דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

וינה ארמונות מצודות ומבנים

 
 
וינה ארמון הופבורג Hofburg Imperial Palace
ארמון הופבורג   Hofburg Imperial Palace
הכניסה בתשלום
כתובת הארמון   Ringstrasse  Michaeler platz     רובע   1
טלפון    5337570
תחבורה לארמון    אוטובוס 2 A - A3   לרדת בתחנת  AHofburg ,חשמלית  D - J ,קווים 1,2 לרדת תחנת  Burgring , מטרו    U3 כתום  לרדת  Herrengasse .
הארמון   פתוח בכל ימי השבוע  , שעות הפתיחה של הארמון     09:00-18:00 .  
מידע על הארמון  
במרחק 100 מטר מאחורי בית האופרה ממוקם מתחם הארמון הכולל : ארמון בית הבסבורג ,אולמות קונצרטים,אגף אוצרות בית הבסבורג,קבר החייל האלמוני,הספרייה הלאומית,לשכת הנשיא,לשכת ראש הממשלה,בית הספר הספרדי לרכיבה,מספר מוזיאונים.
 
מוזיאון אוצרות הקיסרות הרומאית הקדושה  Secularand Sacred Treasures  הכוללים גם הכתר ואת הלוגו משנת  962 לספירה ופריטים אחרים מימי הביניים.
 
הארמון אשר שימש את שליטי אוסטריה מהשושלת האסבורג במשך למעלה משש מאות שנים באוסטריה, המבנה כולל אוסף מבנים ,חצרות וגנים , בסגנונות אדריכליים שונים ,כמו הברוק,הנאו קלסי,  אשר עוצבו בתקופות שונות של שנות בנייתו,חלקים ממנו נבנו אשר נבנו במאה התשע עשר.
 
הארמון שימש גם את שושלת השלטון האוסטרית הונגרית כמעון החורף שלהם, כיום משמש הארמון כמעונו הרשמי של נשיא אוסטריה המכהן, הארמון מייצג , אולי כדאי להזכיר  ולו במעט את ימיה המפוארים של הממלכה האוסטרית, בארמון ניתן לבקר בסיורים מודרכים על מנת להבין ולחוש את עברה המפואר של המדינה.
 
בארמון נערכים אירועים ממלכתיים. אין להחסיר ביקור בארמון המלכותי ובחדריה של הקייסרית סיסי.
וינה ארמון הופבורג Hofburg Imperial Palace
 
וינה מוזיאון הקיסרית סיסי Sisi Museum
מוזיאון הקיסרית סיסי  Sisi Museum  
הכניסה בתשלום
כתובת ארמון  Hofburg , רובע 1
טלפון 5337570 
פתוח בימי שני-ראשון בשעות 09:00-17:30 
מידע 
במוזיאון החוקר את ההיסטוריה של הקיסרות האוסטרית ובעיקר את חייה של הקיסרית האהובה על העם אליזבת אשר נקראה בשם החיבה סיסי.
 
המוזיאון כולל ששה חדרים ובהם מוצגים חפציה האישיים של הקיסרית,שמלות ההכתרה, שירים שכתבה,בגדים,תכשיטים ואוסף מתכוני הדיאטה שלה.
 
במהלך הביקור ניתן לחוש ולחיות את חייה הפרטיים בחיי היום יומיים של הקיסרית, דיוקנאות של בני משפחתה ושלה, משנות הארבעים לחייה.
וינה מוזיאון הקיסרית סיסי Sisi Museum
 
וינה בית הקונסוליה המלכותית הבוהמית Bohemian Royal
בית הקונסוליה המלכותית  הבוהמית   Bohemian Royal Chancellery
Boehmische Hofkanzlei
כתובת    רובע 1
מידע  
הבניין תוכנן ונבנה בידי  Johann Bernhard Fischer von Erlach, בשנים 1751-1754, ושימשה את מדינת בוהמיה כשגרירותה בוינה, חזיתה  עוטרה בתבליטים בידי האמן  Lorenzo Matielli
וינה בית הקונסוליה המלכותית הבוהמית Bohemian Royal
 
וינה מוזיאון הפרסקאות בביתו של הסוחר ניידהארט Neidhart
מוזיאון הפרסקאות בביתו של הסוחר  ניידהארט  Neidhart-Fresken
הכניסה בתשלום 
כתובת  Tuchlauben 5   רובע 1
המוזיאון פתוח בימים שלישי-ראשון,בשעות 09:00-12:00 ביום שני סגור.
תחבורה מטרו  U3, U1  , לרדת בתחנת  Stephansplatz .
טלפון 5359065
מידע 
בית המשפחה  Michel Menschein שהיה סוחר אמיד לטקסטיל , המבנה הוקם בשנת 1398,הבית מעוטר בציורי פרסקאות ישנות אשר המוטיבים בהם חילוניים, ושצויירו במאה ה 15, הנושא העיקרי בציור הוא תאור ארבעת עונות השנה בפסטיבל האביב  , סצינות מחיי היום יום בוינה הקדומה,בנוסף לציורי קיר ותיקרה מיוחדים.
 
הבית עבר הרחבה במאה ה  18  והוא גדל בשתי קומות ובמערכת מדרגות,חלק מהציורים היו לאורך חדר המדרגות חלק באולם הנשפים ,לצערנו במהלך השיפוצים חלק מציור הקיר הלכו לאיבוד חלקם כוסו בטיח ונצטרכה פעולה משקמת וחשיפה של אוצר אומנות זה.
 
בעת שהמבנה נרכש בשנת 1979 נתגלו הפרסקאות והחלה מלאכת החשיפה והגירוד של שכבות הטיח שכיסו אותם, עבודת השיקום והשחזור נערכת מאז ונתגלו על קירות חדר הנשפים איורים לשירים של הזמר האגדי רונטל, בשנת 1982  נפתח המקום לקהל ועבודת השחזור ממשיכה
וינה מוזיאון הפרסקאות בביתו של הסוחר ניידהארט Neidhart
 
וינה ארמון הרדג palace Hardegg
ארמון  palace Hardegg
כתובת  כיכר   Freyung  רובע  1
תחבורה למקום   
מידע    
המקום מאוכלס ונקרא כבנק  Austro-Hungarian Bank, כאשר הכניסה הנוספת שלו היא מרחוב   Herrengasse 14 ,המבנה נבנה בשנת 1746 ושופץ בשנת 1856-1860, במבנה בית קפה מפורסם הנקרא קפה סנטרל וחנויות יוקרה לקניות אשר נפתחו בשנת 1980. 
וינה ארמון הרדג palace Hardegg
 
וינה בניין קורסלון Kursalon Wien
בניין   Kursalon Wien
כתובת
Johannesgasse 33 פארק  Stadtpark ברובע 1 
טלפון  5132477 - 431
הבניין ממוקם במפגש טבעת בולוורד והפארק
Stadtpark ברובע 1 ליד פסלו של מוצרט .
מידע
המבנה כולל ארבעה חדרים מהודרים בשתי קומות, לתיירים נערכים ערבי פולקלור המשולבים בארוחה ובביקור במבנה לאחר האזנה לקונצרט שמושמעים בו,ממיטב יצירות מלחיני וינה ובראשם שטראוס,אורכו של הסיור 3 שעות ויש להזמינו מראש,שעת המפגש היא 18:30,ניתן להפגש עם המדריכים בכניסה למבנה או שמגיעם אליו באיסוף מבית המלון,בכל חודש אפריל נערכים קונצרטים יומיים,בחודשים מאי-סוף אוקטובר נערכים מופעים בימים שלישי,חמישי,וראשון  בערבים .
 
בית Kursalon Wien נבנה בסגנון רנסנס איטלקי ,נפתח בשנת 1862, לאחר שהקיסר  פראנץ יוסף הראשון הורה לבנותו,על ביצורי העיר שהוא הורה לפרקם,בכדי להרחיב ולפתח את שטח הפארק  שנשתל בסגנון אנגלי טיפוסי, תוך שילוב מעיינות מים לצרכי שתייה ומרפא, אך המבנה והחלקיו הושלמו רק בשנת 1867, במהרה בשנת 1868 , שונה יעודו והחלו נערכים בו קונצרטים,וערבי מחולות, בתחילה בנעימות שחיבר של יוהן שטראוס.
 
האולם שהפך במהרה למקום אשר נערכו בו נשפי ריקודים וקונצרטים,לאנשי החברה הגבוהה, כיום משולב המקום באלמנטים מן העבר וציוד מודרני לשימוש הבאים בקרבו, במבנה מרפסת ענק הצופה על העיר ומציעה אירוח והנאה ליושבים בה,ומקום לעריכת קונגרסים,חתונות ואירועים שונים.
 
בחודשי הקיץ נערכים במקום קונצרטים ,מופעים,ערבי מחול,תוך הצגת התרבות הווינאית המפורסמת במחול ונגינה.ובשילוב קונצרטים של יצירותיו של המלחין יוהן שטראוס.
 
את הקונצרטים משמיעה התזמורת הקלאסית המפורסמת בעולםAltWien, במיטב הלחנים והמנגינות המשויכות לזמני עבר ,לתזמורת שתי תוכניות הכוללות מיטב מקטעי המוזיקה שחוברו בידי מלחינים וקומפוזיטורים מפורסמים מהמאה הקודמת. במקום משומרת תרבות ערבי המחולות ובראשם הואלסים הידועים.
וינה בניין קורסלון Kursalon Wien
 
וינה ארמון ארכיבישוף Archiepiscopal palais
ארמון   Archiepiscopal palace
בשמו השני  Erzbischofliches Palais
כתובת   Rotenturmstr. 2  רובע   1
תחבורה לארמון 
הארמון פתוח בימים   בשעות
מידע  
 ארמון הארכיבישוף, מקום מגוריו של הבישופים וינאי והארכיבישופים, נמצא בחלק הצפוני של כיכר סנט סטפן הארמון מוזכר בכתביו של כומר לראשונה ברישומים בשנת 1267. 

הארמון בסגנון הברוק נבנה בשנים 1638-1669 , עוצב בידיו של Giovanni Coccapani, קירות החדרים כוסו בעיטורים של מוזיאון הבישופות בשנת 1716, הקפלה של הקדוש   Andreas  היא משנת 1638, הקירות והכניסה והעיטורים הם מהמאה ה 17, כאשר היה שימוש באבנים שנוצרו במאה ה 16 .

ציור הקיר המפורסם המתאר את הצליבה נפגע בשנת 1938 בידי נוער היטלרי והושאר על כנו ללא תיקון על מנת להזהיר כנגד אלימות כאמצעי כנגד הקלת האלימות ביד אנשים בסכסוכים רעיוניים.
 
בחלק הדרומי של הארמון ממוקמת הקפלה הקדושה אשר רישומים עליה קיימים משנת 1267, היא תוכננה ככנסייה גותית ,במאה ה  17 היא שופצה וקיבלה את צורתה כפי שאני רואים אותה כיום, בעת השפוץ נתגלתה כתובת סיפורית מהמאה ה  16 בנושא דתי, ובמאה ה  19 שופצה שוב.

כיום, ארמון הארכיבישוף הוא מקום מגוריו של הבישופים וינאי והארכיבישופים שבחדריו  והדירות  של הקרדינל הותאמו לארכיבישוף ועוזריו וכן ממוקם בו משרדיו המרכזים החשובים ביותר של הממשל  ומזכירות הכללי של ועידת הבישופים .

וינה ארמון ארכיבישוף Archiepiscopal palais
 
וינה ארמון קינסקי Kinsky Palace
ארמון   Kinsky Palace
בשמו הפורמלי נקרא ארמון  Daun Palace
כתובת הארמון    כיכר Freyung  4  רובע  1
טלפון    5333763
מידע על הארמון    
הארמון בסגנון ברוק נבנה בשנים  1713-1716 ,נבנה בידי האציל Wirich Philipp Graf Daun , אשר היה מפקד חיל המצב בעיר ושינה את שמו ל  Leopold Josef Graf Daun , בימי הקיסרית  Maria Theresia  היה מרשל ומפקד צבאי רם דרג , הארמון נקנה בשנת 1784 בידי משפחת  Kinsky .
 
ארמון יפה אשר חזיתו צבועה בצבע צהוב, בעל מערכת מדרגות מפוארת,ופרסקות מצוירות על התיקרות, מראות ופסלים לרב באולמותיו וחדריו.
 
האמון עבר שיפוץ בשנת 1990 ,  על קירות חדרי הארמון ציורי קיר ופרסקות בסגנון הברוק, הרצפות מעוטרות ברצפת פרקט,  כיום משמש הארמון לאירועי תרבות ומחולות,ערבי בילוי ברמה גבוהה, חנויות ומסעדות פאר, שימש גם להסכמי השלום במחלוקות בין סרביה וקוסובו.
 
 
וינה ארמון קינסקי Kinsky Palace
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור