דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה אנדרטאות ופסלים

 
 
אתונה המגדל המסובב Tower of the Winds
המגדל המסובב  Tower of the Winds 
כתובת Pelopida Street רובע  Plaka
תחבורה   קו מטרו מספר 1 לתחנת  Monastiraki Station
מידע   
אחד האטרקציות המעניינות ברובע , מגדל מתומן הבנוי משיש ואשר אינו מבנה רגיל,על כל צלע של המבנה ממוקם תבליט של המייצג חלק משושנת הרוחות,  אשר שימש כשעון מזג אוויר  והיה בעל שני שעוני שמש, המגדל  שימש גם כשעון שמש, שעון מים ושבשבת רוח,נבנה בידי האסטרונום Andronikos Kyrrestes  , במאה השנייה לספירה, המגדל היה חלק מהשוק,מבנה מרווח בעל חצר, במרכז השוק ואוגף מצידו המערבי והמזרחי בידי השוק, במאה ה 15 הוקם על חלק ממנו המסגד .
 
  ניתן לבקר בימים שלישי , ראשון בשעות 08:30-15:00 במחיר כרטיס של 2 יורו.
אתונה המגדל המסובב Tower of the Winds
 
מתחם הקבורה של משפחת Koroibos of Melite

מתחם הקבורה של משפחת  Koroibos of Melite

המתחם ממוקם בבית הקברות demosion sema המפורסם בחלק החיצוני מעבר לחומות העתיקות של רובע Kerameikos.

 

המתחם צמוד לדרך הנקראת הרחוב של הקברים ,  Street of the Tombs, ליד המוזיאון של בית הקברות  National Museum הנמצא משמאל לתמונה .

 

מתחם הקבורה של משפחת Koroibos of Melite
 
האנדרטה The burial

Monument to Philopappos

כתובת   גבעת המוזה  Hill of the Muses   רובע  Plaka

מידע

האנדרטה נבנתה לכבודו של הקונסול הרומאי   Gaius Julius Antiochus Philopappos בשנים 114-116 לספירה, זאת הייתה הדרך של אנשי יוון להביא את הערכתם  לנדיב מהמוצא הסורי, אשר נתן והעניק זכויות ואפשר את חיי העיר לרווחתם של התושבים, הוא בנה הרבה אנדרטאות ומבנים בעיר, האנדרטה הקעורה משיש, אשר גובהה 12 מטר, קוטרה כ 10 מטר , כוללת גומחה עם פסלים של הקונסול וסבו, אנטוניוס הרביעי, למגדל רצועת עיטור מסביב.ותבליט שיש מיוחד המצופה חומר טוב שעליו מרכבת ברזל אשר הוא עליה בכניסתו לתפקידו בשנת 100 לספירה.

 

האנדרטה The burial
 
שער Hadrian s Arch
שער  Hadrian s Arch 
השער ממוקם לצידו של מקדש  Olympian Zeus   רובע פלקה
לאחר שהסתיימה הקמת המקדש של  Temple of Olympian Zeus,   לאות הערכה לקיסר אדריאן, נבנה בפינה הצפונית של המבנה שער קשתי משיש, הנושא שני שלטי כתובות כבוד,אחד לכוון האקרופוליס, בחלק המערבי של השער, ועליו כתוב  זאת אתונה העיר העתיקה של  Theseus . הכתובת השנייה הופנתה לכוון המקדש ועליה נכתב זאת היא העיר של אדריאן ולא של  Theseus .
 
השער שימש כאחד משערי העיר ,ומחבר את העיר המקורית והישנה של אתונה, של היום אזור הפלקה Plaka, השער נבנה בשנת 131 לספירה, לכבודו של הקיסר הרומאי Hadrian, השער ממוקם בהצטלבות שדרות Olgas Avenue  , לשדרות Amalias Avenue.
שער Hadrian s Arch
 
שער Deipylon Gate

רובע   Kerameikos

הרובע ממוקם בדרום מערב האקרופוליס , מבחינה טכנית הוא כלול באזור המקיף את החלק של פנים החומות שהקיפו את העיר ואזור שמחוץ לחומות העיר העתיקה.

 

החלק הפנימי נקרא  Kerameikos  ומתחיל באגורה היוונית לכוון השער הקדוש Dipylon  

ניתן לראות את שרידי השער , אל מול שרידי חומות העיר, והמסדרון המוביל מן השער לעיר העתיקה , השער ניצב מצד ימין של ה Pompeion, מצדו השמאלי של שער   Sacred Gate  וגדות הנהר העתיק Eridanos River .

 

שער Deipylon Gate
 

Monument of Lysikrates

למגדל  מגיעים בקו מספר 2  של המטרו לתחנת   Akropoli Station

אחת מציוני הדרך ברובע  פלקה  העתיק,הוקם בשנת 334 לפני הספירה, בידיו של  choregos Lysikrates of Kikynna , בנו של   Lysitheides .כדי להנציח את נצחונו בפסטיבל שנערך בתאטרון   theater of Dionysos .

 

מגדל Lysicrates Monument
 
גבעת המוזה Philopappou Hill

כתובת   גבעת המוזה  Hill of the Muses   רובע  Plaka

על הגבעה ממוקמים אנדרטת  זיכרון  על פסגתו  ,להנצחת שמו של הקונסול הנדבן הרומאי Philopappus, בימים בהירים ניתן לצפות על גגות אתונה והסביבה, בקו ישר עם גבעת האקרופוליס , וליד  Dionysiou Aeropagitou.

 

גבעת המוזה Philopappou Hill
 
בית הספר Medresse entrance
בית הספר  Medresse entrance
רובע פלקה
ממוקם בפינה וליד המסגד טברנה ,בחלק המזרחי צפוני של אגורה הרומאית,החומרים לבנייתו נלקחו מעתיקות  ומכנסיית מריה או כנסיית  Pammakaristos  ,אשר עמדה במקום, ומחומרים של מבנים שונים במקום כולל עמודי השיש.
 
שארית המבנה אשר שימש כבית ספר קורוניק  ביוון הקדומה,בית ספר טכנולוגי מהמאה ה 17 ,ואף כבית סוהר ומקום הוצאה להורג בתקופה התורכית,כתוצאה מכך הוא נחשב למבנה מקולל ,בשנת 1919 העצים שהיו בקרבתו קבלו מכת ברק וכתוצאה מהשריפה המבנה עלה באש וניזוק, חוץ מדלת הכניסה, אשר משמשת כדוגמא למבנה שנהרס,בית הקפה הסמוך במסגד טברנה נשקף על השרידים.
בית הספר Medresse entrance
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור