דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא רובע 20XX.Testaccio

רומא הקדמה לרובע טסטקיו 20 Testaccio
הקדמה לרובע  20 Testaccio  ברומא
בשמה הרומאי מונטה
הרובע משתרע בדרום העיר, מפעלי תעשיה ומבנים אשר שימשו בעבר למסחר שינו יעודם ומשמשים למועדוני לילה נחשבים בעיר, מסעדות נחמדות ממוקמות ברחוב  Via Galvani ,באזור הרבה ממצאים ארכיאולוגיים,בחלק התחתון של הרובע באזור Testaccio ,ניתן למצוא חנויות רבות,על האי   Volpetti, ממוקמת חנות הגבינות המפורסמת Gastronomia.
רומא הקדמה לרובע טסטקיו 20 Testaccio
 
רומא שוק פתוח טסטקיו Mercato di Testaccio
שוק  פתוח  טיסטסיו - Mercato di Testaccio
כתובת : השוק ממוקם ליד שתי הככרות החשובות ברובע, כיכר   Piazza Testaccio , 66-68 Via Mastro Giorgio , רובע 20
תחבורה : אוטובוס מספר  11,27
שעות פתיחה : : בימים שני-שבת,סגור בראשון בשעות : 07:00-13:00
מידע
השוק הינו אחד העתיקים ברומא מהמאה השניה שלישית לפני הספירה ,שמו נלקח מגבעת  Monte Testaccio  , אשר הוא נמצא בקרבתו על גבעה שנוצרה בידי אדם , ליד אתרי תיירות של אטרקציות.
 
שוק לירקות ופירות ,לחם,שמן,מוצרים חקלאיים, אשר סודו במכירת נעלים גם כן,לאורך השוק בצידו השמאלי ממוקמים דוכנים המוכרים נעלים מעוצבים ,דוגמאות מעונה שחלפה, ויצירות של מעצבים חדשים,המחירים מגוחכים ,כאשר בימי שבת גברים מוזמנים לחגוג ממבחר גדול יותר.
רומא שוק פתוח טסטקיו Mercato di Testaccio
 

רובע    20   Testaccio   ורובע  13      Trastevere

רומא גשר פלמיניו PONTE FLAMINIO
 
רומא כיכר בוואנס איירס Piazza Buenos Aires
כיכר בוואנסאירס    Piazza Buenos Aires
הכיכר ממוקמת ברובע 20 
בכיכר ממוקם  מתחם   Quartiere Copped אשר את הכניסה אליו ניתן לראות. היזם   Gino Copped תיכנן ופיתח את האזור הוא אף  בנה 20 מבנים באזור  בשנים 1886-1927 , המבנים שבנה מייצגים בשלוב סגנונות ורעיונות אשר ליקט ממקומות שונים בעולם.
 
שער הכניסה למתחם שפיתח ובנה ,משמש גם כגשר מעבר בין שני מבנים גדולים , העיטורים והשלט על השער הם סמלי משפחת מדיצי,  אשר נעלמו בשנת 1737 ואין מי שיתלונן על שימוש בסמלים על הגשר, ראש אריה ואף סוס, ציורי פרסקו, שרשראות עתיקות ומנורות שמן עתיקות.
 
אחד המבנים המפורסמים במתחם נקרא  Villino delle Fate  , בזכות עיטוריו הפזרניים וצורתו המיוחדת, מערכת מדרגות בסגנון גותי נמצאת בו ,בבנין עיטורים חיצונים ופרסקות פנימיות, פינת הבית בסגנון חבל פלורנס , ופינה בסגנון ונציאני.
רומא כיכר בוואנס איירס Piazza Buenos Aires
 
רומא כיכר גלנו Piazza Galeno
כיכר גלנו  Piazza Galeno
הכיכר ממוקמת ברובע 20 
בכיכר ממוקמת וילה  Villino Ximenes, הוילה נבנתה בשנים 1855-1925 , מפורסמת בזכות מומנט הפיסולי של הדמות הגברית הגיבורה, האדם שבנה את הבניין הרוויח הרבה כסף ורצה להראות בבניה, את הסימבולים המייצגים את רעיונותיו ,לדוגמא :  ארבעת התרנגולות על המגדל הקטן, מרמזים שאין לבזבז את הזמן כי הזמן חולף.
 
רצועת העיטור בין שתי הקומות  מתארת דורות שונים של אנשים, מקריבים ומהללים ליד מזבח, אנשים קדמונים על ברכיהם, בדוגמא מיצרית, ודמויות אשוריות ומאחוריהם דמויות יווניות,רומאים וכדומה.
רומא כיכר גלנו Piazza Galeno
 
הבית ברחוב  Via Tiburtina
הבית ממוקם ברובע 20
אטרקציה קטנה בבניין קטן הנראה לעיני עוברי האורח ברחוב, זהו חלון מזויף המציג משפחה מחייכת המביטה מהחלון, הדמויות לבושות בבגדים מסורתיים ואשר בוודאי אינם שייכים לתקופה שהבית נבנה במאה העשרים.
רומא הבית ברחוב טיברטינה Via Tiburtina
 
כיכר מינקו ומזרקה piazza Mincio
הכיכר ממוקמת ברובע 20
בכיכר מוצבת מזרקה הנקראת Fontana delle Rane או מזרקת הצפרדעים Fountain of the frogs, המזרקה של כיכר Fontana di piazza Mincio. המזרקה נבנתה בשנת 1924, מתוכניות של האדריכל Gino Coppede, כל אחד מארבעת הצמדים של הדמויות המתרוממות מהחלק התחתון של הבסיס האגן התחתון תומכים בצדפים אשר עליהם צפרדעים המתיזים מים לתוף הצדפות שלהם.
 
במרכז האגן בתוך 9 צדפות ישנו אגן מים עגול נוסף, המקושט עם 9 צפרדעים, לאורך צדדי האגן העליון , מוכנות לקפוץ לקראת סילוני המים של המזרקה.
כיכר מינקו ומזרקה piazza Mincio
 
 
 
בניית אתרים - שרקור