דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה רובע Plaka

 
 
הקדמה לרובע Plaka באתונה

הרובע העתיק של העיר נחשב לציורי בחלקי העיר, הוא ממוקם בחלק הצפוני מזרחי בשיפולי האקרופוליס, האזור מיושב לאורך 5000 שנות היסטוריה, נדרשים מספר ימי תיור על מנת לבקר ולחקור בכל אוצרותיו, החבויות ברחובותיו הקטנים ,בסמטאות הצרות  אשר ברובם סגורות לתנועה מוטורית, ואשר מלאים בממצאים היסטוריים וארכיאולוגים מתקופות שונות, אנדרטאות,מבנים,בתים ישנים ועתיקים,כנסיות ביזנטיות,מסגדים מתקופות שלטון המוסלמים, בתים מפוארים מהמאה ה  19 , הניצבים ליד הבתים העתיקים.

הקדמה לרובע Plaka באתונה
 
הקדמה לרובע העתיק Plaka באתונה

רוב רחובות האזור הם מיועדים להולכי רגל בלבד, אך עליך להיות ערני לכלי רחב כמו אופנועים ואופנים החולפים במהירות ברחובות אלו החסומים לכאורה להם, בעברו האזור היה מועדון לילה גדול אך רובם נסגרו ונדדו לאזורים אחרים, בשנות השבעים כאשר השלטונות החליטו לעשות סדר ולמנוע את ההמולה הגדולה באזור.

 

האסטרטגיה של השלטונות להפוך את המקום לאזור תיירותי הכולל חנויות מסוגים שונים,חנויות תכשיטים,בתי קפה,מסעדות ,בוטיקים וחנויות למזכרות,כיום ההמולה שאפיינה את האזור החליפה את האווירה לבילוי מסוג שונה והכולל פנייה לכוון התיירים והמבלים המבוגרים המשתלבים בחיי הסביבה השקטים קמעה כיום.

 

הקדמה לרובע העתיק Plaka באתונה
 
אתונה המגדל המסובב Tower of the Winds
המגדל המסובב  Tower of the Winds 
כתובת Pelopida Street רובע  Plaka
תחבורה   קו מטרו מספר 1 לתחנת  Monastiraki Station
מידע   
אחד האטרקציות המעניינות ברובע , מגדל מתומן הבנוי משיש ואשר אינו מבנה רגיל,על כל צלע של המבנה ממוקם תבליט של המייצג חלק משושנת הרוחות,  אשר שימש כשעון מזג אוויר  והיה בעל שני שעוני שמש, המגדל  שימש גם כשעון שמש, שעון מים ושבשבת רוח,נבנה בידי האסטרונום Andronikos Kyrrestes  , במאה השנייה לספירה, המגדל היה חלק מהשוק,מבנה מרווח בעל חצר, במרכז השוק ואוגף מצידו המערבי והמזרחי בידי השוק, במאה ה 15 הוקם על חלק ממנו המסגד .
 
  ניתן לבקר בימים שלישי , ראשון בשעות 08:30-15:00 במחיר כרטיס של 2 יורו.
אתונה המגדל המסובב Tower of the Winds
 
אתונה התיאטרון The Odeion of Herodes Atticus

ממוקם בחלק הדרומי של האקרופוליס,  רובע פלקה

התיאטרון עוצב כתיאטרון חצי עגול, והכיל כ  5000 מושבים לצופים, הקירות חומות  שובצו בפסיפס מוזיקה, הרצפה שובצה בפסיפס מוזיקה ובשיש, גם מושבי הקהל צופו בשיש,בעבר  שלושת קומות החזית היו מכוסות בגג  בעצי ארז, אשר שימר בצורה יותר טובה את אקוסטיקה, ואפשר לקיים הופעות בכל מזג אוויר.

 

אתונה התיאטרון The Odeion of Herodes Atticus
 
אתונה האקרופוליס Acropolis
האקרופוליס   Acropolis
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך   Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30 .
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou Areopagitou  ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד Odeion של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
האקרופוליס מהווה סמל של העיר ושל יוון המודרנית , פרוש השם אקרופוליס הוא העיר העליונה , הוא נחשב לשיא האטרקציות באתונה, האקרופוליס ניצב במרומי גבעה מוקפת חומה, על הגבעה ניצבים אתרים ארכיאולוגיים מפורסמים כמו: הפרתנון Parthenon על שורת עמודיו אשר על כל עמוד נימצאים עיטורים מיוחדים בסגנון היווני הקדום , אשר שימש כמקדש לאלה אתנה.
 
בנוסף אליו ממוקמים על הגבעה עוד שלושה מקדשים , מקדש אתנה ניקה שפרוש שמו הוא אתנה המנצחת,מקדש זאוס, מוזיאון להצגת הממצאים הארכיאולוגיים אשר נאספו במקום, ושני אמפיתיאטרונים  צמודים אשר נערכו בהם הצגות ומופעי טרגדיות יווניות לרוב אשר אחד הוא התיאטרון של דיוניסוס.
 
במאה החמישית לפני הספירה נהרס המקום בכיבוש הפרסי אך נבנה מחדש ביד פריקלס, הארופוליס נבנה על ציר אחד ,כאשר המתכנן פידאס הקפיד על שמירת היחס הקבוע של האורכים והמרווחים במרחקים הקבועים לאורך הציר, על הגבהים של המבנים והעמודים ,והרווחים הקבועים בין העמודים, כל עמוד ומבנה עוטר בעיטורים של מיטב אומני הפיסול היוונים של אותה תקופה.
 
במאה השישית לאחר הספירה הפך הקיסר הרומאי יוסיטיניאוס את האקרופוליס ובעיקר את הפנרתנון לכנסייה ביזנטית, במאה התשע עשר נכבש המקום בידי התורכים אשר הפכו את הכנסייה למסגד.
 
הצעה לסיור במקום 
הכניסה הראשית למקום נמצאת ב Dionysiou Areopagitou, אך ניתן להכנס אליו מכיוון כיכר סינדאגמה או מרובע פלאקה, מומלץ להיכנס דרך שער  בלה לתוך הכניסה .
אתונה האקרופוליס Acropolis
 
אתונה גבעת הזאבים Lycabetus Hill
גבעת הזאבים  Lycabetus Hill
כתובת רחוב  Ploutarhou   רובע   Plaka
מידע
גבעת הזאבים  משקפת את האמונה הרווחת כי הגבעה היה מיושבת בידי זאבים. אגדה נוספת מסביר כי כאשר הופיעה הגבעה Lykavittosהאלה אתנה בטעות השמיטה  סלע גדול שבו השתמשה  לבניית האקרופוליס. למרות אלה אגדות מעניין,גבעת Lykavittos לא משכה סופרים לכתוב עליה.
 
בעת התקופה העתיקה שכן בראש הגבעה מקדש לכבודו של האל זאוס, כיום השטח מיוער ובו מסלולי הליכה נחמדים.
 
בחלק הגבוה של הגבעה ממוקמת הכנסייה הלבנה  GeorgioAyio  ,שהוקמה במאה ה -19 על אתר של כנסייה ביזנטית של אליהו הנביא.
 
לכנסייה הקטנה ניתן להגיע במדרגות, או ברכבל שעולה 6 יורו לאדם הכרטיס טוב ליומיים,או בשרות מיני בוס היוצא לגבעה מפארק Areos park   עד האקדמיה ואז לקחת את הרכבל  funicular  מרחוב   Ploutarhou street ,  ליד הכנסייה בית קפה לרענון.
 
הכנסייה מתנוססת בגובה 277 מטר,על גבעה המתנוססת במרכז אתונה ברובע פלקה, מסביבת הכנסייה ניתן לבצע תצפיות מעל גגות העיר אתונה, ולהתבוננן למעלה לכוון האקרופוליס .
 
קהילת המקום מחייבת להגיע למקום בכל יום ראשון לתפילה,ליד הכנסייה בצפון הגבעה נמצא תיאטרון קטן.
אתונה גבעת הזאבים Lycabetus Hill
 
אתונה כנסיית St George

כתובת Lycabetus Hill  רובע  Plaka

לכנסייה הקטנה ניתן להגיע במדרגות, או ברכבל שעולה 6 יורו לאדם הכרטיס טוב ליומיים,או בשרות מיני בוס היוצא לגבעה מפארק  Areos park    עד האקדמיה ואז לקחת את הרכבל   funicular   מרחוב    Ploutarhou street   ,  ליד הכנסייה בית קפה לרענון.

 

הכנסייה מתנוססת בגובה 277 מטר,על גבעה המתנוססת במרכז אתונה ברובע פלקה, קהילת המקום מחויבת להגיע למקום בכל יום ראשון לתפילה,ליד הכנסייה בצפון הגבעה נמצא תיאטרון קטן.

 

אתונה כנסיית St George
 
אתונה הגנים הלאומיים National Garden
הגנים הלאומיים  National Garden
או בשמם השני  Royal Garden
כניסה חופשית
הגן פתוח מזריחה לשקיעה
מידע
הגנים הוקמו בהוראת המלכה אמיליה בשנים 1838-1840, אדריכל הגנים שילב למעלה מחמש מאות סוגי עצים וצמחים ושילב גם מגוון חיות כמו טווסים.,ברווזים ,צבי מים.
 
מזג האויר הים תיכוני לא הייטיב עם חלק מהצמחים והם קמלו, חלקו העליון של הגן מאחורי ארמון המלוכה, היה מוקף חומה ושימש כגן למלך ןלמלכה בלבד באותה תקופה.
 
בשנת 1878 עיצב האדריכל  Theophil Freiherr von Hansen  את היכל האירועים והכינוסים   Zappeion Hall  לכבוד התחדשות המשחקים האולמפיים, בתוך שטח הפארק, בתחילה שימש המקום ככפר האולימפי לבאי האולימפיידה.
 
בשנת 1974 שופץ הגן, לאחר שבוטלה המלוכה ביוון, נפתח הגן לכל האזרחים מהזריחה ועד לשקיעה, הכניסה הראשית של הגן נקראת  Leoforos Amalias , על שם המלכה .
 
ניתן להכנס לגן מבעד לשלושה שערים נוספים, שער מרכזי אחד משדרות  Vasilissis Sophias Avenue , השני מרחוב  Herodou Attikou Street ,השער  השלישי מחובר ומחבר את הגן לפארק המקיף את אולם והנקרא  Zappeion park.
 
בגן קיים אגם קטן הכולל ברווזים, גן חיות קטן, מוזיאון בוטני,בית קפה קטן,ספרייה לילדים,אולם להצגת צליליות לילדים, ומגרש משחקים לילדים.
 
אתונה הגנים הלאומיים National Garden
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור