דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רומא גשרים

 
 

רובע    20   Testaccio   ורובע  13      Trastevere

רומא גשר פלמיניו PONTE FLAMINIO
 
רומא האי איסולה טיברנה ISOLA TIBERINA

ממוקם ברובע 12

האי ממוקם במרכז הנהר במרכז העיקול,הוא מחובר בשני גשרים לשתי הגדות  ,גשר  פבריקו    Ponte Fabricio    וגשר   קסטיו   Ponte Cestio   , מספר אטרקציות באי הקטן והיפה הזה.

 

רומא האי איסולה טיברנה ISOLA TIBERINA
 
רומא גשר פרנציפ אמדאו PONTE PRINCIPE AMEDEO
גשר  פרנציפ אמדאו   PONTE PRINCIPE AMEDEO
גשר  PONTE VITTORIO EMANUELE II
גשר  PONTE SANT ANGELO
  גשר  פרנציפ אמדאו   PONTE PRINCIPEAMEDEO
הגשר מחבר את הרובעים  רובע  14  Borgo   ורובע 5  Ponte
 
מידע    אורכו של גשר PONTE PRINCIPEAMEDEO  הוא 110 מטר, בגשר משולבים שלוש קשתות, נפתח לתנועה בשנת 1942, על שם הנסיך Prince Amedeo di Savoia Aosta,  אסיר בריטי שמת בכלא בזמן המלחמה  שהוגדר כגיבור על מעשה גבורה,  הגשר מחבר את כיכר  Piazza della Rovere  , המחברת רגלית עם גבעת Gianicolo Hill, עם  Lungotevere dei Fiorentini
רומא גשר פרנציפ אמדאו PONTE PRINCIPE AMEDEO
 

רובע 7   Regola

גשר, PONTE FABRICIO , משמש גשר מחבר לאי Isola Tiberina מעל לנהר הטיבר והוקם בידי   Consuls Lucio Fabricio   .

   
רומא גשר קסטיו Ponte Cestio
 

הגשר מוליך מרובע  Flaminio quarter   , לאזור המתקנים האולימפים

הגשר   PONTE DUCA D AOSTA   תוכנן בידי  V. Fasolo   , והופעל בשנת 1942 ,הוא היה הגשר הכי אלגנטי ומודרני ברומא באותה תקופה, הוא קרוי על שמו של הדוכס  Emanuele Filiberto di Savoia-Aosta   שהיה גיבור ממלחמת העולם השניה בעקבות מבצע צבאי שביצע.


רומא גשר דוקה דה אוסטה PONTE DUCA D AOSTA
 
גשר ויטוריו עמנואל השני    Vittorio Emanuele II
מחבר את רובע 5  Ponte  לרובע  14   Borgo
הגשר נבנה בידי  Ennio De Rossi נפתח בשנת 1911, אורכו 111 מטר רוחבו 20 מטר, לאחר 25 שנות עבודה, ארבעה עמודים מרימים את הגשר מעל לשלוש קשתות, שני עמודים בכל קצה, אשר עליהם מלאכים מכונפים מברונזה, אבל פסלי השיש הלבנים ושער הכניסה בכניסה לגשר הכולל שלטי שיש, הם המהווים את האטרקציה התיירותית, מסמלים את איחוד איטליה וחרותה, ונאמנות לחוקיה ולדמוקרטיה.
רומא גשר ויטוריו עמנואל השני Vittorio Emanuele II
 
גשר סיסטו   PONTE SISTO
גשר    PONTE MAZZINI
כתובת  Via di Ponte Sisto  רובע 7  Regola
מידע  :  הגשר נבנה במאה ה  12 ,אך יש הטוענים כי הוא גשר אגריפה מהמאה הרביעית לפני הספירה,  לגשר  PONTE SISTO  ארבעה קשתות, ממוקם במרכז חור גדול אשר הרומאים מכנים אותו   Occhialone , על הגשר מותקן מדיד זרימת מים כהגנה נגד הצפות ולמדידת כמות זרימת המים בנהר הטיבר.
 
בעברו כונה הגשר בשמות הבאים :  Antonino, Aurelio, Gianicolense, Valentiniano, Rotto , בעברו גשר מעץ שנבנה בידי  Vipsanio Agrippa  , לצורתו הסופית לאחר הארכת הגשר הגיע בשנת 1877 , אורכו 170 מטר.
 
גשר   PONTE MAZZINI  גשר פשוט שנפתח לתנועה, הכולל 3 קשתות, בנוי מאבנים, וכולל מעקה גם, מוליך מרחוב  Via Giulia  לרחוב   Via della Lungara , אשר בו שכן בית הכלא הישן   Regina Coeli .
 
רומא גשר סיסטו PONTE SISTO
 
גשר רוטו  Ponte Rotto
הגשר ממוקם ברובע 13 Trastevere
הגשר נבנה במאה השנייה לפני הספירה ,כיום נמצאים שרידי הגשר, הגשר שופץ ונבנה בשנת 1575 על יסודות ישנים של גשר מהתקופה הרומית, אך גם הוא נחרב בשיטפון של  הנהר  בליל הכריסמס בשנת 1598, מן הגשר נותרה קשת אחת ,עיצוב זרימת הנהר מחדש במאה התשע עשר גרמה לנזק נוסף.
רומא גשר רוטו Ponte Rotto
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור