דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה מידע כללי

 
 
הוואנה קניות

בסיור קניות בהוואנה ניתן למצוא מוצרים רבים , ממוצגי אומנות מקוריים, דרך מזכרות, כלי נגינה אוטנטיים, מוצרי מזון, ספרים ,טכסטיל  הבעיה היא רמת הגימור של המוצרים וסגנון האופנה.

 

למטייל המגיע לאי, עדיף לבוא לקובה מצוידים בדברים בסיסיים כמו בגדים, משחת שיניים, מברשת שיניים ועוד מוצרים בסיסיים.

מכיוון שרוב החנויות מוכרות את אותה התוצרת,  ולא ברמה יותר מדי גבוהה, האזורים המומלצים לעריכת מסע קניות הם העיר העתיקה ברחוב אוביספו וסביבתו רובע  וודאדו בעיקר לאורך הרחוב הראשי. 

 

מזכרות נפוצות אחרות אנו מוצאים  כלי נגינה, בובות מסורתיות, תכשיטים בעבודת יד, כמו גם את כל מה שקשור לפולחן צה גווארה, כולל המטבע השווה שלושה  פסו עם דיוקנו.

 

     

 

הוואנה קניות
 
הוואנה הקדמה לשכונת מירמר Miramar

השכונה נחשבת לאחת השכונות העשירות בעיר ובמדינה,ממוקמת במערבה של העיר,השדרה החמישית משמשת כעורק המרכזי והארוך המתמשך מכוון מזרח למערב והעובר גם בשכונת  flaya ,בשכונה ממוקמים אחדים מבתי המלון היקרים,נציגויות של עסקים וחברות מרחבי העולם, בתי המגורים ,השגרירויות,אחוזות של תושבי החוץ   והמסעדות של העיר.

 

בשטחה של השכונה ,ממוקמים מספר מוזיאונים,והמפורסם הוא מוזיאון  Museo del Ministerio del Interior , המציג בתצוגותיו מוצגים מן המלחמה הקרה ,בין אמריקה לקובה ולעולם הקומוניסטי.

 

חזיתות של רוב מלונות השכונה פונים בחזיתם לכוון חוף הים, ולחלקם צמוד חוף ים פרטי ,השכונה נחשבת לאזור אמיד בעיר ,בשכונה רחובות המוצלים בשדרות עצים בצדדיהם ושטחים פתוחים נרחבים בשכונה, בשכונה משובצות מסעדות רבות בעלות רישיונות לתיירים ואנשים אמידים ומסעדות פרטיות הנקראות  Paladar .

 

את השכונה מבקרים בעיקר אנשי עסקים , וחלק מבתי המלון מיועדים עבורם , היא אינה מוקד תיירותי מובהק.

 

הוואנה הקדמה לשכונת מירמר Miramar
 
הוואנה הקדמה לשכונת פלייה Playa
הקדמה לשכונת Playa  בהוואנה
מידע
שכונת פליה היא אחת מ  15 רשויות מוניצפאליות הקיימות בעיר הוואנה בקובה,היא ממוקמת בחלק הצפון מערבי של העיר, במזרח היא מתוחמת בנהר  Almendares River , במערב היא מתוחמת בידי שכונת  Santa Fe , בצפון תוחם אותה הים.
 
שכונת מירמר  Miramar  הכלולה ב   Playa  כוללת רק רצועת סמטה של רחוב ליד הים הכוללת בתי מלון ומשרדים, תחילתה כנמל דייגים קדום   שנקרא  Jaimanitas,  האזור כולו נקרא Playa,למרבית האירוניה אין חוף ים לשכונה,כי פרוש השם  Playa בספרדית הוא חוף.
 
פליה כוללת את  השכונות   Flores, Nautico, Siboney, Kohly , Buena Vista   תחת מטריה מוניציפאלית אחת  מסביב למרכז  Palacio de Convenciones  באזור   Nautico, החלק  Marina Hemingway   כולל ברים,בתים קולוניאליים ,מלונות,מסעדות,סירות, ואינה דומה לעיר הישנה של הוואנה,מחיר נסיעה במונית למרכז ישן של הוואנה עולה 15-20 דולר,
הוואנה הקדמה לשכונת פלייה Playa
 
הקדמה רובע vedado בהוואנה
הקדמה רובע vedado בהוואנה
מידע
גבולות הרובע הם במזרח רובע מרכז הוואנה Central Havana, במערב שכונות Miramar- Playa, חוצה את הרובע הרחוב הראשי  ממזרח למערב רחוב Calle 23, הנודע בכינויו  La Rampa,בצפון תוחם את הרובע חוף הים והטיילת Malecon ,ובדרום כיכר המהפכה  Plaza de la Revolucion.
 
רחובות הרובע שונים משאר חלקי העיר בגודלם ברוחבם ובהיותם חדשים וסלולים בניגוד לחלק מרחובות העיר המוזנחים.
 
הרובע נחשב לאזור הבילוי של העיר,את הרובע החלו לבנות בסוף המאה ה 19 , והוא נוצר מרווחי יצרני ומגדלי הסוכר במאה ה 19 בקובה, קשריהם והחיבור לבעלי הממון והפשע האמריקאיים יצרו את התפתחותו המהירה והמודרנית יחסית של הרובע.
 
כיום מהווה הרובע מקום עסקים בשעות היום ומקום בילוי בשעות הלילה,בתקופה שלפני המהפכה נבנו ברובע בתי הקזינו .המסעדות ובתי הקפה,אולמות הקברטים,בתי המלון המפוארים ומבני הציבור והכלכלה, לאחר המהפכה הוזנח הרובע אך כיום הוא משוקם והחיים והבילוי מתחילים לחזור כמעה לקדמותם,
הקדמה רובע vedado בהוואנה
 
הקדמה לרובע Havana Vieja בהוואנה
הקדמה לרובע   Havana Vieja בהוואנה
מידע
הרובע העתיק בהוואנה.נחשב לאחד מיסודות העיר,הרובע הוקם בידי הספרדים בשנת 1519,שימש כנמל הטענה לסחורות אשר נשלחו מעבר לים לספרד ,מהאוצרות אשר נשדדו בקובה ומיתר המדינות בסביבה,במאה ה  17 הוקמה במקום מספנה לבניית אוניות,מתוך שלושת אלפי בתים שהיו באזור ,נותרו עקב ההזנחה וההרס כאלף בתים,כמו כן נשרף הרובע בכיבושים של פירטים,אשר פשטו ובזזו את העיר ,כתוצאה מכך הובאו חיילים מספרד והוקמו מצודות ההגנה על פתחי נמל העיר ובתוך חומות העיר,כמו מצודת מורו,לה קבנה,מצודת פונטה,מצודת פורז,כנסיית קריסטובל,בשנת 1982 הוכרז האזור על ידי אונסקו כאזור שימור המורשת.
הקדמה לרובע Havana Vieja בהוואנה
 
הקדמה לרובע Central Havana בהוואנה

רובע ישן מאוד,ואחד העניים בהוואנה,בחלק מהרחובות איך להסתובב בלילה,באזור פאבים לבילוי,מהתקופה של חיי הלילה בהוואנה,שכלל מועדוני לילה,פאבים,מופעי בידור והאקזוטיקה,ניתן לחוש באזור את הוואנה האמיתית הישנה,ואורח חייה בעבר,הרבה מבנים בהרס חלקי או מוחלט,אחד ממפעלי הסיגרים הגדולים בהוואנה, Tabacos Partagas  ממוקם באזור.

הקדמה לרובע Central Havana בהוואנה
 
הקדמה לעיר הוואנה

בהוואנה ניתן לבקר בכל ימות השנה,אומנם החופשה השנתית של תושבי קובה, חלה בחודשים יולי אוגוסט, שאז הופכים  מקומות הבילוי וחופי הים ליותר צפופים,גם בתקופת חד המולד והכריסמס , ולקראת יום המהפכה ישנה צפיפות במקומות הבילוי, לכן בתקופות אלו כדאי להזמין מקום לינה ובילוי להופעות מראש.

 

 שדה התעופה  Boyeros rancho  ממוקם כ  25 קילומטר מדרום מערב לעיר הוואנה. קיימת גם תיירות שאינה רשמית מארצות הברית דרך הנמלים של ערים במקסיקו,טורונטו בקנדה ונאסו.

 

עונת החורף הלח והחם  היא בחודשים מאי-אוקטובר, ולכן התקופה האהובה על התיירים לביקור הוא בחודשים של תחילת דצמבר- סוף אפריל.

 

לביקור באי ובמיוחד בהוואנה בדרך כלל מגיעים בטיסה מאירופה ,מדרום אמריקה,מקנדה וממקומות אחרים לשדה התעופה הבין לאומי על שם חוזה מרטי ממנהיגי ההתקוממות הראשונה לעצמאות קובה משלטון זר.

 

הקדמה לעיר הוואנה
 

טיפול רפואי חרום לתיירים בהוואנה הינו ללא תמורה, טיפול מורכב יותר הוא ברמה סבירה וזולה יחסית, כולל ניתוחים וטיפולי שיניים.

 

מרפאת  CLINICA CENTRAL CIRA GARCIA  

CIRA CARCIA CLINIC  
CALLE 20 NR 4101 ESQUINAAVENIDA 41
PLAYA HAVANA CUBA
TEL   53 7 2042811
FAX   53 72042640

 

טיפול רפואי בהוואנה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור