דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא רובע מונטי 1 I. Monti

 
 
רומא רובע מונטי 1 I. Monti
רובע  1 I. Monti ברומא
פרוש השם Monti הוא גבעה , בשמו האיטלקי   Rione dei Monti  , פרוש שמו באנגלית   district of the hills .
 הרובע כולל את החלק הראשי בחלק המוגבה של העיר, וכולל את גבעות :Esquiline, Viminal,Quirinal. אשר כולם נמנים על שבעת הגבעות המקוריות של רומא, אזור ימי הביניים נקרא  Regio Montium et Biberate  , המתייחס לשלושת הגבעות, הרחוב הראשי ברובע נקרא  via Biberatica  הנמשך וחוצה את שוק  Trajan s Markets.
 
האזור מועדף על אנשי העיר , כיוון שהוא כולל את מדינת הותיקן  ומוסדותיה, את הקתדרלה הרומית, אשר בה יושב הבישוף של העיר, סמל הרובע כולל את שלוש הגבעות.
 
כדאי לבקר ברחובות  Via dei Serpenti  וברחוב  Via del Boschetto ברחובות הללו ממוקמים אטליות של אומנים,בתי קפה קטנים ואווירה של רומא, באזור בתים חדשים רבים שנבנו במאה האחרונה.
 
רובע מונטי  נחשב לרובע הגדול ברומא, בשטח של 1880 דונם, כאשר הוא כולל חלק מאזורים  15  Esquilino  ואזור  19  Celio ,  רב רחובותיו השתנו או נבנו מחדש במאה ה  19 , אך הרבה שרידים מהעבר  מתקופת האימפריה ועד לימי הביניים ,הכוללים כנסיות ובזיליקות בעיקר בחלק הדרומי של הרובע, מעידים על העבר והגדולה של הרובע, תושבי הרובע מבוססים, ומחשיבים את עצמם יותר רומאים מרומאים אחרים, הם אף משתמשים בניב מיוחד ואופיני לרובע של איטלקית, הנקראת  monticiano.
רומא רובע מונטי 1 I. Monti
 
רומא מזרקת נאידי Fontana della Naiadi

המזרקה ממוקמת ברובע 1  Monti

המזרקה  בנויה  בכיכר הרפובליקה    Piazza della Repubblica ,או בשמותיה השונים כיכר  Piazza di Termini  כיכר  Piazza Esedra בגלל עיצובה.

 

רומא מזרקת נאידי Fontana della Naiadi
 
רומא מוזיאון לאומי לכלי מוזיקה National Museum of Musi
מוזיאון לאומי לכלי מוזיקה  National Museum of Musical Instruments
P.zza S. Croce in Gerusalemme 9/A  רובע 1
טלפון  : 06-7014796
המוזיאון פתוח בימים שלישי – ראשון  בשעות 08:30-19:30 , סגור ביום שני, כניסה חופשית לנערים מתחת לגיל 18 ולקשישים מעל גיל 65 נגיש לנכים.
קווי אוטובוס : 649, 810, 81, 16 , מטרו קו A  לתחנת   S. Giovanni
המוזיאון החל את דרכו מספר פעמים,אך יסודותיו הוקמו בשנים 1865-1957 ,בידי המוזיקאי Evan Gorga, לפחות חצי מן האוסף של המוזיאון נתרמו על ידו.
 
האוסף כולל מספר רב של כלי נגינה ומרביתם נתרמו בידי מוזיקאים, אך רק בשנת 1974 נמצא מקום קבע למוזיאון ברומא, למעלה משלושת אלפים כלי נגינה למוזיאון אך רק 840 כלים מוצגים ב 18 אולמות בקומת הקרקע.
 
קיימות עוד קומות אך הם משמשות לחנות ומחסני האחסנה והשימור ,בחלק המערבי של המבנה  קיים אזור המוקדש לכלי נגינה : מצריים,יוונים ואיטלקים.China, Japan, Laos, India, Arabia, Turkey, Persia, America, Africa, Oceania.
רומא מוזיאון לאומי לכלי מוזיקה National Museum of Musi
 
רומא כנסיית סאן קלמנט San Clemente
כנסיית סאן  קלמנט   San Clemente
ממוקמת בקרבה לכיכר  Piazza Saint Clement  , ממוקם ברובע  Monti  , via Saint John in Lateran .רובע 1 .
הכניסה חופשית ,שעות פתיחה     9:00 to 12:30 - 15:30 - 18:30 , בחודשי אוקטובר-מרץ רק עד השעה 18:00
הכניסה לכנסייה בכתובת ?,labicana 95 via כאשר מבקרים בקולסיאום עולים ברחוב סאן גובני ברחוב טראנו המקביל שמסלולו נוח יותר לכוון הכנסייה. 
מידע
הכנסייה בנויה משלושה מפלסים שונים הכוללים :
החלק התחתון העתיק ביותר,בתחילה היה חדש ללא שימוש, והוזזה ממקומה והוקמה בקרבה לחצר של  הבית המוזהב domus, במאה השלישית לספירה, בית המוסד  הקדוש  Mitra אשר במהרה נקראה  Domus ecclesia.
 
החלק המרכזי של שלושת החלקים בכנסייה ,כוסו  ביחד עם הכיפה, ויצירת מערה מלכותית,  אשר בה הובאו הנוצרים החדשים בברית מסתרי הנצרות,ואף עברו השבעה קרוב לודאי בידיו של St Clement. המזוהה כאפיפיור השלישי, והיה קדוש מעונה שהוצא להורג ,בכנסייה ריצפת פסיפס מרהיבה בימה למקהלה וציפוי שיש יפה.
 
מעל לבניין זה , במאה הרביעית , נבנתה כנסיית St Clement Basilica, ונוצר המפלס השני, המחולק לשלושה מעברי עמודים בין המושבים, ובכך הפכה הכנסייה למקום חשוב ומרכזי בנוצרות, מתחת לכנסייה שרידים של כנסייה מהמאה הרביעית כולל ציורי פרסקות ,לידם שרידי הרחוב הרומאי שעבר בעבר במקום במאה הראשונה לספירה וחלקים ממוביל המים הקדום לקולסאום.
 
בשנים  1713-1719 הוקמה מזרקה  Carlo Fontana  בכיכר Piazza Saint Clement .
רומא כנסיית סאן קלמנט San Clemente
 
רומא כנסיית סאן קרלו S. Carlo והמזרקות
כנסיית סאן קרלו  S. Carlo  והמזרקות
מזרקת - ארבע המזרקות  The Four Fountains
הכנסיה והמזרקה  ממוקמת   ברובע 1 Monti
מידע
הכנסייה  S. Carlo  נבנתה בימי חיו של האפיפיור סיקסטוס החמישי וממוקמת בהצטלבות  שני רחובות המשמשים כצירי תנועה, רחוב  Strada Felice בשם אשר הוענק לו בידי האפיפיור, ורחוב  Strada Pia.
 
חזית הכנסייה הנקראת  S. Carlo או כנסיית קרלו הקטן  San Carlino  , אשר עוצבה בידי האמן ברניני, לצערנו הכנסייה והמזרקה נמצאים בלב נתיב נסיעה של מכוניות וקשה מעט להתרשם מהכנסייה הקטנה והמזרקה, הכנסיה  אינה רוצה לשנות מיקומה , החלק העליון  של הכנסיה נבנה לאחר מותו של האומן ברניני.

ארבעת המזרקות מיצגות את הנהרות הבאים נהר  Arno שמאלי עליון, נהר  Tiber, תחתון ימני, האלילה גונו goddesses Juno  ימנית עליונה, האלילה דיאנה תחתונה שמאלית.
רומא כנסיית סאן קרלו S. Carlo והמזרקות
 
רומא כנסיית סנטה מריה מג'ורה Basilica di Santa Maria
כנסיית סנטה מריה  מגורה   Basilica di Santa Maria Maggiore
הכיכר ממוקמת  ברובע 1  Monti   ליד תחנת טרמיני  Railway  Station
תחבורה   metro stations: Termini, Piazza Vittorio Emmanuele or Cavour
פתוח   בכל יום בשעות 07:00-19:00
 
בכיכר  ממוקמת  כנסיית   Basilica di Santa Maria Maggiore, שמה הנוסף של הבזיליקה הוא Liberiana ,או בזיליקת  Basilica di Santa Maria dellaNeve   ,  הבזיליקה היא הגדולה בכנסיות המוקדשות למריה הבתולה הקדושה ברומא, היא היחידה למרות מאורעות שעברה שוקמה ושופצה בצורה האוריגינלית שלה,היא נבנתה על פי האגדות בשנת 352 לפני הספירה,לאחר התגלות של מריה הבתולה, אך מבחינה היסטורית היא נבנתה בשנים 432-440 בימי האפיפיור  Sixtus III.
 
הכנסייה פתוחה בשעות 07:00-19:00, להגעה מתחנת הרכבת טרינטי ,טלפון  : 06-4881094
רומא כנסיית סנטה מריה מג'ורה Basilica di Santa Maria
 
רומא כיכר לטירנו Piazza di S. Giovanni in Laterano
כיכר  לטירנו  Piazza di S. Giovanni in Laterano
הכיכר הממוקמת  ברובע 1 Monti
בכיכר נמצאות האטרקציות הבאות – אובליסק והמזרקה של שלושת האפיפיורים  Fountain of three Popes מסביבו ,כנסיית  S. Giovanni in Laterano, ארמון Palazzo del Laterano, בניין Scala Santa.
 
ארמון  Palazzo del Laterano
בצידו של הארמון שלט אשר חקוק בו שירה  לכבוד האפיפיור סיקסטוס החמישי, השלט מתנשא מהכניסה עד הגג, במיוחד מדהים הקטע בין האריה לאגס, כיום הארמון מאכסן הארמון את המוזיאון  ההיסטורי  של האפיפיורים historical museum of the Papal State.
 
בניין  Scala Santa. את הבניין בנה Domenico Fontana, על מנת לשמר ולהשתמש במערכת של 28 מדרגות אשר הובאו לרומא אימו של קוסטנטין הלנה, ושימשו לעליית מאמינים על ברכיהם, ליד המדרגות שלטים רבים מדי של האפיפיור סיקטוס החמישי.
 
כנסיית   S. Giovanni in Laterano
הכניסה לכנסיה משותפת לשטח ציבורי, בגלל קרבתה לכיכר, קצת לפני שהשטח פותח והתווספה הכיכר  לפי הוראת האפיפיור, קלמנט השביעי, עדיין הושארו מזכרות לתקופת ימי הביניים אך האפיפיור פיוס הרביעי, שינה ובנה שני מגדלי פעמונים לכנסייה במאה ה 12 , והתווספו שלטים עם דמויות דובים, בשנת 1586   נבנתה האכסדרה עם העמודים, עך האפיפיור סיקסטוס החמישי סגר חלק גדול מהם.
 
מזרקת שלושת האפיפיורים   Fountain of three Popes
בתחילה נראתה המזרקה ככל המזרקות כאשר נבנתה בידי Borghese , היו בה דרגונים וציפורי טרף,כל אלו יצרו תמונה כבדה לעין במבנה המזרקה, המזרקה נבנתה בימיו של האפיפיור סיקסטוס החמישי, והוא אף הוסיף את האריה המצביע על האגס, לאחר שנים שופצה המזרקה  ובצידה השמאלי  עוטרה עד למעלה, האפיפיור פאולוס החמישי הוסיף את הדרגונים והעיטים משלו ובסגנונו.
רומא כיכר לטירנו Piazza di S. Giovanni in Laterano
 
רומא קומפלקס הכנסיות San Clemente Upper Basilica Lo

קומפלקס הכנסיות המקסים ממוקם  ברובע 1  Monti , בין   via Saint John in Lateran  לבין  Colosseum

בקומפלקס המורכב משלושה מפלסי גובה שונים.

כנסיית   Upper Basilica  היא מהמאה ה 12 , המאופיינת בציורי פסיפס מוזיקה מיוחדים, וציורי פרסקו, היא בנויה מעל לכנסיית הנקראת  Lower Basilica  מהמאה הרביעית,אך בעלת נזקי השנים הניכרים במבנה, ובתוך עומק  הקרקע  ממצאים לבניה רומית טיפוסית, והכול ביחד עם מקדשו של האל הפרסי מיתרס , במקום סגדו לאל.

 

רומא קומפלקס הכנסיות San Clemente Upper Basilica Lo
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור