דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה אטרקציות

 
 
 
אתונה התצוגות בתחנות המטרו
תצוגות בתחנות מטרו באתונה
תחנת  Acropolis station
מידע
בתחנות המטרו של אתונה מוצגים ממצאים ארכיאולוגיים אשר נמצאו בעת חפירתן, המוצגים בתוך ארונות זכוכית ומהווים תצוגות יפיפיות של ההיסטוריה והאומנות לאורך אלפי השנים ביוון.
אתונה התצוגות בתחנות המטרו
 
אתונה האקרופוליס Acropolis
האקרופוליס   Acropolis
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך   Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30 .
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou Areopagitou  ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד Odeion של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
האקרופוליס מהווה סמל של העיר ושל יוון המודרנית , פרוש השם אקרופוליס הוא העיר העליונה , הוא נחשב לשיא האטרקציות באתונה, האקרופוליס ניצב במרומי גבעה מוקפת חומה, על הגבעה ניצבים אתרים ארכיאולוגיים מפורסמים כמו: הפרתנון Parthenon על שורת עמודיו אשר על כל עמוד נימצאים עיטורים מיוחדים בסגנון היווני הקדום , אשר שימש כמקדש לאלה אתנה.
 
בנוסף אליו ממוקמים על הגבעה עוד שלושה מקדשים , מקדש אתנה ניקה שפרוש שמו הוא אתנה המנצחת,מקדש זאוס, מוזיאון להצגת הממצאים הארכיאולוגיים אשר נאספו במקום, ושני אמפיתיאטרונים  צמודים אשר נערכו בהם הצגות ומופעי טרגדיות יווניות לרוב אשר אחד הוא התיאטרון של דיוניסוס.
 
במאה החמישית לפני הספירה נהרס המקום בכיבוש הפרסי אך נבנה מחדש ביד פריקלס, הארופוליס נבנה על ציר אחד ,כאשר המתכנן פידאס הקפיד על שמירת היחס הקבוע של האורכים והמרווחים במרחקים הקבועים לאורך הציר, על הגבהים של המבנים והעמודים ,והרווחים הקבועים בין העמודים, כל עמוד ומבנה עוטר בעיטורים של מיטב אומני הפיסול היוונים של אותה תקופה.
 
במאה השישית לאחר הספירה הפך הקיסר הרומאי יוסיטיניאוס את האקרופוליס ובעיקר את הפנרתנון לכנסייה ביזנטית, במאה התשע עשר נכבש המקום בידי התורכים אשר הפכו את הכנסייה למסגד.
 
הצעה לסיור במקום 
הכניסה הראשית למקום נמצאת ב Dionysiou Areopagitou, אך ניתן להכנס אליו מכיוון כיכר סינדאגמה או מרובע פלאקה, מומלץ להיכנס דרך שער  בלה לתוך הכניסה .
אתונה האקרופוליס Acropolis
 
אתונה גבעת הזאבים Lycabetus Hill
גבעת הזאבים  Lycabetus Hill
כתובת רחוב  Ploutarhou   רובע   Plaka
מידע
גבעת הזאבים  משקפת את האמונה הרווחת כי הגבעה היה מיושבת בידי זאבים. אגדה נוספת מסביר כי כאשר הופיעה הגבעה Lykavittosהאלה אתנה בטעות השמיטה  סלע גדול שבו השתמשה  לבניית האקרופוליס. למרות אלה אגדות מעניין,גבעת Lykavittos לא משכה סופרים לכתוב עליה.
 
בעת התקופה העתיקה שכן בראש הגבעה מקדש לכבודו של האל זאוס, כיום השטח מיוער ובו מסלולי הליכה נחמדים.
 
בחלק הגבוה של הגבעה ממוקמת הכנסייה הלבנה  GeorgioAyio  ,שהוקמה במאה ה -19 על אתר של כנסייה ביזנטית של אליהו הנביא.
 
לכנסייה הקטנה ניתן להגיע במדרגות, או ברכבל שעולה 6 יורו לאדם הכרטיס טוב ליומיים,או בשרות מיני בוס היוצא לגבעה מפארק Areos park   עד האקדמיה ואז לקחת את הרכבל  funicular  מרחוב   Ploutarhou street ,  ליד הכנסייה בית קפה לרענון.
 
הכנסייה מתנוססת בגובה 277 מטר,על גבעה המתנוססת במרכז אתונה ברובע פלקה, מסביבת הכנסייה ניתן לבצע תצפיות מעל גגות העיר אתונה, ולהתבוננן למעלה לכוון האקרופוליס .
 
קהילת המקום מחייבת להגיע למקום בכל יום ראשון לתפילה,ליד הכנסייה בצפון הגבעה נמצא תיאטרון קטן.
אתונה גבעת הזאבים Lycabetus Hill
 
אתונה כנסיית St George

כתובת Lycabetus Hill  רובע  Plaka

לכנסייה הקטנה ניתן להגיע במדרגות, או ברכבל שעולה 6 יורו לאדם הכרטיס טוב ליומיים,או בשרות מיני בוס היוצא לגבעה מפארק  Areos park    עד האקדמיה ואז לקחת את הרכבל   funicular   מרחוב    Ploutarhou street   ,  ליד הכנסייה בית קפה לרענון.

 

הכנסייה מתנוססת בגובה 277 מטר,על גבעה המתנוססת במרכז אתונה ברובע פלקה, קהילת המקום מחויבת להגיע למקום בכל יום ראשון לתפילה,ליד הכנסייה בצפון הגבעה נמצא תיאטרון קטן.

 

אתונה כנסיית St George
 
אתונה הפנתאון Parthenon
הפנתאון     Parthenon
ממוקם באקרופוליס
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך    Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou  Areopagitou  ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד  Odeion  של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
המבנה נחשב לסמל מובהק של העיר והמדינה, בנייתו החלה בשנת 447 לפני הספירה, ובנייתו הושלמה בשנת 438 לפני הספירה,הוא הוקם לכבוד ניצחון היוונים  במלחמתם כנגד הפרסים, לאלה אתנה הפטרונית של העיר, ושמו הרשמי היה המקדש לכבוד אתנה הבתולה, המילה פרתנוס שפרושה בתולה.

לאורך חיו שימש המקום כבית אוצר,ככנסייה,מסגד, ומחסן תחמושת אשר התפוצצות חומרי נפץ השמידה חלק ממנו בשנת 1687, ולכן הוא ניזוק לאורך השנים.

המקדש בנוי על פי מידות ותכנון מתמטי מובהק תוך הקפדה לשמירה על היחס במידות בין האורך לרוחב,בין הגובה לעובי או קוטר העמודים וגובהם,תוך יצירת מיצג אופטי מוטעה של שורת עמודים זקופה וישרה אך העמודים למעשה קמורים.

ממול לפנתאון  ניצב המקדש הקטן  Erechtheum  שפרוש שמו הוא :  הניצחון ללא כנפיים ,מקדש זה הוקם לרגל ניצחונה של אתנה על האל פוסידון בנושא שליטה על העיר, שהחלק המפורסם של המבנה הוא גג המרפסת הנתמכת בידי ששה עמודים ,בצורת פסלי נערות, הנקראים הקריאטידות , כפי הנראה על שמו של כפר האומן שפיסל אותם הכפר קאריאי.
 
חלק מממצאי העתיקות שנתגלו  נלקחו לממלכה העותומאנית ולאחר מכן חלק מהם הועברו למוזיאונים בלונדון
אתונה הפנתאון Parthenon
 
גבעת המוזה Philopappou Hill

כתובת   גבעת המוזה  Hill of the Muses   רובע  Plaka

על הגבעה ממוקמים אנדרטת  זיכרון  על פסגתו  ,להנצחת שמו של הקונסול הנדבן הרומאי Philopappus, בימים בהירים ניתן לצפות על גגות אתונה והסביבה, בקו ישר עם גבעת האקרופוליס , וליד  Dionysiou Aeropagitou.

 

גבעת המוזה Philopappou Hill
 
קבר החייל האלמוני The monument of the Unknown So

קבר החייל האלמוני   The monument of the Unknown Soldier

הקבר ממוקם בכיכר   Sintagma Square  רובע  בקרבה  Plaka

הקבר ממוקם בחזית בית הפרלמנט החדש באתונה Pairlamen tAthens

האנדרטה לחייל האלמוני באתונה ,ממוקמת בחזית בית הפרלמנט של יוון באתונה, טקס הסרת הלוט מן האנדרטה נערך ב   25,3,1932 , המהווה את תאריך יום העצמאות של יוון מעול הכיבושים.

 

קבר החייל האלמוני The monument of the Unknown So
 
מצפה הכוכבים Asteroskopeon
Observatory  הנקרא  N.O.A
המצפה ממוקם על גבעת Nymphs  , ברובע  Thissio
טלפון    2103490101 - 30
תחנת מטרו קרובה תחנת  Thissio או קו אחד לתחנת  PIREUS - KIFISIA
מידע
המצפה נבנה בשנת 1842, תוכנן בידי האדריכל  Theophilus Hansen   ומממוקם בגבעת הנימפיאה  מקום אשר בתולות סגדו לאלים, המקום נבנה לאחר שניתן אישור לבנייתו בידי השלטונות התורכים שמשלו באזור.
 
המצפה החדש  החליף את מצפה הכוכבים אשר הוקם במאה החמישית ומוקם במקום של תחנת המטרו    Heliotropion , מצפה הכוכבים הישן היה בקו ישר עם המגדל המטרולוגי   המפותל   Tower of the Winds .
 
מצפה הכוכבים החדש על גבעת הנימפאות , הוא סימן דרך באתונה,ממוקם מול  Parthenon , ושימש לאסטרונומיה ומטרולוגיה, כיום המצפה הכולל את מוזיאון האסטנומיה , וכולל גם שעון אסטרונומי,טלסקופ, ספרייה ומכשור נוסף אשר שירת את האסטרונומים במאה ה  19 .
מצפה הכוכבים Asteroskopeon
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור