דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה אופרה ותאטרון

אתונה התיאטרון The Odeion of Herodes Atticus

ממוקם בחלק הדרומי של האקרופוליס,  רובע פלקה

התיאטרון עוצב כתיאטרון חצי עגול, והכיל כ  5000 מושבים לצופים, הקירות חומות  שובצו בפסיפס מוזיקה, הרצפה שובצה בפסיפס מוזיקה ובשיש, גם מושבי הקהל צופו בשיש,בעבר  שלושת קומות החזית היו מכוסות בגג  בעצי ארז, אשר שימר בצורה יותר טובה את אקוסטיקה, ואפשר לקיים הופעות בכל מזג אוויר.

 

אתונה התיאטרון The Odeion of Herodes Atticus
 
תאטרון Theater of Dionysus

כתובת  אקרופוליס  רובע  פלקה

מידע   

התיאטרון נבנה בחלק הדרומי של האקרופוליס בשקע טבעי שהיה במקום, התאטרון הראשון שנבנה מאבן, מתחת לסלע הענק של האקרופוליס ומקום הולדת המחזאות הטרגית היוונית, במלא גדולתה תוך הצגת בעיות המתרחשות בחיים, במקור הוא הוקם לחגיגות אל היין , והאל  Aeschylus להעלאת מופעי  מחולות ושירה.

 

אך במאה החמישית לספירה , הפולחן של הסגידה ל   Dionysus  התרחשו במקום, והמחזאות של Aristophanes ו  Sophocles, Euripides   גם הם בוצעו בתיאטרון זה, לנגד תפאורת הנוף הנהדר שנשקף ברקע.

 

תאטרון Theater of Dionysus
 
התיאטרון הלאומי National Theatre
התיאטרון הלאומי National Theatre
כתובת בקרבה לכיכר  Omonia Square    
טלפון    
שעות פתיחה   
מידע    
התיאטרון לאומנות הבימה  נפתח בשנת 1880, יש לזכור כי אומנות הבימה היתה מפותחת ביוון לאורך מעל ל 2500 שנה, לכן הופעתו לא עוררה תדהמה , בכל אתונה מעל ל 100 תיאטרונים.
 
מבחר ההצגות של התיאטרון רחב, ההופעות החשובות נערכות בו בחודשי האביב –קיץ. שאז מוצגות הצגות מהרפרטואר העתיק של יוון הקדומה,
המבנה הישן חדש של התיאטרון נבנה בשנים 1891-95, בהנחיית האדריכל Ernst Ziller, התיאטרון הלאומי שהה במבנה התאטרון ברחוב Agiou Konstantinou Street  בין השנים 1901 – 1908, הבניין של התיאטרון עבר שיפוץ בשנות השלושים, ומאז עבר לשימוש מלא של אנשי התיאטרון המרכזי הלאומי.
בשנת 1993 נפתחה בימה בעבור הצגות לידים,ולימוד משחק לצעירים במקצוע התיאטרון.
התיאטרון הלאומי National Theatre
 
 
 
בניית אתרים - שרקור