דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה אנדרטאות ופסלים

 
 
הוואנה האנדרטה לזכרו של פרנסיסקו דה מירנדה Francisco de
הפסל ממוקם בסוף החלק המזרחי של טיילת המלקון, רובע  סנטרל הוואנה
ממנהיגי ההתקוממות כנגד הכיבוש במאה ה 18,נולד בשנת 1750,שמו המקורי היה סבסטיאן, הוא נולד מחוץ לקובה את לימודי האוניברסיטה שלו למד בקרקס,וסיים את לימודיו במדריד,לאחר מכן היה קברניט של ספינת מלחמה, כאשר ספרד הכריזה מלחמה על מרוקו,לאחר בקשות רבות הוא הועבר לשרת בדרום אמריקה בשנת 1780,ונלחם כנגד הבריטים בכיבוש הספרדי במדינות Pensacola  ובהאמה, הוא הגיע לקובה בשנת 1783.
הוואנה האנדרטה לזכרו של פרנסיסקו דה מירנדה Francisco de
 
קובה אנדרטת לטבע הסוציאלי Memorial for the socialisti
האנדרטה ממוקמת במפגש הרחובות Calle 23 - Calle 12, ליד כיכר Plaza de la Revolucion .
בנקודה זאת הכריז פיטדל קסטרו על יסוד התנועה הסוציאלית של קובה לאחר המהפכה,בתאריך 16.4.1961, בטקס קבורת האנשים אשר נפלו בניסיון לכבוש את בסיס האוויר של הוואנה בהפיכה ביום העבר.
 
האנדרטה היא לוח ברונזה שעליו מגולפות דמויות הלוחמים בעת שפידל קסטרו מנציח אותם ומשבח את מעשיהם בטקס הקבורה , על קיר הנצחה, של בניין הניצב בפינת הרחובות Calle 23 - Calle 12.
קובה אנדרטת לטבע הסוציאלי Memorial for the socialisti
 
האנדרטה לזכרו של גנרל מקסימו גומז General Maximo
רובע Havana Vieja
בחלק הצפוני של הרובע העתיק ממוקמת האנדרטה לזכרו של גנרל  מקסימו גומז, בחלקה האחורי של האנדרטה קיימת דלת כניסה והמקום משמש למגורי אדם זקן ,אשר מספר על הקרב אשר השתתף בו הגנרל.
 
הגנרל הנהיג את צבא השחרור מעול הכיבוש הספרדי,בשנת 1895 יחד עם עוזרו  Antonio Maceo  ולמעשה היה המפקד הראשון על צבא השחרור.
האנדרטה לזכרו של גנרל מקסימו גומז General Maximo
 

האנדרטה ממוקמת בכיכר Plaza de la Revolucion ,בשכונת   Vedado במרכז העיר.
גובהה של האנדרטה 142 מטר.על החלק העליון של האנדרטה ניצב פסלו של  Jose Marti שגובהו 17 מטר שהוקם בידי האמן  Juan Jose Sicre , בתוך האנדרטה ממוקם מוזיאון המוקדש לפועלו וחיו של  Jose Marti  אשר היה מראשי ההתקוממות כנגד הכיבוש של השלטון הספרדי ,לצפייה על גגות העיר  ניתן לקחת מעלית , העולה למרומי האנדרטה. 

מאחורי האנדרטה ממוקם המרכז    Central del Partido Communista de Cuba המוקדש  לפטריוטים של קובה,בנוסף ממוקם בכיכר הבניין של משרד הפנים הקובני.שעל אחד מקירותיו נמצא ציור קיר ענק של צה גווארה עוזרו של פידל קסטרו שנהרג.
אנדרטת גו מרטי בכיכר המהפכה Memorial Jose Marti
 
פסל לנון Statue of John Lennon
הפסל נחנך בשנת 2001 בידי נשיא קובה קסטרו אשר אף הצהיר כי בצעירותו היה אוהד להקת הביטלס.ממוקם בפארק השלום באזור  החדש של רובע  וידאדו.
פסל לנון Statue of John Lennon
 
פסלו של קרלוס מנואל Manuel de Cespedes
פסלו של  קרלוס מנואל  Manuel de Cespedes
ממוקם במרכז כיכר La Plaza de Armas  רובע הוואנה העתיקה
בתאריך 10,10,1868 החלה ההתקוממות בראשות קרלוס מנואל דה סספדס ואשר הכריז על הרצון להשתחרר מעול הכיבוש ולבטל את העבדות בקובה.
 
בכיכר ארמס מוקם פסל שיש של המנהיג בתוך גן מוקף דקלים,קרלוס נחשב כאבי האומה.
 

 
פסלו של קרלוס מנואל Manuel de Cespedes
 
כתובת   Plaza de la Revolucion, Calle 12
האנדרטה ממוקמת בבית קברות אשר אנשים מפורסמים קבורים בה. קיימים מצבות ואנדרטאות בנוסף כמו של הגנרל General Maximo Gomez, האנדרטה של המתאבד אשר ניסה בשנת 1957 לתקוף את הנשיא בטיסטה בארמון הנשיאותי, כמו ביתר בתי הקברות הוקמו מצבות לזכרם של גיבורי המהפכה וכוחות  הצבא והחוק,כמו חיילים אשר נשלחו להלחם במדינות שונות בעולם כמו אנגולה ומתו על מזבח שליחות המפלגה והמהפכה.
אנדרטת כריסטופר קולומבוס Necropolis Cristobal Col
 
פסל גוש מרטי Statue of Jose Marti
הרבה פסלים הוקמו לכבודו של  Jose Marti , אבל זהו הפסל הראשון שנוצר בשנת 1905 הממוקם במרכז העיר בפארק המרכזי  Parque Central  של העיר,ברובע  Havana Central
פסל גוש מרטי Statue of Jose Marti
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור