דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

נחלת שבעה המוסדות הדתיים ובתי תמחוי

נחלת שבעה רחוב מעלות 10 ישיבה אחד יכבץ

כיום נקראת בית הכנסת שערי ציון למתפללים בני העדה הספרדית

רפאל נפתלי הלוי ,עלה לארץ ישראל עם רעייתו חיה מקושטא בשנת 1850 ,לאחר שחיסל את עסקיו כסוחר ,בתחילה התיישב בעיר העתיקה ,החל בפעילות ציבורית ותרם מכספו לנזקקים בירושלים ,לכן זכה בכינוי כתואר כבוד גילביי ,עד אשר המילה אפנדי החליפה את השם,הזוג היה חשוך בנים ולכן אימץ את אחי אחותו עובדיה שאמי כבנו.

אחד הראשונים מעדות המזרח (ספרדים ) שבנה ביתו בשכונה ,היה רפאל נפתלי הלוי בחצרו הוא הקים הקדש לבניית הישיבה הספרדית הראשונה מחוץ לחומות העיר העתיקה ובשכונה,הישיבה נקראה "האחד" יכבץ ( ישכון בצדק ) ,שנפתחה בשנת 1890 .

את הישיבה ניהל הרב שבתאי אשקוטי שהיה גם ממייסדיה ,הוא גם היה חברו של בעל החצר רפאל נפתלי הלוי ,ביחד הם עלו מקושטא, מייסדים נוספים היו הרב הראשי חיים משה אלישר בנוסף במייסדים היו הרבנים : שמעון צלמונה,שמואל קמחי,רפאל הכהן ועוד בסך הכול אחד עשר מייסדים.

נחלת שבעה רחוב מעלות 10 ישיבה אחד יכבץ
 
רחוב סלומון 13 בית הכנסת קהל חסידים

בית הכנסת הוקם בשנת 1954 ,בדירתם הפרטית של מאיר ופייגה הלוי , הדירה גם שימשה בחלקה כנגריה , במותם מסרו הקדש לעדה החסידית האשכנזית.

רחוב סלומון 13 בית הכנסת קהל חסידים
 

בית הכנסת של יוסף מוסייאוף

בית הכנסת של יוסף מוסייאוף נבנה בשכונת נחלת שבעה , בנו אברהם ורעייתו ישועה ערכו את טקס ברית המילה של בנם במחצית שנת 1922 ,

בית הכנסת בורוכוף

בית הכנסת נחלת שבעה

בית הכנסת הספרדי אוהל יצחק שנבנה בשנת 1880 הגדול והמפואר בשכונת נחלת שבעה, נבנה בידי יצחק רקנטי ,

בית הכנסת הראשון נחלת יעקב נבנה בשנת 1883

בית הכנסת של האיסטנבולים ( תורכים)

נחלת שבעה עוד בתי כנסת
 
 
 
בניית אתרים - שרקור