דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רומא ארמונות מצודות ומבנים

 
 
רומא הקדמה לרובע 3 קולונה Colonna

אטרקציות    ברובע 3   Colonna

ארמון    Palazzo Ruspoli

הארמון ממוקם ברחוב 418   Via della  Croce   ברובע 3   , תחנת מטרו קרובה  Spagna

שעות פתיחה - 09:30-19:00 ביום ראשון  09:30-20:00 .

 

רומא הקדמה לרובע 3 קולונה Colonna
 
רומא מקדש פורטונוס Temple of Portunus
מקדש פורטונוס    Temple of Portunus
המקדש ממוקם בפורום  Forum Boarium , ליד כנסיית  S. Maria in  Cosmedin , בכיכר   piazza Mattei  , ברובע 12 ripa
משמש כדוגמא בולטת של ארכיטקטורה רומית ברומא ובעולם , נבנה בסוף המאה הראשונה לפני הספירה, הוא היה מוקדש לאל האוניות, המקום בקרבה לפורום Forum Boarium ולנהר הטיבר , המקדש מוגבה ובעל עמודים באכסדרה, בשילוב סגנון אטרוסקי  יווני, המקדש הפך בעבר לכנסייה, במאה התשיעית ,במאה העשרים עבר שיפוץ.
רומא מקדש פורטונוס Temple of Portunus
 
רומא מבצר סאן אנגלו Castel S.Angelo
מבצר  סאן אנגלו   Castel S.Angelo
כניסה בתשלום
National Museum of Military Art
Lungotevere Castello 50
המבצר מוזיאון ממוקם ברובע 14 Borgo
טלפון   06.39967600
קווי אוטובוס  23,34,64,87,280  , מטרו  Lepanto
שעות פתיחה :  בכל יום פרט ליום שני, 9-20.
מידע
מהמבצר ניתן להגיע לאטרקציות : כנסיית S.Giovanni dei Fiorentini,מוזיאון לאומי לאומנות מלחמה, המבצר כולל את המוזילאום של הקיסר Hadrian, משנת 130 לפני הספירה, המבצר שימש את ביתו של האפיפיור במאה השישית, והיה לו מעבר תת קרקעי עם הוותיקן, מספר אפיפיורים אף השתמשו במעבר זה.
 
כיום המוזילאום הוא מוזיאון, ששמו Museo diCastel Sant Angelo  , אוספי המוזיאון כוללים כלי שיריון,כתובות גיבורים החקוקות על לוחות, אוספים מימי הרנסנס.
 
במוזיאון 4  מפלסים בקבר של  Hadrian s tomb  המחולקים לנושאים הבאים -  בקומת היסוד סיפורם של המצביאים הצבאיים מהעבר, לידו בית הסוהר   San Marco prison  , אשר האסירים המפורסמים בילו בו Benvenuto Cellini  והאסיר Cesare Borgia, בחלק מעליו נמצאת חצר הכבוד, הכולל ערמות תותחים וקליעים מהמאה ה  16, וקפלה אשר תוכננה בידי מיכאל אנגלו, בחצר חדרים ודירות .
 
לילדים משחק במהלך הטיפוס ברמפה העגולה, המוליכה למדרגות שונות במפלס המצודה, כולל טיפוס במדרגות שונות והעיקר לבקר במוזיאון שבין אוספיו תלבושות,כלי נשק,חרבות כלי שיריון וכמובן החצר עם התותחים וכדורי התותחים .
רומא מבצר סאן אנגלו Castel S.Angelo
 
רומא שער טיטוס Arco di Tito
שער טיטוס Arco di Tito
ממוקם בסוף רחוב via dei Fori Imperiali   שתחילתו בכיכר ונציה, ובקצה הפורום.
מידע
השער הוקם להנצחת טיטוס אשר החריב את בית המקדש ובזז את אוצרותיו והעבירם לרומא, על השער מוצגים תחריטים המתארים את הניצחון ,את השבויים אשר הובלו ברחובות לקראת חיי עבדות, תבליטים של כלי המקדש ובראשם מנורת שבעת הקנים, ואף כתובות בעברית .
רומא שער טיטוס Arco di Tito
 
רומא מקדש אוגוסטנה Domus Augustana
מקדש     Domus Augustana
Domus Augustana, peristilium – peristyle
שרידי מקדש שהיה מוקף עמודים.
רומא מקדש אוגוסטנה Domus Augustana
 
רומא זירת המשחקים מקסימוס Circus Maximus
זירת המשחקים   Circus Maximus
הזירה ממוקמת ברובע 12
שרידי המקום הנראים כיום הם בעיקר שדה מלבני ארוך, אשר תושבים ותיירים פוסעים במשעוליו, למרות שהזמן לא שינה את מראהו כפי שהיה בתקופת העבר, האצטדיון שמוקם בעמק הקטן  יועד לספורט, מסביב ישבו אנשים על התלוליות  המשופעות בצדדיו, וצפו בתחרויות הספורט והאירועים אשר נערכו בו.
 
המבנים אשר היו במקום השתנו לפי התקדמות התפתחות האזור, והמקום הורחב אף למרוצי מרכבות ברזל, הבניין הראשון נבנה במאה השביעית לפני הספירה , ונבנה מעץ, אבל האנדרטה ופסלו  מורכב משיש ואבן סיד, האצטדיון נחשב בזמנו כאצטדיון הגדול שנבנה באותם ימים, האצטדיון כלל 380 אלף מקומות לצופים, גודלו פי ארבע מגודלו של איצטדיון כיום.
רומא זירת המשחקים מקסימוס Circus Maximus
 
רומא ארמון קורוסיני ומוזיאון PALAZZO CORSINI
ארמון קורוסיני  מוזיאון   PALAZZO CORSINI
National Gallery of Ancient Art
Via Lungara 10  , רובע 13
טלפון  06-68802323
שעות פתיחה :  בכל יום פרט ליום שני ,  9-14  ,  יום ראשון בשעות    9-19   .כניסה בתשלום, נגיש לנכים,
האוסף אשר בגלרייה כולל אוספים מהמאה ה 18 , אך הוא כולל דברי אומנות נוספים, אשר נאספו בידי משפחת  CORSINI ,אבל תחילת האוסף כתוצאה מאיסופו של הקרדינל  cardinal Lorenzo , האוסף נחשב למיוחד אף כיום, הוא משקף את טעמו של   Neri Corsini , אחיינו של האפיפיור  Clement XII , בשנת 1883 נמכר הארמון והוסף למדינה, ושימש כבסיס לאוסף אומנות עתיקה ולגלריה הלאומית  לאומנות עתיקה  ולאחרונה הוחזר למקומו המקורי בגלריה.
רומא ארמון קורוסיני ומוזיאון PALAZZO CORSINI
 
רומא ביתו של האביר אטור פיראמוסקה CASA DI ETTORE FIERAMOSCA
ביתו של   CASA DI ETTORE FIERAMOSCA 
 ממוקם ברובע  13  Trastevere 
האזור יושב בימי הביניים בתקופת הרנסנס כאשר תושבים עברו לגור מעבר לנהר הטיבר,במשך השנים האזור איבד מיוקרתו ואנו רואים את מצב האזור והבתים,הבית הוא דוגמא טובה לבית מבוצר מימי הביניים,נבנה בתחילת המאה ה 13  ,הבית  ממוקם בחזית S. Cecilia, הוא נקרא על שם אביר Ettore Fieramosca, אשר חזר לאחר שהוביל קבוצה לתחרויות אבירים כנגד קבוצת אבירים צרפתית, בשנת 1503 , בבית מרפסת הנשענת על עמודים, על הקיר תבליט ראש אריה כסמל גבורתו.
רומא ביתו של האביר אטור פיראמוסקה CASA DI ETTORE FIERAMOSCA
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור