דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

וינה כיכרות ומזרקות

 
 
האנדרטה לזכרו של Johannes Gutenberg Monument
האנדרטה לזכרו של  Johannes Gutenberg Monument 
כתובת כיכר   Am Lugeck ליד כיכר סטפן    רובע  1
האנדרטה לזכרו של ממציא אותיות הדפוס ואשר תרם רבות לנושא ההדפסות בימי העבר, ממוקמת במרכז וינה והוקדשה לזכרו.
האנדרטה לזכרו של Johannes Gutenberg Monument
 
וינה כיכר מיכאלר Square Michaelerplatz
כיכר Square Michaeler platz
רובע   1
הכיכר תוכננה בידי  והושלמה בידי ,בשנים 1990-1991 נערכו במקום חפירות ונתגלו שרידי החומה הישנה של העיר וממצאים נוספים של התיישבות רומאית בעבר,ממצאים של גן ומבנים מהעבר שנקרא הגן של גן עדן  paradiesgartis  ,כאשר תוכננה הכיכר מחדש ושופצה ,שימשו ממצאים אלו והאבנים מהחומה שנתגלו .
 
בתכנון האדריכל הוא ניסה להעביר מסר ורעיון לחלון הצצה לעברה של העיר ולבניית קטע חומה  ובשאר הממצאים על מנת לשחזר את תפארת ימיה בעבר של העיר.
 
בכיכר  Michaelerplatz ממוקם  Schoenbrunn Zoo, רחוב Maxingstrasse 13b , המבנה נבנה בשנת 1760 הוא מקום גידול לחיות העתיק ביותר בסגנון הברוק, ממוקם בחלק הדרום מערבי של הארמון מעון הקיץ  Habsburg כחלק מקומפלקס הארמון .
 
סוג החיות שגודלו במקום היו על פי רצונם וגחמותיהם של בני השושלת, הבניין שופץ בהקפדה תוך פיקוח צמוד של אדריכלים, ואפילו סוגי החיות התאימו לסגנות האדריכלי ששלט במקום הברוק.
וינה כיכר מיכאלר Square Michaelerplatz
 
וינה כיכר הוף Hof Square
כיכר   Hof Square
רובע 1
הכנסייה ממוקמת במרכז וינה העתיקה בסוף  סמטת Naglergasse alley ,הקרובה לכיכר ולכנסיית סטפן, במקום היה מקום מגוריהם של שושלת Babenberger  אשר משלה בעיר, לפני שושלת  Habsburgers , כאשר שושלת  Habsburgers הגיעו בשנת 1280 הם עברו לגור בארמון  Hofburg  ממגורי  Am Hof.
 
החל מהמאה ה  14 התנהל בכיכר שוק הדגים ויצורי הים השונים המשמשים למאכל בעיקר סרטנים, כאשר נחקק חוק שהכיכר תשמש לממכר דגים, בתקופה זאת נקראה הכיכר  Hoher Markt .
 
בשנת 1768 הועבר שוק הדגים למקום אחר ובמקום הוקמו מאפיות ונמכרו בה לחמים ומאפים,כמו כן ונערך בו שוק חג המולד,
בכיכר ניצבת כנסיית   Kirche am Hof  אשר נבנתה בשנים 1386-1403 , כיום משמשת הכנסייה את הקהילה הקרואטית בעיר. מסביב לכיכר חנויות,בתי קפה ומסעדות.
וינה כיכר הוף Hof Square
 
וינה כיכר מקסיקו Square Mexikoplatz
כיכר Square Mexikoplatz
הכיכר ממוקמת ברובע 2,  תחבורה U-1 to Vorgartenstrasse
שמה של הכיכר נובע על שם מדינת מקסיקו,משום שהייתה אחת משתי המדינות אשר הגנו על המדינה כנגד כיבושו של היטלר בשנת  1938 בפרוץ מלחמת העולם השנייה.
 
בכיכר ממוקמת וחולשת  כנסיית הנקראת גם jubileechurch , אשר הוקמה בשנת 1898 לרגל יובל החמישים של הקיסר Franz-Josef I , באותה שנה נרצחה אשתו  של הקיסר אליזבט המכונה סיסי בעת מסע שייט על אגם ג'נבה,ואז הוספה הקפלה Elisabethkapelle  לכנסייה, ליד הכנסייה ניצב גשר Reichsbrucke  המחבר את הרובע לרובע 22.
 
 
 
 
 
וינה כיכר מקסיקו Square Mexikoplatz
 
וינה כיכר פרייונג והארמונות Freyung

כתובת כיכר    Freyung   רובע  1

כיכר משולשת במרכז העיר אשר הוקמה מחוץ לחומות העיר המבוצרות של העיר,  בכיכר אנדרטה ומזרקה , ארמון  Palais Kinsky , בכתובת    Freyung 4 , ארמון  Palais Harrach ,בכתובת   Freyung 3   .

וינה כיכר פרייונג והארמונות Freyung
 
וינה כיכר מינוריטן והארמונות Minoriten platz

רובע 1 ורובע 2 

אחת הכיכרות העתיקות של העיר ,על הכיכר שולטת כנסיית  Minoritenkirche church , שעל שמה היא קרויה,הכנסייה נבנתה בשנת 1226 לאחר הזמנת הדוכס  Duke Leopold VI of Austria  לעיר, הכיכר בסמיכות לארמון המלכותי  Hofburg Imperial Palace , ובין המאות ה16-18 נבנו בה ארמונות של אנשי אצולה.

 

וינה כיכר מינוריטן והארמונות Minoriten platz
 
וינה הכיכר השוודית Schwedenplatz
הכיכר השוודית Schwedenplatz
הנקראת Sweden Square  רובע  2 
הכיכר משמשת כעורק תחבורה מרכזי וידוע בעיר וינה, היא גם שימשה כתחנה לרכב מוטורי עד מחצית המאה התשע עשר .
 
לאורך תקופת שלטון השושלות Austro-Hungarian , בימי פרידריך הראשון, מבית ממלכת  Habsburg, הכיכר קיבלה את שמה מהעזרה הגדולה של של תושבי שוודיה לילדי אוסטריה ווינה במיוחד לאחר מלחמת העולם הראשונה.
 
בכיכר תחנת רכבת של המטרו ,חנויות,בתי קפה ומסעדות וכוללת דרג סטור שוודי ,הכיכר נושקת לתעלת הדנובה.
 
מן הכיכר יוצא רחוב Franz-Josefs-Kai street, אשר בו ממוקמים  Bank Austria, Ice Salon Fratelli, McDonalds.
וינה הכיכר השוודית Schwedenplatz
 
וינה כיכר וקתדרלת סטפן St. Stephen s Cathedral
כיכר וקתדרלת סטפן St. Stephen's Cathedral 
כתובת כיכר והקתדרלת   Stephansdom 1, Stephansplatz רובע 1
תחבורה לכיכר והקתדרלת   U1, U3  Stephansplatz .
טלפון  51552 - 3526  - 431
מידע על הכיכר והקתדרלת  
מיסה גדולה נערכת בשעה 10:15 בכל יום ראשון ובחגים,בחודשים יולי אוגוסט נערכת המיסה בשע 09:30, סיורים מודרכים נערכים  בימי שני -שבת בשעות  10:30 . 15:00,ביום ראשון וימי חג בשעה 15:00 בחודשים יוני-ספטמבר גם בשעה 19:00, לסיורי קבוצות יש לתאם בטלפון  515 52 - 3767
מידע
הקתדרלה ממוקמת במרכז רובע 1 במרכז העיר, הכנסייה שהפכה לאחד מסמלי העיר נבנתה בשנת  1147, בעבור הדוכס Rudolf IV of Habsburg,תוך מתן הוראה לסיימה בסגנון גותי, בת שני מעברים בים המושבים,המגדל הדרומי הסתיימה בנייתו בשנת 1433, אשר כונה בשם הכינוי   Steffl , סגנון החזיתות של הכנסייה הוא בשני סגנונות שנעשו תוך תהליך הבנייה שנמך הרבה שנים, הגג בסגנון  gigantic roof ,  הגבוה  המתנשא לגובה   137 מטר בצורה מוגזמת, ומעטים הגגות  בסגנון גותי המכסים כנסייות אחרות בגובה כזה.

בתוך הכנסייה נמצאים אוצרות תשמישי תפילה,תשמישי קדושה,דוכני תפילה Anton Pilgram ציורים ,עיטורים,פרסקות ופסלים, קברו של  Prince Eugene of Savoy, דיוקנות של אישים ,פסלי מלאכים וכדומה.
וינה כיכר וקתדרלת סטפן St. Stephen s Cathedral
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור