דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה אטרקציות

 

 
 
 
קובה האקווריום הלאומי National Aquarium
או בשמו המקומי Acuario Nacional      
כניסה בתשלום  
כתובת Avenida 1ra.  6002 esquina 60 רובע Miramar Playa
שעות פתיחה ימי שלישי - ראשון בשעות 10:00-18:00 בימי שני סגור.
טלפון 225872 
מידע למוזיאון
המוזיאון ממוקם במדרון חוף עתיק, ליד גן החיות  הממוקם ברובע Miramar ,הוא חלק מפארק Lenin Park  ביחד עם  פסלו של לנין  בפארק .
 
האקווריום עבר חידוש ושדרוג בשנת 1980, במוזיאון מציגים אוספים של חומרים הקשורים לחיים במים צלופחים נחשים,סרטנים,הכוללים דגים,סרטנים,קונכיות ,צבי ים ,צמחיה תת ימית , בקיצור כל מה ששוחה או צף במים.

הביקור מציב את הצופה בעמדה אשר הוא חווה חוויה של שהייה במעמקי האוקיאנוס, לילדים ניתנת האפשרות ליהנות ולהבין על החיים במים והאוכלוסייה השונה הדרה בו,וכמובן הופעות של דולפינים,תוך כדי ישיבה במרינה.
קובה האקווריום הלאומי National Aquarium
 
טיילת ושובר גלים Avenida del Malecon
El Malecon
הטיילת ממוקמת  ומהווה גבול צפוני למרכז הוואנה היא מחברת את הרובע העתיק,את רובע מרכז העיר ואת שכונת  ודאדו ,היא גם חולפת ליד הרובע הסיני,לאורך הטיילת מתקיימים שווקי יומיים המציעים מרכולתם בדוכני רחוב.אורכה של הטיילת 6-7  קילומטר,הטיילת משתרעת בין מבצר  La Punta fortress  בחלקה המזרחי של העיר , ומגדל המבצר של  San Lorenzo Tower ומבצר   chorrera  בחלקה המערבי של העיר.
 
אורכה של הטיילת למעלה מששה קילומטר, בהליכה לאורכו, מבחינים באזורים שונים מבחינה אורבנית  ובתי מלון הנבנים לאורכו  ובעירוב של בתים מהתקופה הקולינאלית ,הנוטים ליפול והמוזנחים לא פחות מאשר הטיילת לפחות בחלק הישן שלה  ,במיוחד בקטע העתיק של הטיילת אשר בו משתעשעים הילדים בקפיצה למים ובשחייה,למרות שלכאורה הטיילת ממוקמת לאורך קו החוף ואתה מצפה ליופי והנאה מהמפגש בגלי הים, אך פגעי הטבע וההזנחה לאורך שנים נכרים במקום, בניגוד לשיפוץ והשיקום בכיכרות ורחובות ואפילו מבנים בחלקים של העיר העתיקה,הטיילת משמשת כנקודת מפגש עם המוזיקה המקומית האזרח הפשוט,הדייגים, והחיים כפי שהם משתקפים בחיי היום יום.בנוסף ניתן לצפות בשקיעת השמש המעולה לעת ערב.
 

טיילת ושובר גלים Avenida del Malecon
 
פסלי האריות Lions on the Prado
בכניסה למדרחוב  טיילת פראדו  Prado  בהוואנה הישנה, ממוקמים שני פסלי אריות מברונזה, אשר שומרים על הכניסה .
פסלי האריות Lions on the Prado
 
פסלו של ישו Jesus Christ Statue
בשמו המקומי  Cristo de La Habana    
כתובת Loma de Casablanca    
שעות פתיחה   24 שעות ביממה.
מידע לפסל
גובהו של פסל השיש 20 מטר, 51 מטר מעל גובה הים,פסלו של  האומן Jilma Madera,   הפסל ניצב מעברו השני של המפרץ,הוא כאילו מתבונן על העיר הישנה של הוואנה,ומשמש גם כנקודת תצפית על העיר, בדמיון מה לפסל הסוכר של ריו דה זנרו ,אך ללא פשיטת הידיים לצדדים.
 
הפסל נוצר בשנת 1958, הוא הוצב במקום שניתן לראות היטב את שקיעת השמש מעל העיר,הגישה והמעבר אליו בכביש, או בחציית המפרץ בסירה, בבסיס הפסל ממוקם בר  הפתוח 24 שעות ביממה.
פסלו של ישו Jesus Christ Statue
 
מודל העיר הוואנה Scale Model of the City
בשמו המקומי  Maqueta de la Ciudad de La Habana  
כתובת  Calle 28 No 113 entre 1ra , רובע  Miramar   
טלפון  332661
מידע למוזיאון
המודל של העיר הוואנה הינו השני בגודלו במודלים של ערים בעולם, הגדול יותר הוא המודל של העיר ניו יורק, המודל מתאר הקף שטח של 144 הקר ,מבנים הבנויים מעץ ארז, רחובות צבועים מעיסת נייר, ועליו מודבק ספוג.
 
קבוצה של מתכננים ומעצבים עבדו על המודל , פרטי העיר תוכננו בקפדנות תוך התייחסות לגדלים ולייחס של האלמנטים בעיר, תוך השתמשות בתיעוד,תמונות,ומידות שנלקחו מהאלמנטים המוצגים במודל העיר.
 
המודל כולל מבנים,בלוקים של מבנים,עצים,רחובות,מפרץ הוואנה,מצודות ואטרקציות של העיר,שכונות ישנות וחדשות,תחבורה,תאורה ועוד.
מודל העיר הוואנה Scale Model of the City
 
החומות העתיקות של הוואנה Ancient Wall of Havana
בשמם המקומי  Muralla de La Habana
רובע   La Habana Vieja
מידע  
חומות העיר העתיקה מרשימים,הן נבנו על מנת להגן על העיר מפני פלישות של שודדי ים ומדינות אשר חמדו את העיר,התוכניות לביצוע היו להקיף את כל העיר,במחסום בלתי עביר לחדירה,שערי העיר נסגרו בשעות הלילה , אך הם לא הצליחו להדביק את קצב ההתפשטות של שטח העיר ונבנו שכונות מחוץ לחומות, ולכן חלק מהתוכניות לא בוצעו, בשנה 1603 נזקי טבע  והתקפות אויבים גרמו לחורבן חלק מחלקי החומה.
 
חלקי החומה אשר עומדים אף בימינו כוללות את החלק בין הרחובות calles Ergido–Desamparados   , נמל מחסן הנשק  Puerta del Arsenal,  אזור Garitas del Angel,  בחזית מוזיאון המהפכה ,La Maestranza  באזור שדרות   Avenida del Puerto,
הכניסה והביקור חופשיים ללא תמורה.
החומות העתיקות של הוואנה Ancient Wall of Havana
 
נהר River Almendares
נהר   River Almendares
נהר River Almendares
 
המגדלור במבצר Castillo del Morro
המגדלור במבצר   Castillo del Morro
המגדלור המודרני יותר נבנה בשנת 1844  והוא עדיין קיים, והוא אף נחשב לאטרקציה שמורה כאנדרטה לאומית. שימש כמגדלור לאוניות בהגיעם לנמל.ואף כבית ספר ללימוד הפעלת מגדלור.
המגדלור במבצר Castillo del Morro
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור