דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה טיפים לתייר

 
הקדמה על אתונה
הקדמה על אתונה
אתונה עיר בירתה של מדינת יוון ממוקמת במחוז אטיקה , מהווה את מרכז השלטון,התרבות ,המסחר והכלכלה של המדינה, כשליש מתושבי המדינה מתגוררים בה, כאשר היא מחולקת לרובעים ובנויה על גבעות.
 
שמה של העיר נובע כנראה משמה של האלה היוונית אתנה, והיא נחשבת לאחת הערים העתיקות בעולם, קיים תיעוד היסטורי ל 4000 שנות היסטוריה, בזכות כיבושיה בזמן העתיק היא השפיעה על התרבות ,יצרה דפוסי ממשל ופוליטיקה ,אומנות ,אומנויות ספורט ולחימה.
 
העיר נחשבת לערש התרבות של הזמן העתיק, והחפירות ,המבנים  האתרים ההיסטוריים מושכים אליה תיירים מכל העולם, היא גם נחשבת לערש המשחקים האולימפיים, ובזכות האירוח השני של האולימפיאדה,  היא עברה שינויים אורבאניים נרחבים, העיר שופצה ושודרגה והפכה לעיר מודרנית לכל דבר כולל שדרוג התחבורה,בנייה מסיבית של מבנים מודרניים תוך שילובם במבני העבר, ונטייה להפוך לעיר שסגנונה מודרני ובין לאומי ,והעוסקת בכלכלה ועסקים חובקי עולם.
 
בעיר ניכר שילוב של צבעים ,טעמים,וטברנות לבילוי הפזורות בכל מקום,שווקים מסורתיים המשמשים חגיגה לעיניים באין ספור מאכלים וסחורות האופייניים לאזור הים תיכון ,דברי אומנות מקומית, בגדים  והאוזו,השמן והגבינות  המקומיים.
הקדמה על אתונה
 
שיחון עברי יווני לתיירים
 
 
 
בניית אתרים - שרקור