דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

וינה רובע 1 INNERE STADT

 
 

וינה שוק העתיקות Art and Antiques Market Am Hof

שוק הקיים למעלה מעשרים שנים ברובע 1 ביןMariensaule  לבין Bognergasse,שוק הפתוח בים החודשים מרץ – נובמבר בכול יום שישי ושבת בין השעות 10:00-18:00,שוק שבו מוצגות סחורות עתיקות מרחבי אירופה, חלקן של הסחורות הן בנות מאות שנים, בין התצוגות למכירה דברי אומנות ,מטבעות וכסף, תמונות שמן, כלי פורצלן ,צעצועי פח.

וינה שוק Markt am Donaukanal
שוק הממוקם ב Treppelwegמתחת ל Salztorbrucke ,שוק הפתוח מתחילת חודש מאי עד תחילת חודש ספטמבר, בימי שבת בשעות 14:00-20:00 וביום ראשון בשעות 10:00- 20:00 , בשוק נמכרים דברי אומנות, עבודות יד, עתיקות וספרים עתיקים וחדשים.     

 

  


וינה שווקים ברובע 1 Innere Stadt
 
וינה רובע 1 INNERE STADT

הקדמה לרובע 1  INNERE STADT בוינה

הרובע העתיק הנמצא במרכז העיר, יפיפה בכל פינה והכולל את מרבית הבוטיקים בעיר, בתי המלון היקרים,המיוחדים והעתיקים של העיר, מבנים בעלי אדריכלות מעולה, למרות שינויי המודרניזציה ,יד השימור גברה על הקדמה המכרסמת, מרכז העיר שמור ושומר היטב ובקפידה את ערכי העבר, מומלץ לערוך סיור באטרקציות הממוקמות ברחוב ברכיבה על כרכרת סוסים.

 

תחבורה ברובע  מטרו  Stephansplatz  קווים  U1, U3   

וינה רובע 1 INNERE STADT
 
וינה ארמון הופבורג Hofburg Imperial Palace
ארמון הופבורג   Hofburg Imperial Palace
הכניסה בתשלום
כתובת הארמון   Ringstrasse  Michaeler platz     רובע   1
טלפון    5337570
תחבורה לארמון    אוטובוס 2 A - A3   לרדת בתחנת  AHofburg ,חשמלית  D - J ,קווים 1,2 לרדת תחנת  Burgring , מטרו    U3 כתום  לרדת  Herrengasse .
הארמון   פתוח בכל ימי השבוע  , שעות הפתיחה של הארמון     09:00-18:00 .  
מידע על הארמון  
במרחק 100 מטר מאחורי בית האופרה ממוקם מתחם הארמון הכולל : ארמון בית הבסבורג ,אולמות קונצרטים,אגף אוצרות בית הבסבורג,קבר החייל האלמוני,הספרייה הלאומית,לשכת הנשיא,לשכת ראש הממשלה,בית הספר הספרדי לרכיבה,מספר מוזיאונים.
 
מוזיאון אוצרות הקיסרות הרומאית הקדושה  Secularand Sacred Treasures  הכוללים גם הכתר ואת הלוגו משנת  962 לספירה ופריטים אחרים מימי הביניים.
 
הארמון אשר שימש את שליטי אוסטריה מהשושלת האסבורג במשך למעלה משש מאות שנים באוסטריה, המבנה כולל אוסף מבנים ,חצרות וגנים , בסגנונות אדריכליים שונים ,כמו הברוק,הנאו קלסי,  אשר עוצבו בתקופות שונות של שנות בנייתו,חלקים ממנו נבנו אשר נבנו במאה התשע עשר.
 
הארמון שימש גם את שושלת השלטון האוסטרית הונגרית כמעון החורף שלהם, כיום משמש הארמון כמעונו הרשמי של נשיא אוסטריה המכהן, הארמון מייצג , אולי כדאי להזכיר  ולו במעט את ימיה המפוארים של הממלכה האוסטרית, בארמון ניתן לבקר בסיורים מודרכים על מנת להבין ולחוש את עברה המפואר של המדינה.
 
בארמון נערכים אירועים ממלכתיים. אין להחסיר ביקור בארמון המלכותי ובחדריה של הקייסרית סיסי.
וינה ארמון הופבורג Hofburg Imperial Palace
 
וינה מוזיאון בורג החדש Neue Burg
מוזיאון בורג החדש   Neue Burg
כניסה בתשלום
כתובת המוזיאון   Entrance Heldenplatz  רובע  1
טלפון   0- 152524- 43
תחבורה למוזיאון  אוטובוס   ,חשמלית    מטרו    
המוזיאון פתוח בימים ב,ד,ראשון , שעות הפתיחה של המוזיאון  10:00-18:00 , המוזיאון סגור בימי שני , שלישי, שישי,שבת   
מידע על המוזיאון 
המוזיאון הוא חלק מקומפלקס ארמון   Hofburg complex , וחלק מהספריה הלאומית
הארמון נבנה  בשנת  1881  בידי   Archduke Franz Ferdinand ,ושימש למגורים עד שנת 1912 לקיסר  Franz Joseph  ,שאז נפתח כמוזיאון.
 
ניתן לקבל מכשיר הדרכה בגרמנית,איטלקית  ואנגלית תמורת 3 יורו,ניתן לקנות כרטיס משפחתי זול יותר,מתקיימים גם הדרכות עם מדריכים בתשלום, במוזיאון מוצגים תערוכות .

אגף  Hofjagd and Rustkammer   הכולל כלי נשק והוא נחשב לשני בגודלו ובאוספיו בעולם, האוסף ממוקם  בקומה השנייה,האוסף כולל קשתות ,חרבות,כלי יריה,מגינים וכדומה.
 
מוזיאון כלי המוזיקה הנקרא  Musikinstrumentensammlung , כולל מוצגים של כלי מוזיקה בעיקר מן המאות ה    16-17-18 כאשר בעיקרם הם מהמאות   17 - 18, המיוחדים הם הפסנתרים והצמבלו, כלי נגינה אשר השתמשו בהם המלחינים   Brahms, Schubert, Mahler, Beethoven,  Austrian  .
 
אגף מוזיאון  Museum of Ephesian Sculpture - Ephesos-Museum , הכניסה לאגף היא מאחורי האנדרטה של   Prince Eugene monument , האוספים כוללים מוצגים פרטיים שהיו לקיסר, מתרבות יוון,תורכיה, אנדרטאות מעירק של היום, החלק המעניין הוא אוסף של מוצגים מהתקופה הרומאית אשר הובאו מתורכיה.
וינה מוזיאון בורג החדש Neue Burg
 
וינה מוזיאון הקיסרית סיסי Sisi Museum
מוזיאון הקיסרית סיסי  Sisi Museum  
הכניסה בתשלום
כתובת ארמון  Hofburg , רובע 1
טלפון 5337570 
פתוח בימי שני-ראשון בשעות 09:00-17:30 
מידע 
במוזיאון החוקר את ההיסטוריה של הקיסרות האוסטרית ובעיקר את חייה של הקיסרית האהובה על העם אליזבת אשר נקראה בשם החיבה סיסי.
 
המוזיאון כולל ששה חדרים ובהם מוצגים חפציה האישיים של הקיסרית,שמלות ההכתרה, שירים שכתבה,בגדים,תכשיטים ואוסף מתכוני הדיאטה שלה.
 
במהלך הביקור ניתן לחוש ולחיות את חייה הפרטיים בחיי היום יומיים של הקיסרית, דיוקנאות של בני משפחתה ושלה, משנות הארבעים לחייה.
וינה מוזיאון הקיסרית סיסי Sisi Museum
 
וינה מועדון לילה בר Sky Bar
מועדון לילה בר   Sky Bar
סוג המועדון    ריקודים,שתיה ואוכל
כתובת המועדון Kartnerstrasse 19  רובע  1
טלפון למועדון  5131712   - 431
תחבורה למועדון   U-Bahn Karlsplatz
המועדון פתוח  am-3am ,11:30Mon-Wed, 11:30am-4am Thu-Sat, 6pm-3am Sun  בבוקר.  
מידע על המועדון  
ממוקם בקומה העליונה של מרכז קניות,מקום בילוי לצעירים,סטודנטים ואומנים,.במקום מוגשים משקאות חריפים , יינות ובירות. במועדון מופיעים הרכבים מוזיקליים במוזיקה עכשווית , במועדון נערכות מסיבות ואירועים שונים.  
וינה מועדון לילה בר Sky Bar
 
וינה חנות כפפות ועור Derby Handschuhe
חנות  כפפות ועור   Derby Handschuhe
כתובת   Plankengasse 5 רובע  1
טלפון  5125703
תחבורה  U1, U3 Stephansplatz
שעות וימי פתיחה   שני-שישי 10:00- 18:00 ביום שבת 10:00-17:00 סגור ביום ראשון.
מידע
בחנות ניתן לרכוש כפפות לכל מטרה כולל בילוי ,ספורט,ודברי עור,כפפות מיוחדות למקצועות שונים,במקום ניתן לתקן וליצר בזריזות כפפות בהתאמה אישית.
וינה חנות כפפות ועור Derby Handschuhe
 
וינה חנות לממכר תה Schoenbichler Theehandlung
חנות לממכר תה  Schoenbichler Theehandlung
כתובת Wollzeile 4   רובע    1
טלפון   5121868- 431
תחבורה    
ימים ושעות פתיחה    שני-שישי בשעות 09:00-18:30, ביום שבת בשעות 09:00-17:00 סגור בימי ראשון.
מידע לחנות  
הביקור בחנות מהווה חוויה למבקר,ריחות תה מן העולם המשולבים בסוגי סחורות שונות.
 
החנות ממוקמת ממול למסעדת השניצלים הידועה   Figlmuller, במקום נמכרים מאות סוגים של תה מרחבי העולם, הרכבי תערובות תה שונות נחלטים במקום,ניתן לראות שמות מפורסמים בתוספת הרכב התה שלהם בחלון הראווה.
 
ניתן להזמין תערובת בטעמכם האישי, החנות גם מתמחה בסוגי ריבות וקונפיטורות שונות ,סוגי וויסקי בעיקר מסקוטלנד ,סוגי וויסקי מובחרים ממבשלות פרטיות והעולים מחירי עתק ,אך שווים את המאמץ.
וינה חנות לממכר תה Schoenbichler Theehandlung
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור