דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה קתדרלות וכנסיות

כנסיית Church San Francisco de Paula

כתובת  Paula 9, esq. San Ignacio   רובע    Habana Vieja

Avenida del Puerto on the Oficios and San Ignacio streets

מידע  

 


 כנסיית Church San Francisco de Paula
 
כנסיית El Templete
כיום בתחום כיכר  Plaza de Armas, אזור הוואנה הישנה  
שעות הביקור בכל יום בשעות 09:30-18:30.
פרוש השם הוא המקדש או הכנסייה הקטנה, מעיין מבנה סימבולי  הנמצא ליד הארמון הישן    Palacio de los Capitanes Generales,  הכנסייה הייתה בכפר San Cristobal de La Habana ונבנתה בשנת 1519 כיום בתחום כיכר Plaza de Armas,המיסה הראשונה נערכה בה בשנת 1599.
 
בחזית הכנסיה ניצב פסל על עמוד בסגנון נאו קלסי  אשר נבנה בשנת 1828 ,בסימון המשולש הפרוטסטנטי ,הסגנון של האדריכלות מזכיר את זיכרונות הילדות מספרד בעיקר את העיר Guernica.
 
בתוך הכנסיה ישנו ציור פרסקו של האמן  Juan Baptiste Vermay, המתאר את מראה העיר בעבר, במרכז האולם טמון אפרו של האמן אשר הגיע להוואנה מניו אורלינס והתקבל בתוך הקהילה במקום,הוא אף פתח אקדמיה לאומנות בעיקר לרישום וציור.
כנסיית El Templete
 
כנסיית הקתדרלה La Catedral de La Habana
Cathedral of Havana
כתובת Empedrado 156 רובע La Habana Vieja
טלפון  617771
מידע על הקתדרלה
הכנסייה ממוקמת בכיכר הקתדראלה, בחלק העתיק שלהעיר ב   Habana Vieja , הכנסיה היפה משלהי המאה המאה השמונה עשר, סוף המאה ה  17 , בכניסיה עמודי תמיכה ,גומחות, ושאר עיתורים ואלמנטים השייכים לתקופת סגנון הברוק, בניגוד אסימטרי לחלק העליון החרותי,הכנסיה ממוקמת בקרבה לים ושולטת על אחת הכיכרות הישנות בתוך חומות העיר הישנה.
 
בכנסייה שלטו הכמרים הישועיים עד אשר הם גורשו מן המקום,והכנסייה הוכרזה כקדושה לעיר הוואנה בשנת 1789 ,על קירות הכנסייה ישנם העתקי ציורים של האמן  Rubens , והצייר הספרדי  Murillo על המזבח, בחלק של המקהלה הממוקם בסוף הכנסייה , ניתן לראות פרסקות בסגנון איטלקי   Giuseppe Perovanni .
 
מספר ציורים המספרים את סיפור גילוי אמריקה בידי קולומבוס,שצויירו בין השנים 1796-1898, בכנסייה גם מוצב פסל יפה של הקדוש  Saint Christopher , הפטרון של העיר הוואנה, אשר נפתר בשנת 1632 ואשר את פסלו יצר האמן  Martin Andujar  מהעיר הספרדית סביליה.
כנסיית הקתדרלה La Catedral de La Habana
 
קתדראלת Catedral de San Cristobal
כתובת  Calle Empedrado 156   רובע    La Habana Vieja
פתוח בימים  Mon-Sat 10:30am-12:30pm; Sun 9am-12:30pm, כניסה חופשית.
טלפון    8617771
מידע
חזית הקתדראלה בנויה בסגנון הברוק הקלאסי , הרבה תיירים מבקרים בה,בתוך הכנסייה אשר נבנתה בשנים      1748  -   1777  נמצא פסל מעץ של מגלה אמריקה כריסטופר קולומבוס,אשר קוצץ לחתיכות כדי שיהיה אפשר להכניסו לכנסייה, העיצוב פשוט, על סף המינימליסטי לפי רוח התקופה האנטי דתית אשר שלטה בסוף מאה ה  19 לאחר המהפכה.
 
הסממן הבולט בה הם  שני מגדליה הלא סימטרים,והכיפה של הדומו המסיבית הנתמכת בעמודים, אוסף יצירות האומנות בכנסיה מצוצם ,היא נקראת לזכרו של כריסטופר קולומבוס מגלה אמריקה, על פי האמונה בעבר היו טמונים בה עצמותיו לפני שהועברו .
 
לפעמים נסגרת הכנסייה ,אך אם הנך בעל מזל תוכל לצפות במיסה המתקיימת בימים שני ,שלישי,חמישי ושישי בשעה 08:00, וביום ראשון בשעה  10:30.
קתדראלת Catedral de San Cristobal
 
כנסיית Iglesia del Santo Angel Custodio
הכנסייה ממוקמת Calle Cuarteles במרכז הוואנה
הכנסייה ממוקמת בחזית כיכר קטנה הנקראת  Plazuela del Santo Angel ,אשר תוארה ברומן  שנקרא  Cecilia Valdes  ונכתב בידי הסופר  Cirilo Villaverde.
 
הכנסייה ממוקמת על גבעה , פרסומה נובע משמו של יוסף מרטי ממנהיגי המאבק לשחרור קובה מכיבוש הספרדי.
 
בכנסייה זאת הוטבל לנצרות Jose Marti בשנת 1853.
כנסיית Iglesia del Santo Angel Custodio
 
בזיליקת San Francisco
Iglesia  Monasterio de San Francisco de Asis
הבזיליקה ממוקמת בכיכר  San Francisco Square  הכיכר ממוקמת בחלק העתיק של העיר,ליד הרחובות Calle Oficios  ושדרות   Ave Mutalla,שני בלוקים מן הטרמינל הימי במזח להפלגות בספינות, Sierra Maestra Terminal.
 
הבזיליקה  נבנתה בשנת 1719,ועוצבה מחדש בסגנון הברוק בשנת 1730,מגדל הפעמונים מתנשא לגובה 60 מטר, ובתוך הכנסייה מתנוסס שעון,אומנם המקום אינו משמש כמקום תפילה אך ניתן לראות בחלק נמוך בכנסיה בקברים של אנשים שנקברו בה, דרך מרצפות זכוכית בקרקע המקום.
 
הכנסייה שימשה את הנזיר Friar Francisco Solano  ואשר הפך לקדוש של הכנסייה,פסל בדמותו של  San Francisco  ניצבה על גג המקום אך ראשו נהרס בהוריקן    בשנת 1864,ושארית הפסל הוסרה.
 
בכיכר ניצב גם המנזר אשר הוקם בשנת 1591 והיה המנזר הראשון שהוקם בעיר,המנזר היה בשימוש עד שנת 1841,שאז הפך לבסיס צבאי  וכיום משמש כאולם קונצרטים ומוזיאון .
בזיליקת San Francisco
 
כנסיית El Rincon - San Lazaro Church havana
כתובת  Santiago de las Vegas רובע  El Rincon
מידע  
בחלקה המערבי של העיר בשכונת El Rincon, ממוקמת כנסייה קטנה בשכנות לבית החולים הישן Leprosy Hospital, אחת לשנה מתקיים במקום פסטיבל לזכרו של הקדוש Saint Lazarus day בתאריך 17 לחודש דצמבר, למקום מגיעים המאמינים בתהלוכה רגלית, ביום הזה מקווים מאמיניו לקבלת ניסים ופתרון לבעיותיהם, בתוך הכנסייה מדליקים המאמינים נרות, הטקס מתנהל בסגנון אפרו קובני.
כנסיית El Rincon - San Lazaro Church havana
 
כנסיית esus de Miramar Church
כתובת    5th Avenue  -   Quinta Ave esquina  82   רובע  , Miramar, Playa 
מידע   
הכנסייה הקתולית הגדולה בקובה,הכנסייה נפתחה בשנת 1948, היא בנויה בסגנון רומאי ביזנטי ושייכת לזרם הקתולי רומאי אורטודוכסי, ציורי הקירות  צויירו בידי  Cesareo Marciano Hombrados  אומן ספרדי  .אשר צייר אותם בין השנים 1952-1959, בציורים יש למעלה מ  266 דמויות וצורות, הנמצאים ב  14 ציורים.
 
לציוריו בדמויות הנשיות  שימשה אישתו  Sara Margarita Fernandez   כמודל, בכנסייה ממוקם עוגב ענק,בעל 5000 צינורות נשיפה, ואשר הוצב בכנסיה בשנת 1956, חלקים ממנו הובאו מספרד.
 
הגן המקיף את הכנסיה הוא העתק של גן  Our Lady of Lourdes  מהכנסייה בצרפת,והוקם בשנת 1958.
כנסיית esus de Miramar Church
 
 
 
בניית אתרים - שרקור