
 
בתחילת דרכה נקראה האוניברסיטה  Royal and Pontifical University of San Geronimo of Havana , ונפתחה בהרשאת  האפיפיור Pope Innocent XIII   ומלך ספרד  King Philip V.
 
בשנת 1842 שינתה כוון והפכה לאוניברסיטה חילונית רגילה, ושינתה את שמה ל    Royal and Literary Havana University ,ומאוחר יותר לשמה העכשווי  National University.
 
בתחילת דרכה שכנה האוניברסיטה במבנה שנקרא   Villa de San Cristobal  בהוואנה העתיקה ובשנת   1902 עברה למקומה הנוכחי על גבעה בשכונת וידאדו.
האוניברסיטה של הוואנה University of Havana
 
מוזיאון והאקדמיה למדעים Capitolio Nacional
El Capitolio Nacional  או בשמו הקודם   National Capitol Building 
כתובת   Calle Paseo del Prado - entre Calle Dragones y Calle San Jose רובע הוואנה הישנה
טלפון  620353
המבנה נבנה בשמת 1929 על גבעה , במדרחוב Calle Obispo  ,המבנה מרשים וענק הנקרא  Capitolio Nacional  או בכינוי El Capitoli  הרחוב, מבנה זה שימש כבית הקונגרס הקובני עד שנת 1958, המבנה נבנה בסממנים ובעיטורים הדומים לבניין הקפיטול האמריקני, כיום ממוקמים במבנה הספרייה הלאומית למדעים וטכנולוגיה והאקדמיה למדעים של קובה.
 
בתוך המבנה ממוקם פסל של אלת החוכמה היוונית   Athena .הפסל בדמותת האלה הוא אחד מפסלי הברונזה הגדולים בתוך מבנה בעולם, במבנה גם גלרייה לאומנות של האוסף להיסטוריה הלאומית של קובה ,הנקראת  Salon de los Pasos Perdidos  או בתרגום האולם של המדרגות האבודות The Hall of Lost Steps , אשר מורכבות מ  18 מדרגות שיש המסמנות את מרכז העיר, ואשר שימשו כמטה הקובני להיסטוריה הלאומית.
מוזיאון והאקדמיה למדעים Capitolio Nacional
 
ארמון Palacio de los Capitanes Generales
Palace of the Captains General
הארמון משמש כיום  כמוזיאון העירוני של הוואנה
שעות פתיחה  בכל יום בשעות 11:30-17:30  וביום ראשון   בשעות 09:00-12:00 ,מחיר 3 דולר לכניסה.
הארמון ממוקם במערב  כיכר Plaza de Armas, בשכונת Vedado, כתובת   Tacon Street between Obispo and O Relly , כחמישים מטר מחוף הים.
מידע
הארמון שימש את מושל ספרד בזמן שלטון הכובש הספרדי בהוואנה לאורך מאה שנים ,בשנים 1791 - 1898 , הארמון שימש כבית העירייה  בשנים 1920-1950 , ארמון יפה הבנוי בסגנון הברוק, הכולל חצר ואכסדרה של עמודים  בחצר הפנימית ממוקם פסלו של קולומבוס מגלה אמריקה,בשתי קומות הבניין,והמתחברים לחדרים של הארמון  ניתן לראות בסיור את חפצי האומנות והעושר אשר צברו מושלי האי הספרדיים בזמן שלטונם במקום,בתחילת הסיור מבקרים באולם חברי המועצה היישן,וחדרי המגורים.
 
בתערוכותיו ניתן ללמוד על העיר מימי יסודה עד ימינו אנו, באולם הראשי מוצגת מלחמתה של קובה לשחרור מעול הכיבוש של העיר והמדינה על שלל הגיבורים,התיעוד והמצגות.
 
החדר של הדגלים מציג את הדגל הלאומי האורגינלי של המדינה,בחדר השלישי מוצגת דרכו של   Carlos Manuel de Cespedes , המוצג כאבי האומה הקובנית, אשר החל את המאבק לשחרור מעול הכיבוש בשנת 1868 .
ארמון Palacio de los Capitanes Generales
 
המספנה הישנה בנמל old dockyard havana
המספנה הישנה בנמל   old dockyard havana
המספנה הישנה בנמל old dockyard havana
 
ארמון המרקיז Palacio de los Marqueses de Arcos
כתובת   Calle  San Ignacio 11   רובע וידאדו.
הארמון נבנה בשנת במחצית המאה ה  16 בסגנון פלורנטיני בידי    D. Juan de Figueroa, בחזית הבית עיצוב הקשתות מעל החלונות בדגם של חצי ירח, על הבניין לוחות עם עיטורים וכיתוב, במאה ה   18 נוספה עבודת טיוח על הקירות,כיום משמש כבית מגורים וחנויות.
ארמון המרקיז Palacio de los Marqueses de Arcos
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור