דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רובע Kerameikos באתונה

הקדמה לרובע Kerameikos באתונה

הרובע ממוקם בדרום מערב האקרופוליס  , מבחינה טכנית הוא כלול באזור המקיף את החלק של פנים החומות שהקיפו את העיר ואזור שמחוץ לחומות העיר העתיקה.

 

שמו של הרובע   Kerameikos    מגיע משמו של בנם ,  של בני הזוג    Dionysus   ורעייתו  Ariadne , אשר התפרסמו במקצוע הקדרות , האופייני לתושבי הרובע.

הקדמה לרובע Kerameikos באתונה
 
מתחם הקבורה של משפחת Koroibos of Melite

מתחם הקבורה של משפחת  Koroibos of Melite

המתחם ממוקם בבית הקברות demosion sema המפורסם בחלק החיצוני מעבר לחומות העתיקות של רובע Kerameikos.

 

המתחם צמוד לדרך הנקראת הרחוב של הקברים ,  Street of the Tombs, ליד המוזיאון של בית הקברות  National Museum הנמצא משמאל לתמונה .

 

מתחם הקבורה של משפחת Koroibos of Melite
 
שער Deipylon Gate

רובע   Kerameikos

הרובע ממוקם בדרום מערב האקרופוליס , מבחינה טכנית הוא כלול באזור המקיף את החלק של פנים החומות שהקיפו את העיר ואזור שמחוץ לחומות העיר העתיקה.

 

החלק הפנימי נקרא  Kerameikos  ומתחיל באגורה היוונית לכוון השער הקדוש Dipylon  

ניתן לראות את שרידי השער , אל מול שרידי חומות העיר, והמסדרון המוביל מן השער לעיר העתיקה , השער ניצב מצד ימין של ה Pompeion, מצדו השמאלי של שער   Sacred Gate  וגדות הנהר העתיק Eridanos River .

 

שער Deipylon Gate
 
הריסות הבית Pompeion

ההריסות ממוקמים ליד בית הקברות demosion sema המפורסם

בחלק החיצוני מעבר לחומות העתיקות של רובע Kerameikos, בין השער הקדוש Dipylon אשר שימש ככניסה לעיר, לבין שער Sacred Gates.
 

השימוש במבנה היה לצורך תחילת התהלוכות והמצעדים אשר נערכו לכבוד מצביאי הער והשולטים בה  ותהלוכות של הלוויות .

 

הריסות הבית Pompeion
 
אנדרטת Dexileos
אנדרטת   Dexileos
האנדרטה ממוקמת ליד בית הקברות demosion sema המפורסם בחלק החיצוני מעבר לחומות העתיקות של רובע Kerameikos
האנדרטה על קברו של  Dexileos, שנהרג בעיר קורינת ביוון בשנת 394 לפני הספירה, המצבה בנויה במתחם הקבורה של משפחת Thorikos.
אנדרטת Dexileos
 
מוזיאון הקרמיקה Kerameikos Museum
מוזיאון הקרמיקה  Kerameikos  Museum
מוזיאון ובית קברות ארכאולוגי למצבות וכדי קבורה עתיקים.   
כתובת המוזיאון  148 Ermou    רובע   Kerameikos
טלפון  3463552  
תחבורה למוזיאון  
המוזיאון פתוח  בימים שלישי-ראשון בשעות 08:30-  15:00 , סגור ביום שני.
מידע על המוזיאון 
המוזיאון ממוקם בשוליה הצפוניים של  האזור העתיק  באתונה ,ניתן להגיע למוזיאון בהליכה במדרון רחוב Ermou  לכוון שוק  Monastirakiflea, ותחנת הרכבת, המוזיאון ממוקם בצידו השמאלי של הכניסה לבית הקברות, שמו של בית הקברות ניתן לו על שם בנם של   Dionysios    ו   Ariadne.  ושימש לטכסי קבורה ולקבורה עצמה  החל  מסביבות אלף שנה לפני הספירה.
 
אין להחמיץ את המקום,שפע של מצבות פשוטות ומפוסלות,אשר בעוברך בשביל לידם תוכלו להבחין בשמות מפורסמים מן ההיסטוריה היוונית,על המצבות האלו המשוחזרות ,האמיתיות נמצאות במוזיאון  National Museum, המצבות  הממוקמות בשטח נרחב הכולל משעולי הליכה וטרסות,מוזיאון בעל אוסף יפיפה של כדים מעוטרים,המוזיאון הממוקם בבית הקברות העתיק, ניצב למרגלות Ermou, חולף על פני שוק Monastiraki flea, המוזיאון  הקטן אך בעל האוסף המרשים ,ממוקם במבנה והמכיל כדי קבורה  ופסלים מיד בכניסה, ומצד ימין שלו ניתן לראות אוסף מצבות  ועמודי מצבות , אשר נאספו מתקופות העבר.
 
שני שערים הוליכו למקום השער הקדוש Sacred Gate  אשר שימש את הצליניים בבואם בדרך הקדושה לכוון Eleusus  , והשער Dipylon gate  , אשר שימש כשער הכניסה הראשי  לעיר,במקום הזה גם נתן ההוגה Pericles  את נאומו המפורסם ללוחמים האמיצים אשר נפלו במלחמת  Peloponesian  הראשונה.
 
בין שני השערים היה בית ההלוויות  Pompeion אשר שם הוכנו הגופות לקבורה , ומקום יציאת תהלוכות הקבורה למען הגיבורים , המבנה נהרס בשנת 88 לפני הספירה,ליד מבנה זה היו שלושה מחסני אחסנה למזון וסחורות,גם הכנסייה  AgiaTriada  ממוקמת בחצר, שרידיו של נהר  Eridanos river  ממוקמים במקום .
מוזיאון הקרמיקה Kerameikos Museum
 
קברו של דיאוניסיוס Tomb of Dionysios
קברו של דיאוניסיוס   Tomb of Dionysios
רובע   Kerameikos
קבר בנו של   Alfino שהיה הגזבר של האזור Kollytos, הקבר ממוקם בבית הקברות המפורסם  Kerameikos הקבר מתוארך משנת   345 לפני הספירה.
קברו של דיאוניסיוס Tomb of Dionysios
 
 
 
בניית אתרים - שרקור