דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא רובע פיג'נה 9 IX. Pigna

 
 
רומא רובע 9 IX. Pigna
רובע 9   IX. Pigna  ברומא
פרוש השם של הרובע משמו של  אצטרובל גדול  חרוטי מברונזה , שהיה חלק ממזרקה עתיקה,שמיקומה היה בכניסה לכנסיה הישנה St. Peter s בזמן תחילת הנצרות הקדומה  ,ולאחר מכן בראש הפנתיאון,ככובע כיסוי  בראש הכיפה הקשתית במרכז הפנתאון,במאה הראשונה לפני הספירה,בימי הביניים הועבר האצטרובל  לבזיליקה העתיקה של סנט פייטרס ,והועמד בחצר ממול לכנסייה, כיום האצטרובל ממוקם בחצר הגדולה של הוותיקן   Cortile della Pigna  ומוזיאון הוותיקן , מעל למזרקה הישנה.
 
אטרקציות,רחובות וכיכרות ברובע 9Pigna
כיכרות  - piazza di S.Ignazio,piazza della Minerva,piazza della Rotonda,piazza Venezia,piazza di San Marco.
 
רחובות - via delle Terme di Diocleziano, via Florida,via del Caravita,via del Corso,via di Torre Argentina,via della Rotonda,via delle Botteghe Oscure,via di San Marco
 
אטרקציות  - Villa Mattei,כנסיית chiesa della Minerva, מרחצאות Terme di Agrippa, מרפסת רמפה כיכרrampa capitolina,כנסיית  Sant Ignazio di Loyola, ארמון Palazzo de Carolis,  פורום ודרך Torre Argentina.
רומא רובע 9 IX. Pigna
 
רומא כנסיית סנט לנציו דה לוליולה Sant Ignazio di Loy
כנסיית   סנט לנציו דה לוליולה   Sant Ignazio di Loyola
ממוקמת ברובע 9  Pigna  ממוקמת באזור של מקדש  Temple of Isis
כנסייה בסגנון הברוק אשר נבנתה בתחילת המאה ה 17 , לכנסייה הוספו קישוטים בסגנון מצרי כולל חלקי אובליסק,שעיקר פרסומה מציוריה המיוחדים על התקרה אשר צוירו בידי אומנים מפורסמים,ציורים של אנשים בשמים בגן עדן כולל תווי פנים, הציורים עמוסים בציורי מלאכים היוצאים מתוך כרובים,  הציורים בעלי פרספקטיבה המגמדת את קימור התקרה בקפלה , ממרכז הכיפה לשוליים, אלו הם מציוריו הממים של הצייר   Andrea Pozzo  שהיה כומר ושעיצב את היצירה הנקראת   trompe l oeil.
 
הכנסיה הוקמה לכבודו של המייסד Jesuit.
רומא כנסיית סנט לנציו דה לוליולה Sant Ignazio di Loy
 
רומא ארמון ונציה והמוזיאון Palazzo Venezia
ארמון ונציה  ומוזיאון Palazzo Venezia
בשמו האיטלקי Musem of the Palace of Venice
כתובת  כתובת 118 Via del Plebiscito, כיכר ונציה
רובע  9 Pigna
טלפון 06-679-8865
קווי אוטובוס  56,60,64,70,75
המקום פתוח בימים  שני - שבת בשעות 09:00-19:30  בימי ראשון בשעות 09:00-13:00 ,בימי החורף פתוח המוזיאון עד שעה 14:00 .
 
מידע - בכיכר ונציה  ניצב ארמון ונציה שהוקם בשנת 1467  ושימש את נציג העיר ונציה בקשריה עם רומא, כיום בארמון ממוקם מוזיאון המציג מוצגי אומנות שונים הכוללים: ציורים,כלי חרסינות ,פסלים , וכלי נשק עתיקים. על מרפסת הארמון נהג המנהיג הפשיסטי מוסליני לנאום לפני העם האיטלקי. כל האוספים הם מימי הביניים עד המאה ה 17.
רומא ארמון ונציה והמוזיאון Palazzo Venezia
 
רומא מוזיאון ארכאולוגי בלבי CRYPTA BALBI
מוזיאון ארכאולוגי    CRYPTA BALBI
Via delle Botteghe Oscure 31  רובע 9  Pigna ורובע  11   Sant Angelo
טלפון   06.39967700
שעות פתיחה :  בכל יום פרט ליום שני, 9-20, כניסה חופשית לנערים מתחת לגיל 18 ולקשישים מעל גיל 65. נגיש לנכים,
המוזיאון מציג ממצאי ארכיאולוגיה במאות חמישית עד המאה העשירית.
רומא מוזיאון ארכאולוגי בלבי CRYPTA BALBI
 
אנדרטת רחוב מרמו via Pi di Marmo
אנדרטת רחוב   via Pi di Marmo
ממוקם ברובע 9   Pigna
בפרוש השם   Marble Foot Street, פרוש שם מסקרן לרגל  השיש  ברחוב המוצב על בסיס ברחוב, כאילו כף הרגל בתנועה לחציית  הרחוב  via Santo Stefano del Cacco. שאריות כף הרגל הם שרידים מנותצים של פסל מהזמן העתיק.
אנדרטת רחוב מרמו via Pi di Marmo
 
רומא ארמון ונציה והמוזיאון Venezia Palace
ארמון ונציה ומוזיאון   Venezia Palace
National Museum of Venezia Palace
כתובת : Via del Plebiscito, 118 , רובע 9
שעות פתיחה: ימים שלישי - ראשון 8.30 - 19.00 בתשלום   סגור ביום שני. משרד הכרטיסים בקומת קרקע. משוחררים מתשלום צעירים מתחת לגיל 18 ומבוגרים מעל גיל 65. אסור לצלם.
קווי  אוטובוס-   40, 63, 70, 75, 81, 87, 95, 160, 170, 204, 628, 630, 716
מידע
בכיכר ונציה ניצב ארמון ונציה שהוקם במאה החמש עשר ושימש את נציג העיר הרפובליקה של ונציה בקשריה עם רומא, בשנת 1911 שימש כשגרירות אוסטריה ברומא, בשנת 1916 הוחלט על הקמת מוזיאון במבנה,לאחר שבעלותו הועברה  לידי שלטונות איטליה, על מנת לספק שטח משיטחו לטובת האנדרטה של ויטוריו עמנואל השני וקבר החייל האלמוני,  בכיכר ונציה, לאחר שהוזזה החממה של    Paul II  על כל אבניה והשיש ,ושוחזרה במקומה החדש במצידו השמאלי של הארמון.
 
המוזיאון המציג אוספי אומנות שונים . כל האוספים הם מהמאה השלוש עשר ימי הביניים עד המאה ה 18, הכוללים : ציורים,כלי חרסינות וכלי חרס ,פסלים מעץ,ברונזה  ושיש ,כלים סיניים,דברי זכוכית,אריגים,חותמות,שטיחים,עיטורים ומדליות,כלים מזוגגים באמייל, וכלי נשק עתיקים. על מרפסת הארמון נהג המנהיג הפסיסטי מוסליני לנאום לפני העם האיטלקי. 
  
 
רומא ארמון ונציה והמוזיאון Venezia Palace
 
רומא ארמון בונקומפנצי קרשי Boncompagni Cerasi
ארמון בונקומפנצי קרשי  Boncompagni Cerasi
ארמון   Palazzo del Principe di Polonia
הארמון ממוקם ברחוב  Via della Croce הממוקם  ברובע 4 Campo Marzio
שימש את הנסיכה הפולניה Stanislaw Poniatowsky כאשר גרה ברומא בשנת 1792,כיום פוצל הארמון למספר דירות, באותו רחוב נבנו הארמונות  Palazzo Gomez, Palazzo Lepri Galloבשנת 1678,בחצרות הארמונות בנה האדריכל חצרות הכוללות מזרקות עציצים מוזרים לפרחים, במרחק קטן ולצידו של הכנסייה  Trinita dei Monti, ממוקמת כיכר Palazzo Zuccari אשר שמה בעבר היה Palazzo della Regina di Polonia כלומר כיכר הנסיכה Maria Casimira Sobiesky.
רומא ארמון בונקומפנצי קרשי Boncompagni Cerasi
 
רומא פורום ודרך טור ארגנטינה Torre Argentina
פורום ודרך  טור ארגנטינה  Torre Argentina
האזור נקרא גם Sacred Area
ממוקם בקצה המערבי דרומי של הרובע,  9  Pigna 
אזור קדוש מבחינה דתית,נמצא  הקומפלקס הארכיאולוגי אשר הוקם במאה השלישית לפני הספירה , במקום ניתן לראות שרידים של ארבעה מקדשים, באזור נמצאים שרידים של שני בתי שימוש ציבוריים,אשר נבנו מאה שנה מאוחר יותר מאחורי המקדשים.
 
בקרבתו ממוקם על גבול רובע 6 נמצאים שרידיו של אולם גדול הנקרא  Curia of Pompeus, אשר שימש את אנשי הסנט , הסנטורים כמקום חילופי לישיבותיהם,  בית המחוקקים הראשי ממוקם ברובע 4 ונקרא Roman Forum s Curia, על פי הידוע במקום זה נרצח יוליוס קיסר בעת נאומו.
האזור משמש כיום כבית מחסה לחיות.
רומא פורום ודרך טור ארגנטינה Torre Argentina
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור