דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה אוטובוסים וחשמליות

חשמליות באתונה

החשמליות באתונה הופיעה רק בשנים האחרונות,היא נבנתה בעיקר לטובת האולימפיאדה שנערכה באתונה, היא נחשבת לתחבורה ידידותית ומחברת פרוורים עם מרכז העיר.

 

החשמלית מחברת את המרכז למזרח העיר   Glyfada , את נמל פיראוס במערב העיר, במהלך קוויה של החשמלית קיימים  3 מפגשים עם תחנות מטרו לקווים  2,3 , ואחת לקו מספר אחד, ניתן לרכוש כרטיס לשבוע במחיר מוזל.

 

חשמליות באתונה
 
אוטובוסים באתונה
אוטובוסים באתונה
העומס על כבישי העיר הוא גדול ,כתוצאה מכך נעצרים האוטובוסים בפקקים הנוצרים עקב העומסים בשעות היום.
שתי תחנות מרכזיות קיימות באתונה :  טרמינל  A הממוקם ב Kifissou 100 , לטרמינל מגיעים בעזרת אוטובוס מספר 51, הממוקם במפגש הרחובות  Menandrou ורחוב Zinonos.
 
טרמינל  B  הממוקם ב Liossion 260. לטרמינל זה מגיעים או באמצעות מונית או בקו אוטובוס 24 העובר  ברחוב  Amaliasהיוצא מכיכר Syntagma, דרך נוספת היא לקחת אוטובוס מתחנה ברחוב Panapistimiou.
 
תחנות האוטובוסים המרכזיות משמשות לנסיעות באוטובוסים לכל ערי יוון.
 
האוטובוסים הכחולים פועלים בשעות 05:00 – 24:00 , ניתן לרכוש כרטיסים לאוטובוסים וחשמליות ,  בתחנות האוטובוסים הגדולות,בקיוסקים,ובמשרדי התיירות, ניתן לרכוש כרטיס יומי ,שבועי  או חודשי, יש להכניס את הכרטיס למכונה המותקנת באוטובוס על מנת לנקב אותו.
 
זכור  כי מי שמתחמק ישלם סכום נכבד כקנס ברגע שייתפס.
במרכז העיר פועלים אוטובוסים ומיני אוטובוסים , מספרם של קווי האוטובוסים הם  200,150,100 , קווים אלו פועלים בעיקר במרכז הישן של העיר,  ימי הפעילות שלהם היא בימים שני-חמישי בשעות  06:30-17:00 בימי שלישי הם פועלים עד שעה  21:00.
קו 150 פועל במסלול המוליך מכיכר אמוניה לאורך רחוב סטדיו , לאטרקציות נוספות בעיר כדאי להגיע עם החשמליות.
 
קווים שמספרם 50 או 49 הצבועים בצבע כחול מוליכים מכיכר אומניה לכיוון נמל פיראוס, באוטובוס ירוק שמספרו 912 ניתן גם כן להגיע לפיראוס .
 
בעבור התיירים קיים שרות סיור אתרים אשר זמני יציאתו היא בכל חצי שעה ,ומסלולו נערך כשעה וחצי לאורך אטרקציות חשובות בעיר,ניתן לרדת ולחזור לעלות עליו בתחנות הסעה מיוחדות לו, השרות פועל בין השעות 07:30-21:00, את הכרטיס ניתן לרכוש באוטובוסים,במשרדי המיידע,בתחנות ראשיות, בכרטיס  ניתן להשתמש 24 שעות מרגע שנקנה, וניתן להשתמש בו ללא הגבלה.
אוטובוסים באתונה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור