דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא רובע 15 XV. Esquilino

רומא הקדמה לרובע 15 Esquilino
הקדמה לרובע 15  Esquilino  ברומא
הרובע נקרא על שם גבעת Esquiline hill, שעליו הוא ניצב, מדרום לתחנת הרכבת הראשית של רומא Termini station, מרכז הרובע פחות או יותר היא כיכר Piazza Vittorio Emmanuele II, חלק גדול של תושביה הם מהגרים סינים שהתיישבו ברובע, במקום ממוקמות חנויות עם מצרכים מהמזרח הרחוק, חנויות נעלים רבות,  הרובע משמש אכסניה לשוק   Mercato Esquilino.
ושוק לחפצים ישנים ומשומשים.
 
אטרקציות ברובע :
שוק  Mercato Esquilino, Porta Maggiore, רחוב  Via Statilia, כנסיית  S.Maria Maggiore. כיכר  Piazza Vittorio Emanuele II, מקדש  Tempio di Minerva Medica, כנסיית  S. Bibiana, כנסיית   S. Croce in Gerusalemme.
רומא הקדמה לרובע 15 Esquilino
 
רומא כנסיית סנטה מריה מג'ורה Basilica di Santa Maria
כנסיית סנטה מריה  מגורה   Basilica di Santa Maria Maggiore
הכיכר ממוקמת  ברובע 1  Monti   ליד תחנת טרמיני  Railway  Station
תחבורה   metro stations: Termini, Piazza Vittorio Emmanuele or Cavour
פתוח   בכל יום בשעות 07:00-19:00
 
בכיכר  ממוקמת  כנסיית   Basilica di Santa Maria Maggiore, שמה הנוסף של הבזיליקה הוא Liberiana ,או בזיליקת  Basilica di Santa Maria dellaNeve   ,  הבזיליקה היא הגדולה בכנסיות המוקדשות למריה הבתולה הקדושה ברומא, היא היחידה למרות מאורעות שעברה שוקמה ושופצה בצורה האוריגינלית שלה,היא נבנתה על פי האגדות בשנת 352 לפני הספירה,לאחר התגלות של מריה הבתולה, אך מבחינה היסטורית היא נבנתה בשנים 432-440 בימי האפיפיור  Sixtus III.
 
הכנסייה פתוחה בשעות 07:00-19:00, להגעה מתחנת הרכבת טרינטי ,טלפון  : 06-4881094
רומא כנסיית סנטה מריה מג'ורה Basilica di Santa Maria
 
רומא רחוב התאטרון Teatro di Marchello
רחוב  Teatro di Marchello
רובע 14
הכניסה לרחוב ולתאיטרון  Teatro di Marchello   היא מהצטלבות הרחובות  Via dei Portico d Ottavia ורחוב Via Catalana
חזיתו של התיאטרון מופנית לרחוב הנושא את שמו, התיאטרון הוקם במאה הראשונה לפני הספירה שינה את ייעודו במשך השנים לכנסייה  וארמון, כאשר מתבוננים במבנה מבחינים כי שתי הקומות הראשונות נשתמרו במקוריותם, בקיץ משמשת הרחבה לפני התיאטרון  למופעי קיץ והופעות כולל קונצרטים.
רומא רחוב התאטרון Teatro di Marchello
 
פאב אירי Druid s Rock
פאב  אירי Druid s Rock
אחיו של פאב   Druid s Den Pub
טלפון  06-4741326 כתובת  Piazza dell Esquillino, 1  רובע    Esquillino
שעות פתיחה 12:00-02:00 בלילה,   שבעה ימים בשבוע.
מידע  :פאב בן חמש שנים, פאב אירלנדי טיפוסי המהווה מקום מפגש לתושבי האזור ותיירים,המקום מתנהל בסגנון אירי תוך הגשת בירות מסוגים שונים עדיפים תוצרת אירית, מקום לבילוי טיפוסי הכולל שירה בלוית הרכבים מוזיקליים שונים בכל סוף שבוע ,מסכי פלזמה לצפייה באירועי ספורט שונים,במקום מוגש אוכל אירי טיפוסי לפעמים ניכרת מעט חדשנות,רעמי הצחוק מתגלים לאחר שתייה קלה של משקאות חריפים ויינות.
פאב אירי Druid s Rock
 
פאב אירי ודיסקו Old Station
פאב  אירי ודיסקו    Old Station
טלפון  4746612- 06 כתובת  Piazza Santa Maria Maggiore ממוקמת בחזית כנסיית  Santa Maria Maggiore  רובע  Esquilino 
שעות פתיחה  8 am - 4 am
כניסה חופשית לפאב,פאב אירלנדי טיפוסי המהווה מקום מפגש לתושבי האזור ותיירים,המקום מתנהל בסגנון אירי תוך הגשת בירות מסוגים שונים עדיפים תוצרת אירית, מקום לבילוי טיפוסי הכולל שירה בלוית הרכבים מוזיקליים שונים,מסכי פלזמה לצפייה באירועי ספורט שונים,במקום מוגש אוכל אירי טיפוסי לפעמים ניכרת מעט חדשנות,רעמי הצחוק מתגלים לאחר שתייה קלה של משקאות חריפים ויינות,
פאב אירי ודיסקו Old Station
 
מועדון ודיסקוטק Micca Club
מועדון ודיסקוטק  Micca Club
טלפון  87440079- 06   כתובת Via Pietro Micca, 7a, בין תחנת הרכבת הראשית לבין כיכר Piazza Vittorio   רובע   Esquilino
שעות פתיחה    21:00-02:00
מועדון פופולארי  בעברו בר יינות, אלגנטי , במקום ניתן להזמין משקאות שונים : אלכוהוליים,בירות,קוקטילים,,משקאות מוגזים,יינות, מיצים ונישנושי אוכל שונים,במקום מושמעת מוזיקה לצעירים בסגנונות שונים,תוך שימוש במערכות הגברה וצליל למוזיקה , על הרחבה  הגדולה המוקפת עמודים,מערכת מדרגות מוליכה לחלק העליון, שלושה ברים למשקאות מגישים שתייה ללקוחות,ישנם ערבי מופעי זאז, ניתן לרקוד ולהתפרק,מקומות מנוחה ופינות ישיבה נמצאים לשרות הלקוחות.
בכל יום ראשון בשעה 18:00 נערכת תצוגת אופנה של מעצבים, בימי שלישי ערבי גאז,מוזיקה מושמעת בידי די גי.
מועדון ודיסקוטק Micca Club
 
מסעדה מקומית Agata e Romeo
מסעדה מקומית   Agata e Romeo
כתובת   Via Carlo Alberto 45  קרובה לתחנת טרמיני   רובע  Esquilino
טלפון     06-4466115
מחיר ממוצע לסועד 22-30   יורו .
המסעדה בשעות Mon 8-10:30pm; Tues-Fri 1-2:30pm and 8-10:30pm    , המסעדה סגורה ביום  ראשון ושני ובתאריכים 4-27 באוגוסט
המסעדה היא חלק מרשת של 45 מסעדות הפזורות באיטליה,כל אחת מייצגת אווירה אחרת,במסעדות מוגשות ארוחת צהרים וערב ,במסעדה מגישים אוכל טיפוסי איטלקי תוך התבססות על המסורת וחומרי הגלם שלעיתים מיובאים מהמולדת, הבישול דורש שימוש בחומרים טריים והתפריט מתחלף במנות הבשר והדגים וגם הירקות לפי עונת הגידול או הדייג,יש לזכור כי הבישול הבסיסי מושתת על מחוז הטבח המבשל,למעשה בתקופתנו  סגנון ושימוש בחומרי הגלם הבסיסים התערבב וניתן למצוא במסעדה ,מאכלים עתירי שומן,רטבים שמנת בסגנון איטלקי ,מאכלים המתובלים בשמן זית,עגבניות מסוגים וצורות שונים,אשר אינם מתובלים יותר מדי לעומת הסגנון הים תיכוני של הדרום בכל מה שקשור למאכלי ים ודגים.
הארוחות אינן כוללות רק פסטות עגבניות ושמן זית או פיצות,היא כוללת גם : מרקים , בשרים המבושלים בסגנונות שונים וכמובן את הלחם המיוצר בעבודת יד.
בארוחות מוגשים יינות מקוריים או תוצרת מקומית,קינוחים שונים בטעמים ובשילוב חומרים ומנות הבאות לקלוע לטעמם של תושבי המקום.
מסעדה מקומית Agata e Romeo
 
 
 
בניית אתרים - שרקור