דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא רובע טרבי 2 II. Trevi

 
 
רומא רובע,טרבי 2 II. Trevi
רובע 2   II. Trevi   ברומא
שמו של הרובע ניתן לו מהמילה  trivium  שפרושו בימה והכולל שלוש אומניות פחותות משבעת האומניות,או משמו של מוביל המים   Aqua Virgo  שמימיו נבעו באזור ,למרות שהמים נבעו ממוביל מים עתיק נטוש בשם   Trebium ,הרובע מהווה הצטלבות לרחוב הראשי המוביל לנקודת אזור של ימי הביניים, במקום קיימת המזרקה הראשונה שהוקמה בידי האפיפיור  Nicholas V מזרקת  Trevi, בשנים 1447-1455, סמל הרובע הוא  שלוש חרבות ישרות הניצבות באלכסון.
 
שלושה רחובות ראשיים נפגשים בכיכר המרכזית ברובע , הרובע כולל את רב גבעת   Quirinal Hill  מצידה המערבי דרומי  , הרחוב הדרומי המתחם את הרובע הוא רחוב  via Flaminia  , החלק הגבוה של הרובע  כולל את השכונה הפעלתנית  regio , והמלאה חנויות, ואשר גרים בה אנשים אמידים.
 
מוביל המים  Aqua Virgo , אשר סיפק מים לאזור, נבנה במאה ה  19 לפני הספירה, והוביל לשלושה מקומות את המים בהצטלבות  trivium , ואשר שוקמו ותוחזקו כל הזמן, המים איפשרו לחיות ולהתקיים אף עד ימי הביניים, ואף לפעמים שונו מקורות לקיחת המים, המוביל שופץ בשנת 1562.
במאה ה16 חלק מהכנסות הרובע נבעו ממכירת המים, ובאותה תקופה האפיפיור בנה ארמון Quirinal Palace  למגורים בקרבת מוביל המים.
 
אחת האטרקציות הידועות והמרכזיות ברומא וכמובן ברובע היא  מזרקת  Trevi Fountain  , אשר ממוקמת  באחד מצדדיה של ארמון   Palazzo Poliהבנין מאחוריה, המוטיב המרכזי של המזרקה היא גדולתם של האוקינוסים. 
 
במרומי המדרגות של   Quirinal Hill , ובמרחק קצר מארמון  Quirinal Palace  נבנה  במאה ה  16 מעון הקיץ של האפיפיור, אך במהרה הוא הפכו למשכנו הקבוע, ובמאה ה 18 הפך למעונה של המשפכה המלכותית באיטליה, ובשנת 1948 הפכה המדינה את המקום למעון בעבור האירוחים הממלכתיים באיטליה, הגנים היפים של הארמון מקיפים כמעט את כל קצה הגבעה, ואף נחפרה מנהרה בשנת 1900 על מנת לחבר את הרחוב העמוס לאורך צידה של הגבעה.
 
בחזית הארמון ממוקמת המזרקה ובה פסליהם של התאומים  Castor - Pollux , בניו של האל יופיטר, והאובליסק הרומי עומד שם.
במפגש עם הרחובות   via del Quirinale turns  -  via XX Settembre , בפינות הוקמו 4 מזרקות קטנות, מנקודה זאת אף ניתן לראות שלושה אובליסקים שונים ברובעים שונים.  אחד ליד ארמון  Quirinal Palace , השני ליד המדרגות הספרדיות ברובע 4 , והאחרונה ליד בזיליקת   basilica of S.Maria Maggiore  ברובע 1 .
רומא רובע,טרבי 2 II. Trevi
 
רומא כלבו UPIM
כלבו UPIM
טלפון  : 6783336 -06
רובע : 3  קולונה  ורובע 2 Trevi
כתובת  :  Via del Tritone 172  
סניף נוסף :   Piazza S. Maria Maggiore
תחבורה :  
החנות פתוחה בימים : שני-שבת בשעות :  09:00-19:00.
מידע
אחת החנויות בשרשרת חנויות הפזורות ברומא ובאיטליה,בחנות ניתן לקנות מוצרי צריכה הכוללים:בגדים,קוסמטיקה,כלי בית,נעלים,צעצועים, ביגוד לכל המשפחה במחירים עממיים, בגדי ים,ותלבושות לבתי ספר.
רומא כלבו UPIM
 
רומא כיכר טרבי Trevi
כיכר ומזרקה המשאלות טרבי  Trevi 
מזרקת המשאלות ממוקמת ברובע 2 שנקרא רובע Trevi
הכיכר קטנה הממוקמת באזור רחובות מרכזיים בילוי וקניות : רחוב  ויה וינטו  Veneto,רחוב  ויה נציונאלי  Nazionale, רחוב ויה דל קורוסו  Del Corso
בכיכר ממוקמת מזרקת המשאלות  FONTANA DI TREVI  אשר על פי האגדה שמי שמשליך לתוך מימיה  מטבע מעבר לכתפו זוכה לחזור ולבקר במקום, מקום משיכה לתיירים ומטרד של רוכלי העיר, מסביבה חנויות נעלים ,בתי קפה ומלונות. מומלץ לבקר בשעות הערב  לכשנחילי  התיירים הרבים עזבו את המקום  .
רומא כיכר טרבי Trevi
 
רומא חנות סטוקים Il Discount delle Firme
חנות   סטוקים Il Discount delle Firme
טלפון : 06-4827790
רובע : 2   Trevi
כתובת  :  Via dei Serviti 27
תחבורה :  
בדרך כלל פתוחות החנויות בשעות 09:00 בבוקר אך במרכז העיר הן נפתחות בשעה 09:30, עד השעה 13:00 , ונפתחות שוב בשעות 16:00-19:30,
יוצא מהכלל חנויות לבגדים ואופנה הסגורות בימי ראשון ויום שני בבוקר,
מידע : בחנות ניתן לרכוש ביגוד יפה,אך הדבר תלוי במזלך ובסחורה והסטוקים שבעלי החנות הצליחו לשם את ידם עליהם, מחיר קמעוני לצרכן הבודד, בחנות נמכרים גם תיקים,מזוודות, נעלים, כפפות, מטריות, בשמים, ולבני נשים.
רומא חנות סטוקים Il Discount delle Firme
 
רומא מזרקת המשאלות FONTANA DI TREVI
מזרקת המשאלות FONTANA DI TREVI
המזרקה ממוקמת בכיכר טרבי  Trevi רובע 2 טרבי
הכיכר קטנה הממוקמת באזור רחובות מרכזיים בילוי וקניות : רחוב  ויה וינטו  Veneto,רחוב  ויה נציונאלי  Nazionale, רחוב ויה דל קורוסו  Del Corso
בכיכר ממוקמת מזרקת המשאלות FONTANA DI TREVIאשר על פי האגדה שמי שמשליך לתוך מימיה  מטבע מעבר לכתפו זוכה לחזור ולבקר במקום, מקום משיכה לתיירים ומטרד של רוכלי העיר, מסביבה חנויות נעלים ,בתי קפה ומלונות. מומלץ לבקר בשעות הערב  לכשנחילי  התיירים הרבים עזבו את המקום  .
 
המזרקה נבנתה בשנת 1753, בידי המעצב  architect Salvi  בימיו של הקיסר  Clement XII , המזר4קה עוטרה ביד תמידיו של ברניני מבית ספרו, המיזרקה ממוקמת בחזית ארמון  Palazzo Poli , המקושט בבפסלים  של בתולות ים על סלעים.
המים במזרקה טובים לשתייה.
רומא מזרקת המשאלות FONTANA DI TREVI
 
רומא ארמון פולי Palazzo Poli
ארמון פולי   Palazzo Poli
ממוקם ברובע 2  trevi  כיכר Piazza dei Crociferi, 53
הארמון  נבנה בשנת 1678,ממוקם בכיכר  Piazza di Spagna אשר בחזיתו מזרקת המשאלות  FONTANA DI TREVI
רומא ארמון פולי Palazzo Poli
 
רומא כיכר קוירינל ארמון אובליסק ומזרקה Piazza del Qui
כיכר קוירינל ארמון אובליסק ומזרקה   Piazza del Quirinale
הכיכר ממוקמת ברובע 2 רובע   Trevi    
בכיכר ממוקמים : ארמון  המשמש כביתו של נשיא איטליה ,מזרקה, פסלי ענק ,טקס חילופי משמרות,אובליסק.
 
ארמון קווירינאלה   Palazzo Quirinale ממוקם בכיכר   Piazza del Quirinal
הארמון שימש בעברו בימי הביניים ובמאות 16-19 כמעון הקיץ של האפיפיורים אשר שירתו בותיקן,לאחר מכן שימש כביתו של מלך איטליה, כיום משמש הארמון כביתו ובית הארחה של נשיא איטליה, במבנה מתקבלים אורחים רבי מעלה ומתקיימים בו טקסים ממלכתיים, המקום מאובטח בידי חיילים אשר מקיימים בכל יום בשעה 16:00 טקס חילופי משמרות  ומצעד הכולל צעידה לצלילי תזמורת צבאית.
 
ליד הארמון בכיכר פסלי ענק של  Castor  ו  Pollux  אשר נתגלו והועברו ממרחצאות  Constantine  ומשמשים כחלק ממזרקת  הכיכר ,בכיכר גם מתנוסס האובליסק המיצרי שנתגלה בחפירות של היכל הקבורה של  Mausoleum of Augustus  במיצרים , המראה הנשקף מהכיכר הממוקמת בראש הגבעה הוא רומא הפרושה .
 
האובליסק המוקף מזרקה  Fountain del  Quirinale
הכיר קרובה לכיכר המשאלות  Trevi Fountain , מגיעים אליה בהליכה של 100 מטר מכיכר המשאלות  לאורך רחוב  Via d. Dataria  עד שמגיעים לגרם מדרגות נרחב בצד שמאל , עלו במדרגות והנכם נכנסים לכיכר  Quirinale Square , האובליסק ניצב ממול בחלק השמאלי של הכיכר, האובליסק  מוקף בפסלים של אנשים יש הטוענים מאלפי סוסים וסוסים.
רומא כיכר קוירינל ארמון אובליסק ומזרקה Piazza del Qui
 
רומא רשת לינה לבגדי ספורט ואביזרים Linea Sport
רשת לינה  לבגדי ספורט ואביזרים     Linea Sport   
טלפון : 06-3612230
רובע : Trevi quarter  רובע 2
כתובת  : Via del Corso 50
בדרך כלל פתוחות החנויות בשעות 09:00 בבוקר אך במרכז העיר הן נפתחות בשעה 09:30, עד השעה 13:00 , ונפתחות שוב בשעות 16:00-19:30,
שעות פתיחה בחנות  :   10:00-13:00 15:30-19:30
יוצא מהכלל חנויות לבגדים ואופנה הסגורות בימי ראשון ויום שני בבוקר,
מידע : 
בחנות ניתן לרכוש בגדי ספורט,אביזרים,ביגוד תחתון,מגיני הזעה,משקפי סקי,נעלי התעמלות  וכדומה.
רומא רשת לינה לבגדי ספורט ואביזרים Linea Sport
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור