דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא רובע ריגולה 7 VII. Regola

 
 
רומא רובע פאריאון 7 VII. Pariaone
ברומא  VII. Pariaone  רובע 7
הרובע ממוקם בגדה המזרחית של נהר הטיבר, הרובע נחשב למושחת בימי הביניים, באזור היה מפוזר חול, כמו ברחובות שנלקח.
 מגדות הנהר שזרם במקום, ותיחם את גבולות הרובע, פרסומו העיקרי של הרובע נבע מבעלי המקצוע המומחים אשר עבדו בתחומו, ולכן מספר רחובות וכיכרות נקראים על שם מקצועות בעלי המקצוע,כמו מעבדי העורות והזמש,ליצור בגדים ונעלים, בלטינית נקרא הרובע   renula fine sand , אחד הרחובות נקרא  vicolo del Polverone  , שפרושו שביל המשעול המאובק, עדיין מדי פעם ישנם הצפות של נהר הטיבר,אבל בתקופתנו משתדלים להקים מחסומים לבעיה זאת.

בימי הביניים הרובע נקרא Arenule et Chacabariorum , חרשי מתכת הכינו ברובע קדרות וסירי בישול,שתי כנסיות  הנקראותS.Maria de Calderari , וכנסיית  S.Salvatore in Cacabariis  , מהמאה ה  16 שאז שמה היה  S.Maria del Pianto .

כיכרות ורחובות ברובע 7 הנקרא  Regola
כיכר   piazza Campo dei Fiori
כיכר   piazza delle Cinque Scole
כיכר   piazza B.Cairoli
כיכר    piazza Farnese
רחוב   Via dei Banchi Vecchi
רחוב   via del Pellegrino
רחוב   via dei Cappellari
רחוב   via dei Giubbonari
רחוב   lungotevere de  Cenci
רחוב   via del Progresso
רחוב   lungotevere dei Vallati
רחוב   lungotevere di Sangallo
רחוב   vicolo della Scimia
רחוב   via delle Carceri
רחוב   lungotevere dei Tebaldi
רומא רובע פאריאון 7 VII. Pariaone
 
רומא מסעדה כשרה Yotvata
מסעדה כשרה  Yotvata  
כתובת   Piazza Cenci 70 רובע   Regola
טלפון  68134481 - 06
המסעדה פתוחה בימי שני-חמישי בשעות  12:00-15:00 ובשעות 18:45-23:00  ביום שישי בשעות 12:30-15:00, ,המסעדה סגורה ביום שישי בערב  וצהרי יום שבת או לקבוצות בהזמנה מראש ,ובחלק מחודש אוגוסט  סגור.
מחיר ממוצע לסועד  20-30  יורו
מידע
במסעדה מוגשות מנות של בשר ,ירקות בסגנונות בישול שונים,מאכלים יהודיים טיפוסיים,מרקים,דגים,קינוחים והכול על טהרת הכשרות, משקאות ויינות כשרים.
רומא מסעדה כשרה Yotvata
 
רומא כיכר ריצי piazza de Ricci
כיכר ריצי  piazza de Ricci
הכיכר ממוקמת ברובע 7 Regola
הכיכר הקטנה ממוקמת מאחורי רחוב via Giulia, כיכר שמורה, ומוקפת מבנים מהמאה ה 16 , הכיכר שייכת למשפחת Ricci, היא מפורסמת באוסף ציוריה,הכיכר גם ידוע בזכות ביתו של האפיפיור פאול השלישי שהתגוררה במקום, ואשר השמועות מספרות על גילוי אריות עם אביה.
רומא כיכר ריצי piazza de Ricci
 
רומא פסלו של גיאורדנו בראונו Giordano Bruno
פסלו של Giordano Bruno
ממוקם בכיכר Campo de Fiori  רובע 6  Parione  ורובע 7  Regola
הפסל של הוגה הדעות Giordano Bruno , אשר הועלה על המוקד בידי האיקוזיציה בשנת 1600, בכיכר הוקם  פסלו לזכרו, בשנת 1887 בידי האומן   Ettore Ferrari  כאשר חזיתו מופנת בהתרסה כלפי הוותיקן, ובזמן איחוד איטליה ומתן הזכות לחופש הדיבור.
רומא פסלו של גיאורדנו בראונו Giordano Bruno
 
רומא קטקומבות של סנט קליאוטוס Catacombs of Saint Call
קטקומבות של סנט קליאוטוס  Catacombs of Saint Callixtus
כתובת  110 Via Sappia  רובע  7
טלפון 06-513-6725
קווי אוטובוס  118
המקום פתוח בימים  שני - חמישי בשעות 08:30-12:00 ובשעות 14:30-17:30 , בחורף חצי שעה קודם בערב. כניסה בתשלום.
מידע 
קטקומבה נרחבת המשתרעת על שטח נרחב,בעלת חמשה מפלסי קבורה, הכוללים שרידים של 170,000 מתים, כאשר המדפים חצובים באבן בזלת רכה.
 
כאן נקברו גם האפיפיורים הראשונים, בעלי תפקידים בעיר, נושא הקבורה תוכנן בצורה פקחית והמעברים למפלסים השונים היו מחוברים במדרגות חצובות,מקומות למנוחה בעבור משפחות המתים,ושורות של נדבכי קבורה, במקום גם הפרדה בין נדבכי הקבורה לגלוסקמות אשר שימשו כארונות נפרדים לאוכלוסיה אמידה יותר, קפלות לתפילה נמצאות גם כן בקטקומבות.
רומא קטקומבות של סנט קליאוטוס Catacombs of Saint Call
 
רומא רחוב הקניות נציונל Via Nazionale
רחוב קניות  נציונל  Via Nazionale
ממוקם ברובע  7  Regola
האזור הזה של הרחוב הוא חלק מגבעת Quirinale hill,והוא  נקרא  Magnanapoli, שני מאפיינים לאזור שוק Trajan's markets ושהאזור שייך למשפחת שמוצאה מנפולי .
 
בחלק העתיק של הרחוב אנו מבחינים בוילה Villa Aldobrandini בחלק השמאלי של התמונה,הכניסה שלה מרשימה בזכות הגרם המדרגות בכניסה, כמו כן גרם המדרגות של כנסיית  S. Caterina da Siena, במרכז התמונה.
 
כנסיית   S. Caterina a Magnanapoli הממוקמת בפינה הימנית של התמונה הראשונה, עם גרם המדרגות המשולש, הכנסייה נבנתה על חשבון הקרדינל  Cardinal Scipione Borghese , אך הושלמה בימיו של האפיפיור אלכסנדר השביעי, הכנסייה עוטרה והוכנסו בה דברי אומנות בנדיבות, כמו העוגב המוזהב , עיטורי וציורי הקיר,תבליטים בידי האמן Melchiorre Caffa, אנדרטת זיכרון, מזבח תפילה מפואר.
המחיר בחנויות ברחוב בדרך כלל נמוך, במורד הרחוב ממוקמים מחסני הלבשה , ברחוב ובחנויותיו ניתן באמת לראות איך תושבי רומא חיים וקונים בגדים, כאשר הם בוחרים מתוך סטוקים של סיילים , של סחורה פשוטה יותר, מחירי הבגדים והסחורות לפעמים זולות ב 50-70% מחנויות אחרות.
רומא רחוב הקניות נציונל Via Nazionale
 
גשר סיסטו   PONTE SISTO
גשר    PONTE MAZZINI
כתובת  Via di Ponte Sisto  רובע 7  Regola
מידע  :  הגשר נבנה במאה ה  12 ,אך יש הטוענים כי הוא גשר אגריפה מהמאה הרביעית לפני הספירה,  לגשר  PONTE SISTO  ארבעה קשתות, ממוקם במרכז חור גדול אשר הרומאים מכנים אותו   Occhialone , על הגשר מותקן מדיד זרימת מים כהגנה נגד הצפות ולמדידת כמות זרימת המים בנהר הטיבר.
 
בעברו כונה הגשר בשמות הבאים :  Antonino, Aurelio, Gianicolense, Valentiniano, Rotto , בעברו גשר מעץ שנבנה בידי  Vipsanio Agrippa  , לצורתו הסופית לאחר הארכת הגשר הגיע בשנת 1877 , אורכו 170 מטר.
 
גשר   PONTE MAZZINI  גשר פשוט שנפתח לתנועה, הכולל 3 קשתות, בנוי מאבנים, וכולל מעקה גם, מוליך מרחוב  Via Giulia  לרחוב   Via della Lungara , אשר בו שכן בית הכלא הישן   Regina Coeli .
 
רומא גשר סיסטו PONTE SISTO
 
רומא שער המעבר פרנס מעל לרחוב ג'וליה via Giulia
שער המעבר פרנס מעל לרחוב  via Giulia
השער ממוקם  ברובע 7 Regola
השער אשר מעליו ניתן לחצות את הרחוב, מחבר בין ארמון  Palazzo Farneseלבית מעבר לרחוב, למשפחה העשירה היה אוסף גדול של פסלים, המעבר שימש אף כמעבר פרטי לגדות נהר הטיבר ולהמשך מעבר לצד השני של הנהר ,לבנין נוסף של המשפחה אשר נקרא Villa Farnesina, אבל המשך הגשר הפרטי המתוכנן לא נבנה מעולם.
רומא שער המעבר פרנס מעל לרחוב ג'וליה via Giulia
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור