דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

וינה רובע ווידן 4 WIEDEN

 
 
וינה רובע ווידן 4 WIEDEN

הרובע ממוקם בין  Karlsplatz , Wienzeile ו Gurtel .

תחבורה ברובע  תחנת מטרו  Sudtiroler Platz קו U1

וינה רובע ווידן 4 WIEDEN
 
וינה כנסיית Karl Church

כתובת :  Charles Square  רובע 4

הכנסייה פתוחה בכל יום  שני-שבת בשעות 07:30-19:00 ביום ראשון בשעות 09:00-19:00

הכנסייה הוקמה לכבוד הקדוש    Saint Charles Borromeo ,  אשר על פי האמונה הסיר והעביר את מגפת הדבר מהאזור, הכנסייה מפוארת והדורה, על קירות הכנסייה והתקרה מצוירים פרסקות,החלונות מחדירים אור רב לכנסייה, אך לא לשכוח כי המקום הוא בית תפילה.בבנין מוצאים ארבעה סגנונות של אדריכלות.

 

וינה כנסיית Karl Church
 
וינה מוזיאון התיאטרון Austrian Theatre Museum
מוזיאון התיאטרון   Austrian Theatre Museum
כתובת המוזיאון   Lobkowitzplatz 2  רובע  4
טלפון  0 1 525 24- 43
תחבורה למוזיאון  אוטובוס ,מטרו וחשמלית   Karlsplatz- Oper, U1, U3-  Stephansplatz ,
המוזיאון פתוח בימים שלישי-ראשון , שעות הפתיחה של המוזיאון   10:00-18:00, המוזיאון סגור בימי  שני ,הכניסה חופשית לילדים מתחת לגיל 6 שנים.
מידע על המוזיאון 
המוזיאון ממוקם בארמון   Lobkowitz  Palace  בסגנון הברוק, בקרבה לארמון המלכותי,למוזיאון שלוש כניסות ונערכו בו למעלה מ600 הצגות,במוזיאון 1000 מודלים של בימות שהוכנו להצגות, באוספי המוזיאון למעלה מ   100.000 ציורים ורישומים של התאטרון,למעלה מ700.000 תמונות מחיי התאטרון ומהצגותיו,אוסף ענק של בובות תאטרון ובובות , מריונטות ,תלבושות,מסכות,אביזרי בימה ואיפור.
 
אוסף התאטרון נאסף לאורך שנים ונלקח גם מהספריה הלאומית של וינה.
וינה מוזיאון התיאטרון Austrian Theatre Museum
 
וינה מוזיאון הקברנים וההלוויות Bestattungs museum
מוזיאון הקברנים וההלוויות  Bestattungsmuseum
הכניסה בתשלום 
כתובת  Goldeggasse 19  רובע 4
המוזיאון פתוח בימים שני-שישי בשעות 07:30- 15:30
תחבורה מטרו יו 1 לרדת בכיכר  Sudtiroler  חשמלית  לרדת בשדרה, חשמלית 18 לרדת בתחנת   Sudbahnhofאוטובוס 13A
טלפון 5104227
מידע 
מוזיאון ייחודי העוסק בנושא המוות והטקסים הנלווים אליו לאורך מאות בשנים ,במקום  תערוכות שאף עברו את האלף תערוכות , מוזיאון ההלוויות של וינה  נותן סקירה מקיפה של טכס ההלוויה, טקסי קבורה, ואת הפרספקטיבה הווינאית המיוחדת  למותו של האדם.
 
באוספי המוזיאון ארונות קבורה שונים כולל אלה המכילים פעמונים לאנשים עפ פחד מקומות סגורים,ארונות קבורה מקושטים וארונות קבורה ששימשו רק להובלה עד הקבר וחזרו לשימוש חוזר.
וינה מוזיאון הקברנים וההלוויות Bestattungs museum
 
וינה בר אמריקאני Myers's American Bar
בר Myers's American Bar
סוג הבר   משקאות חריפים ,יינות ובירות. 
כתובת הבר Mayerhofgasse 22  רובע   4
טלפון לבר 5054117  - 431
תחבורה לבר      
הבר פתוח בימי שני-שישי בשעות 17:00-03:00 בבוקר וביום שבת בשעות 15:00-15:00 סגור ביום ראשון
מידע על הבר ,ממוקם ברחוב קטן ליד בית האופרה, ורחוב Kaernterstrasse.
 
בר קטן מעוצב לצעירים ומבוגרים,בקרבה לרובע אחד,המשרת את תושבי השכונה ,אנשי עסקים ותיירים,בשעות המאוחרות משמש צעירים במקום ניתן להזמין משקאות שונים : אלכוהוליים,בירות,למעלה ממאה סוגי קוקטילים,,משקאות מוגזים,יינות, מיצים ונישנושי אוכל שונים,במקום מושמעת מוזיקה בסגנונות שונים,תוך שימוש במערכות הגברה וצליל למוזיקה.
וינה בר אמריקאני Myers's American Bar
 
וינה שוק נאש Naschmarkt
השוק  Naschmarkt
כתובת Wienzeile, Kettenbrcke רובע 4
השוק פתוח בימים שבת בשעות   , 6.00 - 18.30  בימי שני-שישי בשעות , 6.00- 17.00 ,סגור ביום ראשון ,ביום שבת מתווסף אליו שוק פשפשים .
תחבורה מטרו   בקווים U1, U2, U4 ולרדת בתחנת Karlsplatz
מידע על השוק   
השוק ממוקם בקרבה לתחנת הרכבת התחתית  Kettenbruckengasse, לאורך הטיילת של  וינה,למי שמגיע מכוון כיכר   Karlsplatz ימצא עצמו בשוק הדגים,הקצבים ודוכני הירקות, לאחריהן בנעיין פגודות ממתכת הנקראים  Zur Eisernen Zeit  נמצאים הדוכנים האוריינטלים, של המהגרים הסינים וההודים,
השוק נפתח  בתקופת המאה ה  16 , וכמעט שלא השתנה מאז, לאחר מלחמת העולם הראשונה תוחם השוק ,ונקבעו בו שני נתיבים נרחבים המוקפים בארמונות ובתים מימי העבר ,כאשר אחד בעל דוכני הקנייה כשוק רגיל,  והשני כולל בתי קפה מסעדות ומקומות בילוי,שמור מבחינה אסתית,תקני ניקיון מחמירים ,
הסחורה מונחת בצורה מושכת את העין, בשוק מוצאים  דוכני ירקות,פירות אשר בחלקם מנוהל בידי ישראלים לשעבר,נקניקיות וגבינה משובחת ומאכלים מכל העולם , מפורסמות חנויות החומץ של גגנבאור הכוללות סוגים רבים של סוגי חומץ,חניות של מזון איטלקי כולל גבינות,בסופי השבוע חקלאים מהסביבה מצטרפים לדוכני השוק ומביאים סחורה טרייה ועסיסית .
 
בתחילת השוק ממוקמות חנויות הדגים ,פיירות ים ומוצרים נלווים של הדגים,בשוק נמכרים גם תבשילים ומוצרים בהכנה ביתית,פודינגים,יינות,תחמיצים, חמוצים, בנוסף נמכרים בשוק דגים ומאכלי ים,בשר לסוגיו,מאפי בצק ,שטרודלים,וסחורה מיק וביולוגית ואוכל אורגני,תבלינים ושמן.
 
בימי שבת הופך מגרש החנייה לשוק פשפשים ומתווסף יחד עם חנויות האיכרים לשוק ססגוני גדול יותר. 
וינה שוק נאש Naschmarkt
 
וינה כיכר קארל Square Karlsplatz
כיכר   Square Karlsplatz
ממוקמת ברובע 4 ליד כנסיית   church Karlskirche
מידע
משום גודלה של הכיכר קשה לקרוא לה כיכר או פארק, היא משמשת כציר תחבורה חשוב בעיר, הכיכר ממוקמת על גבול רובע אחד והרובע הרביעי,בכיכר ממוקמים אטרקציות תיירותיות כמו  :
 
אולם הקונצרטים  Musikverein המשמש כביתה של התזמורת הסימפונית,כנסיית  Karlskirche  אשר הוקמה כסמל לסיום מגפת הדבר שהרגה רבים בעיר,הכנסייה בנויה בשילוב סגנון הברוק והגותי,הכנסייה מלווה בשני עמודים  צריח אשר ניבנו בסגנון רומאי עתיק,הכניסה בברור חזית בסגנון יווני,הדומו בסגנון איטלקי מודרני, היא אינה מושכת מבקרים רבים.
 
בקרבה נמצא מבנה  המוזיאון   Wien Museum Karlsplatz , Secession building  בעל כיפת כדור הארץ המוזהבת  המייצג את הסובלנות של העיר כלפי דתות אחרות, תחנת הרכבת התחתית הישנה  Otto Wagner Pavilions ,אולם הקונצרטים  Kunstlerhaus , האוניברסיטה הטכנולוגית   Technical University .
וינה כיכר קארל Square Karlsplatz
 
כיכר ומזרקת  מוצרט mozartplatz
Mozart Fountain
הכיכר והמזרקה ממוקמים ברובע 4.
 
המזרקה,מראה את מוצרט מנגן בכינור,מוקף בציפורים המתיזות מים,המזרקה נוצרה בשנת 1926, יוצרה בידי הפסל הווינאי  Karl Wollek .
כיכר ומזרקת מוצרט mozart platz
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור