דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה ארמונות מצודות ומבנים

 
 
אתונה המגדל המסובב Tower of the Winds
המגדל המסובב  Tower of the Winds 
כתובת Pelopida Street רובע  Plaka
תחבורה   קו מטרו מספר 1 לתחנת  Monastiraki Station
מידע   
אחד האטרקציות המעניינות ברובע , מגדל מתומן הבנוי משיש ואשר אינו מבנה רגיל,על כל צלע של המבנה ממוקם תבליט של המייצג חלק משושנת הרוחות,  אשר שימש כשעון מזג אוויר  והיה בעל שני שעוני שמש, המגדל  שימש גם כשעון שמש, שעון מים ושבשבת רוח,נבנה בידי האסטרונום Andronikos Kyrrestes  , במאה השנייה לספירה, המגדל היה חלק מהשוק,מבנה מרווח בעל חצר, במרכז השוק ואוגף מצידו המערבי והמזרחי בידי השוק, במאה ה 15 הוקם על חלק ממנו המסגד .
 
  ניתן לבקר בימים שלישי , ראשון בשעות 08:30-15:00 במחיר כרטיס של 2 יורו.
אתונה המגדל המסובב Tower of the Winds
 
אתונה התיאטרון The Odeion of Herodes Atticus

ממוקם בחלק הדרומי של האקרופוליס,  רובע פלקה

התיאטרון עוצב כתיאטרון חצי עגול, והכיל כ  5000 מושבים לצופים, הקירות חומות  שובצו בפסיפס מוזיקה, הרצפה שובצה בפסיפס מוזיקה ובשיש, גם מושבי הקהל צופו בשיש,בעבר  שלושת קומות החזית היו מכוסות בגג  בעצי ארז, אשר שימר בצורה יותר טובה את אקוסטיקה, ואפשר לקיים הופעות בכל מזג אוויר.

 

אתונה התיאטרון The Odeion of Herodes Atticus
 
אתונה שער השיש Propylaea
שער השיש   Propylaea
Propylaea, Propylea, Propylaia
השער ממוקם בגבעת האקרופוליס רובע פלקה
תחבורה
השער נבנה בשנים  432-437  לפני הספירה  בידי   architect  Mnesicles  ומהווה את  שער כניסה  לאקרופוליס ,השער  ענק מונומנטאלי  המשמש גמול יופי למאמצי העלייה על גבעת אקרופוליס, יש להיזהר מהמדרגות החלקלקות, מיד בכניסה הנך נכנס לחדר מלבני המשמש כמבוא הכניסה לאקרופוליס, הנתמך בששה עמודים בסגנון דורי, הבנויים משיש, כאשר השילוב בבנין הראשון של סגנון יווני ודורי.
אתונה שער השיש Propylaea
 
אתונה בית העירייה Athens City Hall

כתובת  כיכר  Kotzia Square  רובע   Monastiraki

מידע  

מבנה בן שלוש קומות, מבנה ללא קישוטים בסגנון נאו קלאסי  , מאפיין טיפוסי בבנייה, הכניסה  המחופה בשיש  propylon , משולב ביציקות ברזל בשערי הבניין.

 

המבנה תוכנן בידי האדריכל  P. Kalkos , ובשנת 1872 החלה הבנייה, והסתיימה בשנת 1874, במקורו הבניין נבנה בגובה 2 קומות, בשנת 1901 נערך שיפוץ למבנה ובשנת 1937 התווספה הקומה השלישית, בשנת 1989 הוכרז המבנה כמבנה לשימור.

 

אתונה בית העירייה Athens City Hall
 
אתונה הפנתאון Parthenon
הפנתאון     Parthenon
ממוקם באקרופוליס
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך    Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou  Areopagitou  ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד  Odeion  של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
המבנה נחשב לסמל מובהק של העיר והמדינה, בנייתו החלה בשנת 447 לפני הספירה, ובנייתו הושלמה בשנת 438 לפני הספירה,הוא הוקם לכבוד ניצחון היוונים  במלחמתם כנגד הפרסים, לאלה אתנה הפטרונית של העיר, ושמו הרשמי היה המקדש לכבוד אתנה הבתולה, המילה פרתנוס שפרושה בתולה.

לאורך חיו שימש המקום כבית אוצר,ככנסייה,מסגד, ומחסן תחמושת אשר התפוצצות חומרי נפץ השמידה חלק ממנו בשנת 1687, ולכן הוא ניזוק לאורך השנים.

המקדש בנוי על פי מידות ותכנון מתמטי מובהק תוך הקפדה לשמירה על היחס במידות בין האורך לרוחב,בין הגובה לעובי או קוטר העמודים וגובהם,תוך יצירת מיצג אופטי מוטעה של שורת עמודים זקופה וישרה אך העמודים למעשה קמורים.

ממול לפנתאון  ניצב המקדש הקטן  Erechtheum  שפרוש שמו הוא :  הניצחון ללא כנפיים ,מקדש זה הוקם לרגל ניצחונה של אתנה על האל פוסידון בנושא שליטה על העיר, שהחלק המפורסם של המבנה הוא גג המרפסת הנתמכת בידי ששה עמודים ,בצורת פסלי נערות, הנקראים הקריאטידות , כפי הנראה על שמו של כפר האומן שפיסל אותם הכפר קאריאי.
 
חלק מממצאי העתיקות שנתגלו  נלקחו לממלכה העותומאנית ולאחר מכן חלק מהם הועברו למוזיאונים בלונדון
אתונה הפנתאון Parthenon
 
תיאטרון Odeion of Agrippa
תיאטרון   Odeion of Agrippa
ממוקם באגורה היוונית בחלק הצפוני של שטח הארכאולוגי,מתחת לאקרופוליס, ברובע פלקה , המקום נבנה בשנת  15 לפני הספירה,הושלם כאודטודיום, עם מקומות ישיבה, לקיבולת של אלף צופים, המקום מוקף פסלים  של ענקים ואלים , במקור היו שלושה פסלים על בסיסים מסיביים, הפסלים  הניצבים כיום הוצבו בשנת 150 לפני הספירה.
תיאטרון Odeion of Agrippa
 
שער Hadrian s Arch
שער  Hadrian s Arch 
השער ממוקם לצידו של מקדש  Olympian Zeus   רובע פלקה
לאחר שהסתיימה הקמת המקדש של  Temple of Olympian Zeus,   לאות הערכה לקיסר אדריאן, נבנה בפינה הצפונית של המבנה שער קשתי משיש, הנושא שני שלטי כתובות כבוד,אחד לכוון האקרופוליס, בחלק המערבי של השער, ועליו כתוב  זאת אתונה העיר העתיקה של  Theseus . הכתובת השנייה הופנתה לכוון המקדש ועליה נכתב זאת היא העיר של אדריאן ולא של  Theseus .
 
השער שימש כאחד משערי העיר ,ומחבר את העיר המקורית והישנה של אתונה, של היום אזור הפלקה Plaka, השער נבנה בשנת 131 לספירה, לכבודו של הקיסר הרומאי Hadrian, השער ממוקם בהצטלבות שדרות Olgas Avenue  , לשדרות Amalias Avenue.
שער Hadrian s Arch
 
שער Deipylon Gate

רובע   Kerameikos

הרובע ממוקם בדרום מערב האקרופוליס , מבחינה טכנית הוא כלול באזור המקיף את החלק של פנים החומות שהקיפו את העיר ואזור שמחוץ לחומות העיר העתיקה.

 

החלק הפנימי נקרא  Kerameikos  ומתחיל באגורה היוונית לכוון השער הקדוש Dipylon  

ניתן לראות את שרידי השער , אל מול שרידי חומות העיר, והמסדרון המוביל מן השער לעיר העתיקה , השער ניצב מצד ימין של ה Pompeion, מצדו השמאלי של שער   Sacred Gate  וגדות הנהר העתיק Eridanos River .

 

שער Deipylon Gate
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור