דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רומא אוטובוסים וחשמליות

רומא טיפים לעיר

כיוון שרומא משופעת באתרים ואטרקציות, מוזיאונים ופארקים ,כדאי להצטייד בכרטיס Roma Pass , המאפשר כניסה לאטרקציות רבות ללא תמורה ולחלק אחר של האטרקציות להיכנס במחיר מופחת, כרטיס כזה גם מאפשר נסיעה בתחבורה ציבורית במחיר מופחת ובחלקם אפילו נסיעה חופשית.

תחבורה ברומא

התחבורה הציבורית ברומא אינה עומדת בציפיות של עיר מודרנית ,יש לה מחלות של עיר מזדקנת, מערכת התחבורה הציבורית כוללת אוטובוסים,חשמליות, רכבות עירוניות ופרברים רכבות תת קרקעיות המטרו ומוניות.

רומא טיפים לעיר
 
רומא אוטובוסים ציבוריים
אוטובוסים ברומא
האוטובוסים ברומא צבעם כתום או כחול ,  ושייכים לחברת האוטובוסים   ATAC ,שעות הפעילות של האוטובוסים הן : 06:00-24:00 , תחנות  האוטובוסים פזורות בכל רחבי העיר, שעות הפעילות של האוטובוסים והחשמליות עד חצות. מפות תחבורה וקווי נסיעה מחולקים בחינם וכדאי להצטייד בהם.
 
קיימים גם אוטובוסים ליליים, אשר עובר בתחנת הרכבת הראשית  Termini, האוטובוסים יוצאים כל חצי שעה מתחנת   Termini  או מכיכר  Piazza Venezia    ושם לעבור לקווים אחרים על פי הנדרש לכם,על האוטובוסים מצויר ינשוף ומספר הקו, הקווים פועלים בשעות  00:30-05:30.
ישנה חברה פרטית לאוטובוסים הנקראת  J Buses  ואשר האוטובוסים שלה עוברים בתחנת  Termini
 
 ניתן לנסוע גם ברכבת התחתית אך לרשותה רק שני קווים, כרטיסי האוטובוס והתחתית זהים,ניתן לרכוש אותם אצל פקיד המלון ,או בחלק מתחנות המטרו, או בקיוסקים המוכרים סיגריות ועיתונים,הכרטיס נקרא  Biglietto.
 
כאשר עולים לאוטובוס מהדלת האחורית או למטרו יש להחתים את הכרטיס במכונה הכתומה המיועדת לכך, אל תתרשם שחלק מהנוסעים אינם מחתימים כי בידם כרטיס חודשי או שבועי, אל תנסו להתחכם כי הביקורת מרובה בידי פקחים והקנס גדול.
 
מחיר כרטיס ליחיד אשר משמש את כל התחבורה הציבורית ,הוא יורו לשעה או  כרטיס יומי שמחירו 4 יורו,ניתן לרכוש כרטיס שבועי בארבע יורו, כרטיס שבועי מחירו 16 יורו, ומחיר כרטיס חודשי הוא 30 יורו.
 
דרך נוספת להגיע לרומא משדה התעופה הוא שימוש בתחבורה הציבורית –אוטובוסים, שצבעם כחול והשייכים לחברת  Cotral ,הנסיעה היא עד תחנת המטרו Anagnina ומשם יש להמשיך עד למחוז חפצכם מומלץ דרך התחנה המרכזית  Termini.
רומא אוטובוסים ציבוריים
 
רומא קווי לילה ותחנות איסוף והורדה
קווי לילה ותחנות איסוף הורדה ברומא
 
בין השעות 24:30-05:30 בלילה
 
קו 78 עובר בתחנות
 Piazzale Clodio - Piazzale Flaminio - Piazza  Cavour - Largo di Torre    Argentina - Piazza Venezia  Via  Nazionale-Stazione Termini    סיום תחנה מרכזית או האזור העתיק   . 
 
40 N: באותו מסלול כמו קו המטרו חיבור טוב בין הקו ב  Testaccio   לרדת  בכיכר  Piramide ,Piazzale Ostiense או  Termini , או אם אתה צריך לתפוס רכבת לילה מתחנת Tiburtina.
 
55 N: באותו מסלול כמו קו מטרו A
 
קו N29   עובר בתחנות
 Piazzale Ostiense - Lungotevere Aventino-Lungotevere de Cenci  across the  Tiber from Trastevere  - Via Crescenzio       Vatican area  - Via Barletta - Piazza MarinaFlaminio  - Via  Belle Arti - Viale Liegi , Parioli - Viale Regina Margherita - Via dei Marrucini  San Lorenzo - Via Labicana  Colosseum  - Viale Aventino - Piazzale  Ostiense
רומא קווי לילה ותחנות איסוף והורדה
 
רומא חשמלית

שבעת קווי החשמלית ברומא שייכים למונופול התחבורה העירונית של האוטובוסים   A.T.A.C .

 

החשמלית הפועלת ברומא מהמרכז והמשמשת גם תיירים ,מקשרת את רובע   Trastevere  וכיכר   piazza di Porta Maggiore   משני צדדיו של השער הרומאי הישן, למרכז הרובע  ובחזרה ,ארבעה מן הקווים עוצרים ליד השער , חלק מן החשמליות צבועות בצבע ירוק, חלקם צהוב.

 

ברומא שבעה קווי חשמלית המקבילים פחות או יותר לחלק מקווי האוטובוס ומוליכים נוסעים בעיקר לפרוורים של רומא,במיוחד לחלק המזרחי ולקצוות העיר במזרח,בעבר היו יותר קווים, לאחר  מלחמת העולם השנייה, חוסלו רב הקווים .

 

תחנות האוטובוסים משמשות גם כתחנות החשמלית, רק קו מספר 8 בעל כבל חשמלי חדש ומשתמש בתחנות משלו.

רומא חשמלית
 
רומא קווי האוטובוס החשמליים
קווי אוטובוס חשמליים
 
קו אוטובוס חשמלי 116 עובר בתחנות ברחובות ובכיכרות
רחוב  ויה ונטו – כיכר  ברבריני - כיכר  Piazza di Spagna– רחוב   קורסו  Rinascimento  - רחוב  קמפו די פיורי - כיכר פארנזה -Via Monserrato– רחוב  ויה גוליה -  קמפו די פיורי - קורסו  Rinascimento- הפנתאון – כיכר  קולונה – כיכר  ברבריני לרחוב  ויה ונטו בלולאה  בתוך וילה בורגזה, עוצר גם ליד גלריה בורגזה, תחנה סופית  של הקו  בחלק העליון של רחוב  ויה ונטו.
 
קו אוטובוס חשמלי 117 עובר בתחנות ברחובות ובכיכרות
 
כיכר  גובאני  Laterano– כיכר  דל  Colosseo - Via dei Serpenti– מזרקת  לארגו טריטון – כיכר   Piazza di Spagna– כיכר  דל פופולו - רחוב  ויה דל קורסו - כיכר ונציה - לכיכר הקולסאום דל- Via Labicana Colosseo  - חזרה לכיכר  גובאני  Laterano.
 
קו אוטובוס חשמלי 119 עובר בתחנות ברחובות ובכיכרות
 
מתחיל בכיכר דל פופולו – ממשיך לרחוב  ויה דל קורסו – מזרקת  לארגו גולדוני - כיכר ונציה -  רחוב ויה דל טריטון – כיכר  ברבריני - כיכר Piazza di Spagna-  לרחוב ויה דל  Babuino-  סיום מעגל בכיכר  דל פופולו.
רומא קווי האוטובוס החשמליים
 
 
 
בניית אתרים - שרקור