דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה פארקים וגנים

אתונה הגנים הלאומיים National Garden
הגנים הלאומיים  National Garden
או בשמם השני  Royal Garden
כניסה חופשית
הגן פתוח מזריחה לשקיעה
מידע
הגנים הוקמו בהוראת המלכה אמיליה בשנים 1838-1840, אדריכל הגנים שילב למעלה מחמש מאות סוגי עצים וצמחים ושילב גם מגוון חיות כמו טווסים.,ברווזים ,צבי מים.
 
מזג האויר הים תיכוני לא הייטיב עם חלק מהצמחים והם קמלו, חלקו העליון של הגן מאחורי ארמון המלוכה, היה מוקף חומה ושימש כגן למלך ןלמלכה בלבד באותה תקופה.
 
בשנת 1878 עיצב האדריכל  Theophil Freiherr von Hansen  את היכל האירועים והכינוסים   Zappeion Hall  לכבוד התחדשות המשחקים האולמפיים, בתוך שטח הפארק, בתחילה שימש המקום ככפר האולימפי לבאי האולימפיידה.
 
בשנת 1974 שופץ הגן, לאחר שבוטלה המלוכה ביוון, נפתח הגן לכל האזרחים מהזריחה ועד לשקיעה, הכניסה הראשית של הגן נקראת  Leoforos Amalias , על שם המלכה .
 
ניתן להכנס לגן מבעד לשלושה שערים נוספים, שער מרכזי אחד משדרות  Vasilissis Sophias Avenue , השני מרחוב  Herodou Attikou Street ,השער  השלישי מחובר ומחבר את הגן לפארק המקיף את אולם והנקרא  Zappeion park.
 
בגן קיים אגם קטן הכולל ברווזים, גן חיות קטן, מוזיאון בוטני,בית קפה קטן,ספרייה לילדים,אולם להצגת צליליות לילדים, ומגרש משחקים לילדים.
 
אתונה הגנים הלאומיים National Garden
 
פארק Pedion Areos
פארק Pedion Areos
כתובת  Leoforos Alexandras   רובע  פלקה
שעות כניסה זריחה עד שקיעה
מידע   
הפארק ממוקם מצפון למוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה, בפינה של   Patission  לשדרות  Alexandras Avenue  ,  לאורכו של הפארק שדרות עצים המשולבות בפינות מרגוע, באחת השדרות מוצבים פסליהם של גיבורי האומה היוונית,אשר לחמו למען עצמאותה של יוון ושחרורה מעול כובש.
 
לילדים קיים במקום מגרש משחקים , טווסים מפציעים מדי פעם בהנפת זנבם ההדור, הפארק פתוח מזריחה לשקיעה.
פארק Pedion Areos
 
פארק Park Zappeion
פארק  Park Zappeion
הפארק ממוקם דרומית  לגנים הלאומיים הגן נבנה  והוקם בשנים 1838-1860 , ניתן להכנס לגן בארבעה שערים
השער אחד המרכזי, מכוון שדרות  Vasilissis Sophias Avenue , הכניסה השנייה מרחוב  Herodou Atticou Street  , דרך שער בשדרות   Amalias Avenue  , והכניסה הרביעית דרך השער המחבר בין הגן הלאומי לבין גן   Zappeion  ,הגן מקיף משלושת צדדיו את מבנה   Zappeion Megaron  .
 
הגן מעוצב בצורה סימטרית, דרך להולכי רגל בלבד, עוברת דרך הגן  ומחברת את שדרות אמיליה, לרחוב  Koumbari Street , לאורך הדרך נטועים עצים וספסלי מנוחה , הדרך גם מובילה לאולם האירועים. 
 
 
 
 
.
פארק Park Zappeion
 
פארק Kifissias Park

פארק גדול הכולל מזרקות מים,אגם, בסטנדרטים יוונים,שפע של ירק,צמחים עצים וערוגות פרחים, בגן נערכות הופעות ומופעים שונים,בחודש מאי בכל שנה.

 

הפארק משתרע על 20 דונם , ממוקם בחלק הצפוני של העיר  אתונה ,בפרוור  KIFISSIA   ונמשך עד תחום העיירה Nea Erythraia הפארק מקיף את כיכר  Kefalari Square , ומשולבת בשדרות Kifissias Avenue הנחשבת לאחת השדרות הגדולות והנרחבות בעיר,הכוללת חנויות רבות ומקום מגורים לעשירי אתונה.

 

פארק Kifissias Park
 
 
 
בניית אתרים - שרקור