דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה טיפים לעיר

 
הוואנה קניות

בסיור קניות בהוואנה ניתן למצוא מוצרים רבים , ממוצגי אומנות מקוריים, דרך מזכרות, כלי נגינה אוטנטיים, מוצרי מזון, ספרים ,טכסטיל  הבעיה היא רמת הגימור של המוצרים וסגנון האופנה.

 

למטייל המגיע לאי, עדיף לבוא לקובה מצוידים בדברים בסיסיים כמו בגדים, משחת שיניים, מברשת שיניים ועוד מוצרים בסיסיים.

מכיוון שרוב החנויות מוכרות את אותה התוצרת,  ולא ברמה יותר מדי גבוהה, האזורים המומלצים לעריכת מסע קניות הם העיר העתיקה ברחוב אוביספו וסביבתו רובע  וודאדו בעיקר לאורך הרחוב הראשי. 

 

מזכרות נפוצות אחרות אנו מוצאים  כלי נגינה, בובות מסורתיות, תכשיטים בעבודת יד, כמו גם את כל מה שקשור לפולחן צה גווארה, כולל המטבע השווה שלושה  פסו עם דיוקנו.

 

     

 

הוואנה קניות
 
מסעדות בקובה

המסעדות בקובה נחלקות לסוגים הבאים :

 

מסעדות לתיירים ברישיון

אשר התשלום בדרך כלל נקוב במטבע חוץ, או במטבע המקומי המיועד לתיירים,המגישות אוכל ברמה קצת יותר גבוהה ,המסעדות נקיות,ומוגשות מזון מקומי ומאכלי ים ,מאכלי בקר,עוף,נקניקים,גבינות,חמאה וכדומה.

 

הבישול דומה בכל המקומות בתבשילי קדרה ,או בסיר חשמלי,כאשר הבישול הוא איטי וארוך ואידוי של ירקות או בישולם וכמובן אידוי של אורז וקייטניות.

 

           

       
מסעדות בקובה
 
הקדמה לעיר הוואנה

בהוואנה ניתן לבקר בכל ימות השנה,אומנם החופשה השנתית של תושבי קובה, חלה בחודשים יולי אוגוסט, שאז הופכים  מקומות הבילוי וחופי הים ליותר צפופים,גם בתקופת חד המולד והכריסמס , ולקראת יום המהפכה ישנה צפיפות במקומות הבילוי, לכן בתקופות אלו כדאי להזמין מקום לינה ובילוי להופעות מראש.

 

 שדה התעופה  Boyeros rancho  ממוקם כ  25 קילומטר מדרום מערב לעיר הוואנה. קיימת גם תיירות שאינה רשמית מארצות הברית דרך הנמלים של ערים במקסיקו,טורונטו בקנדה ונאסו.

 

עונת החורף הלח והחם  היא בחודשים מאי-אוקטובר, ולכן התקופה האהובה על התיירים לביקור הוא בחודשים של תחילת דצמבר- סוף אפריל.

 

לביקור באי ובמיוחד בהוואנה בדרך כלל מגיעים בטיסה מאירופה ,מדרום אמריקה,מקנדה וממקומות אחרים לשדה התעופה הבין לאומי על שם חוזה מרטי ממנהיגי ההתקוממות הראשונה לעצמאות קובה משלטון זר.

 

הקדמה לעיר הוואנה
 
מוזיאון המיגווי Museo Ernest Hemingway

כתובת וילה   Finca la Viga

המוזיאון פתוח בימי רביעי-שבת בשעות 09:00-16:00 ובימי ראשון שני בשעות 09:00-12:30 .  מחיר כניסה 3 דולר.

טלפון   910809 

מידע למוזיאון

במוזיאון שנפתח בשנת 1962, ניתן לקבל מידע על פועלו וחיו של הסופר המיגווי הידוע זוכה פרס נובל לספרות, לאורך  שהותו בקובה ובהוואנה בפרט החל מהשנה 1939,כולל דירתו אשר השקיפה על העיר . 

 


מוזיאון המיגווי Museo Ernest Hemingway
 
שיחון בעברית לפורטוגזית לקובה
שיחון בעברית לספרדית לקובה  
שיחון בעברית לפורטוגזית לקובה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור