דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה מידע כללי

 
 
הקדמה לרובע Anafiotika באתונה

תחבורה   Metro Line 2   Akropoli Station

הרובע ממוקם למורדות  הצפוניים של האקרופוליס בטבעת המקיפה את האקרופוליס, שכונה צפופה  מדרום לרובע פלקה,ומהווה שכונה של פלקה  נראת כמו כפר יווני,מבנים רבים בני קומה אחת אשר נבנו ברובם בתחילת המאה ה   18-19 ,שמה של השכונה ניתן לה מבתיה הבנויים בסגנון     Cycladic , בידי תושביו של הרובע, המזכירים את מבניו ותושביו של האי  Anafi . אשר נמלטו מעול שלטונם של העותומנים והתיישבו באזור במאה השמונה עשר.

 

הקדמה לרובע Anafiotika באתונה
 
הקדמה לרובע Kerameikos באתונה

הרובע ממוקם בדרום מערב האקרופוליס  , מבחינה טכנית הוא כלול באזור המקיף את החלק של פנים החומות שהקיפו את העיר ואזור שמחוץ לחומות העיר העתיקה.

 

שמו של הרובע   Kerameikos    מגיע משמו של בנם ,  של בני הזוג    Dionysus   ורעייתו  Ariadne , אשר התפרסמו במקצוע הקדרות , האופייני לתושבי הרובע.

הקדמה לרובע Kerameikos באתונה
 
הקדמה לרובע Kolonaki באתונה

גבולות הרובע אינן מוגדרים בצורה מוחלטת,ליד מורדות הגבעות של דרום מזרח אתונה,אזור שבהחלט כדאי לבקר בו ,כדאי לסייר ברחובות, Plateia Kolonaki ו Plateia Dexameni , רחוב הקניות הראשי של Patriarchou Ioakim , תערובת של בתים ישנים וחדשים,חנויות ובוטיקים,חנויות לעתיקות,ברובע מספר של שגרירויות,ביתי הספר האנגלי והאמריקאני בתי קפה,מסעדות בארים ומקומות בילוי.

הקדמה לרובע Kolonaki באתונה
 
אתונה הקדמה לרובע Kolonaki

פרוש השם הוא עמוד קטן Little Column , הרובע ממוקם במדרונות הדרום מערביים של גבעת  Lycabettus hill   הממוקמת במרכז אתונה.

 

הרובע ממוקם מצפונו של בית הפרלמנט והגנים הלאומיים, חוצה את הרחוב הרחב  Vasilissis Sofias street  ,אשר בו ממוקם מוזיאון  Benaki Museum , ומספר שגרירויות ממוקמות בו.

 

אתונה הקדמה לרובע Kolonaki
 
אתונה הקדמה לרובע Monastiraki

הרובע שנשלט לאורך 400 שנה בידי התורכים , הרובע נחשב לאזור הכלכלי של העיר,שני הרחובות הראשיים ברובע הם   Pandrossou ורחוב  Adrianou street .

 

גם בזמנים העתיקים הוא שימש כאזור מסחרי כלכלי של העיר,גם  כיום הוא משדר ניחוח אורגינאלי מיוחד  למען האמת חלק מהאנשים קוראים למקום הרובע התורכי בפלקה, למען האמת הוא אזור מלא חיים ובעל חיות פולקלורי משלו כמו בזר גדול.

 

בכל יום ראשון שוק הפשפשים מתעורר לחיים, ומספק לאנשים צורת בילוי ועסקים, מלא ודחוס בחנויות קטנות, חנויות למזכרות,סחורות עור ועתיקות.

 

אתונה הקדמה לרובע Monastiraki
 
הקדמה לרובע Plaka באתונה

הרובע העתיק של העיר נחשב לציורי בחלקי העיר, הוא ממוקם בחלק הצפוני מזרחי בשיפולי האקרופוליס, האזור מיושב לאורך 5000 שנות היסטוריה, נדרשים מספר ימי תיור על מנת לבקר ולחקור בכל אוצרותיו, החבויות ברחובותיו הקטנים ,בסמטאות הצרות  אשר ברובם סגורות לתנועה מוטורית, ואשר מלאים בממצאים היסטוריים וארכיאולוגים מתקופות שונות, אנדרטאות,מבנים,בתים ישנים ועתיקים,כנסיות ביזנטיות,מסגדים מתקופות שלטון המוסלמים, בתים מפוארים מהמאה ה  19 , הניצבים ליד הבתים העתיקים.

הקדמה לרובע Plaka באתונה
 
הקדמה לרובע Psiri באתונה

הרובע בעברו העתיק אזור בעלי המלאכה האומנים, קדרים ,  פסלים, וכך לאורך הדורות והשנים  סבל הרובע מבעיית התכנון האורבאני והטיפול הכושל בנושא האדריכלות במבנים והסביבה , הרובע גם שידר תמיד את התנגדותו לממסד.

 

למרות זאת היו  קיימים ברובע שלוש כנסיות ביזנטיות אשר שימשו בתפקידיהם עד המאה ה 18 , כנסיות אלו נהרסו בחפירות ארכיאולוגיות אשר נערכו באזור.

 

הקדמה לרובע Psiri באתונה
 
הקדמה לרובע Thissio באתונה

שמו של הרובע ניתן לו ממקדש    temple of Thisio  ,הרובע מאוכלס בזמן העתיק למרות שישנם ממצאים מועטים להוכחה זאת.

 

הרובע ממוקם בחלק הצפון מערבי העתיק של אקרופוליס, ובתחומו מספר אטרקציות היסטוריות,  דרך  Apostolou Pavlou  אשר הפכה להיות מדרחוב , העמוס בבתי קפה ומסעדות וממוקם  בחלק המערבי של האקרופוליס.

 

הקדמה לרובע Thissio באתונה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור