דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רובע Thissio באתונה

הקדמה לרובע Thissio באתונה

שמו של הרובע ניתן לו ממקדש    temple of Thisio  ,הרובע מאוכלס בזמן העתיק למרות שישנם ממצאים מועטים להוכחה זאת.

 

הרובע ממוקם בחלק הצפון מערבי העתיק של אקרופוליס, ובתחומו מספר אטרקציות היסטוריות,  דרך  Apostolou Pavlou  אשר הפכה להיות מדרחוב , העמוס בבתי קפה ומסעדות וממוקם  בחלק המערבי של האקרופוליס.

 

הקדמה לרובע Thissio באתונה
 
כנסיית Agion Asomaton

כתובת   על גבול הרובעים Thissio Quarter ורובע   Psiri    אזור   Asomaton  בפארק ארכיאולוגי.

תחבורה    מטרו קו 1 תחנת  Thissio

כאשר עוברים ברחוב  Ermou street  לכוון הפארק הארכיאולוגי   Kerameikos archaeological  , מגלים את הכנסייה, אשר נבנתה בין המאות 11 למאה  12  , במשך המאות התווספו לכנסיה חלקים חדשים, בשנת 1959 עברה הכנסייה שיפוץ נרחב, שופצו גם ארבעת העמודים אשר תומכים בקפלה ושלוש גומחות .

 

כנסיית Agion Asomaton
 
מצפה הכוכבים Asteroskopeon
Observatory  הנקרא  N.O.A
המצפה ממוקם על גבעת Nymphs  , ברובע  Thissio
טלפון    2103490101 - 30
תחנת מטרו קרובה תחנת  Thissio או קו אחד לתחנת  PIREUS - KIFISIA
מידע
המצפה נבנה בשנת 1842, תוכנן בידי האדריכל  Theophilus Hansen   ומממוקם בגבעת הנימפיאה  מקום אשר בתולות סגדו לאלים, המקום נבנה לאחר שניתן אישור לבנייתו בידי השלטונות התורכים שמשלו באזור.
 
המצפה החדש  החליף את מצפה הכוכבים אשר הוקם במאה החמישית ומוקם במקום של תחנת המטרו    Heliotropion , מצפה הכוכבים הישן היה בקו ישר עם המגדל המטרולוגי   המפותל   Tower of the Winds .
 
מצפה הכוכבים החדש על גבעת הנימפאות , הוא סימן דרך באתונה,ממוקם מול  Parthenon , ושימש לאסטרונומיה ומטרולוגיה, כיום המצפה הכולל את מוזיאון האסטנומיה , וכולל גם שעון אסטרונומי,טלסקופ, ספרייה ומכשור נוסף אשר שירת את האסטרונומים במאה ה  19 .
מצפה הכוכבים Asteroskopeon
 
מוזיאון הקרמיקה Kerameikos Museum
מוזיאון הקרמיקה  Kerameikos  Museum
מוזיאון ובית קברות ארכאולוגי למצבות וכדי קבורה עתיקים.   
כתובת המוזיאון  148 Ermou    רובע   Kerameikos
טלפון  3463552  
תחבורה למוזיאון  
המוזיאון פתוח  בימים שלישי-ראשון בשעות 08:30-  15:00 , סגור ביום שני.
מידע על המוזיאון 
המוזיאון ממוקם בשוליה הצפוניים של  האזור העתיק  באתונה ,ניתן להגיע למוזיאון בהליכה במדרון רחוב Ermou  לכוון שוק  Monastirakiflea, ותחנת הרכבת, המוזיאון ממוקם בצידו השמאלי של הכניסה לבית הקברות, שמו של בית הקברות ניתן לו על שם בנם של   Dionysios    ו   Ariadne.  ושימש לטכסי קבורה ולקבורה עצמה  החל  מסביבות אלף שנה לפני הספירה.
 
אין להחמיץ את המקום,שפע של מצבות פשוטות ומפוסלות,אשר בעוברך בשביל לידם תוכלו להבחין בשמות מפורסמים מן ההיסטוריה היוונית,על המצבות האלו המשוחזרות ,האמיתיות נמצאות במוזיאון  National Museum, המצבות  הממוקמות בשטח נרחב הכולל משעולי הליכה וטרסות,מוזיאון בעל אוסף יפיפה של כדים מעוטרים,המוזיאון הממוקם בבית הקברות העתיק, ניצב למרגלות Ermou, חולף על פני שוק Monastiraki flea, המוזיאון  הקטן אך בעל האוסף המרשים ,ממוקם במבנה והמכיל כדי קבורה  ופסלים מיד בכניסה, ומצד ימין שלו ניתן לראות אוסף מצבות  ועמודי מצבות , אשר נאספו מתקופות העבר.
 
שני שערים הוליכו למקום השער הקדוש Sacred Gate  אשר שימש את הצליניים בבואם בדרך הקדושה לכוון Eleusus  , והשער Dipylon gate  , אשר שימש כשער הכניסה הראשי  לעיר,במקום הזה גם נתן ההוגה Pericles  את נאומו המפורסם ללוחמים האמיצים אשר נפלו במלחמת  Peloponesian  הראשונה.
 
בין שני השערים היה בית ההלוויות  Pompeion אשר שם הוכנו הגופות לקבורה , ומקום יציאת תהלוכות הקבורה למען הגיבורים , המבנה נהרס בשנת 88 לפני הספירה,ליד מבנה זה היו שלושה מחסני אחסנה למזון וסחורות,גם הכנסייה  AgiaTriada  ממוקמת בחצר, שרידיו של נהר  Eridanos river  ממוקמים במקום .
מוזיאון הקרמיקה Kerameikos Museum
 
מוזיאון האגורה
מוזיאון האגורה   Museum of the Ancient Agora
כתובת  24  Adrianou Street  רובע  Thissio
מתחת לאקרופוליס ממוקמת  האגורה  Agora.
טלפון  3210185
האגורה פתוחה בכל יום בשעות 08:30-15:00 סגור בימי שני.
ניתן להכנס לאגורה עצמה ולמוזיאון.
קיימות  שתי כניסות למקום : אחת מרחוב  24 Adrianou St, באזור  Monastiraki, והשנייה בסופו הדרומי של רחוב Polygnotou Street  באזור Plaka.
במוזיאון מוצג אוסף של ממצאים אשר נמצאו במקום בזמן החפירות והשיקום של אזור האגורה,ממוקם באכסנדרה של העמודים של  Attalos II , בחלק העתיק של האגורה.
 
מוזיאון האגורה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור