דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

וינה בילוי והנאה

 
 
 
וינה אולם קונצרטים Konzerthaus
אולם  Konzerthaus
כתובת  Lothringerstrasse 20  רובע  3
טלפון   5057766- 431
תחבורה  Train  1, 2, J, D Schwarzenbergplatz
ימי הופעות  בכל יום  בשעה 20:15
מידע לאולם 
האולם נבנה בשנת 1913,עבר שיפוץ בשנים 1998-2000,  הוא היה פתוח ועדיין פתוח לאומנים בסגנונות שונים, אירועים מוזיקליים ופסטיבלים נערכים בו לאורך השנה כמו הפסטיבל  Wiener Festwochen.
 
באולם המשופץ הוכנסו שיפורים טכנולוגים ומערכות שמע ואורקולי , לנוחיות הקהל כמו מיזוג, הופעות התזמורת נערכות בכל יום באולם הגדול של  Konzerthaus.
 
התזמורת הסימפונית של וינה ממוקמת בבית הקונצרטים, ההופעה מודגשת באלמנטים של מוזיקה מן העבר וקדומה  מימי הביניים , מוזיקת גאז ומוזיקה מודרנית בשילוב סגנון עתיק ,תוך הקפדה על המוזיקה הקלאסית, ההופעה מודגשת באלמנטים של מוזיקה מן העבר והקדומה, מוזיקת גאז ומוזיקה מודרנית בשילוב סגנון עתיק ,תוך הקפדה על המוזיקה הקלאסית.
וינה אולם קונצרטים Konzerthaus
 
וינה בניין קורסלון Kursalon Wien
בניין   Kursalon Wien
כתובת
Johannesgasse 33 פארק  Stadtpark ברובע 1 
טלפון  5132477 - 431
הבניין ממוקם במפגש טבעת בולוורד והפארק
Stadtpark ברובע 1 ליד פסלו של מוצרט .
מידע
המבנה כולל ארבעה חדרים מהודרים בשתי קומות, לתיירים נערכים ערבי פולקלור המשולבים בארוחה ובביקור במבנה לאחר האזנה לקונצרט שמושמעים בו,ממיטב יצירות מלחיני וינה ובראשם שטראוס,אורכו של הסיור 3 שעות ויש להזמינו מראש,שעת המפגש היא 18:30,ניתן להפגש עם המדריכים בכניסה למבנה או שמגיעם אליו באיסוף מבית המלון,בכל חודש אפריל נערכים קונצרטים יומיים,בחודשים מאי-סוף אוקטובר נערכים מופעים בימים שלישי,חמישי,וראשון  בערבים .
 
בית Kursalon Wien נבנה בסגנון רנסנס איטלקי ,נפתח בשנת 1862, לאחר שהקיסר  פראנץ יוסף הראשון הורה לבנותו,על ביצורי העיר שהוא הורה לפרקם,בכדי להרחיב ולפתח את שטח הפארק  שנשתל בסגנון אנגלי טיפוסי, תוך שילוב מעיינות מים לצרכי שתייה ומרפא, אך המבנה והחלקיו הושלמו רק בשנת 1867, במהרה בשנת 1868 , שונה יעודו והחלו נערכים בו קונצרטים,וערבי מחולות, בתחילה בנעימות שחיבר של יוהן שטראוס.
 
האולם שהפך במהרה למקום אשר נערכו בו נשפי ריקודים וקונצרטים,לאנשי החברה הגבוהה, כיום משולב המקום באלמנטים מן העבר וציוד מודרני לשימוש הבאים בקרבו, במבנה מרפסת ענק הצופה על העיר ומציעה אירוח והנאה ליושבים בה,ומקום לעריכת קונגרסים,חתונות ואירועים שונים.
 
בחודשי הקיץ נערכים במקום קונצרטים ,מופעים,ערבי מחול,תוך הצגת התרבות הווינאית המפורסמת במחול ונגינה.ובשילוב קונצרטים של יצירותיו של המלחין יוהן שטראוס.
 
את הקונצרטים משמיעה התזמורת הקלאסית המפורסמת בעולםAltWien, במיטב הלחנים והמנגינות המשויכות לזמני עבר ,לתזמורת שתי תוכניות הכוללות מיטב מקטעי המוזיקה שחוברו בידי מלחינים וקומפוזיטורים מפורסמים מהמאה הקודמת. במקום משומרת תרבות ערבי המחולות ובראשם הואלסים הידועים.
וינה בניין קורסלון Kursalon Wien
 
וינה מקהלת נערי וינה The Vienna Boys Choir
מקהלת נערי וינה  The Vienna Boys Choir
כתובת  Bosendorfer strasse 12  רובע 1
מידע  
המקהלה נחשבת לאחת הוותיקות במקהלות הילדים בעולם, קרוב לחמש מאות שנים מופיעה המקהלה הווינאית, החל משנת 1498 מעיד התיעוד, המקהלה הייתה שייכת לחצר המלכותית, קומפוזיטורים ידועים נמשכו לחבור ולהלחין יצירות בעבור המקהלה, ילדים אלו עוברים הכשרה ולימוד מוזיקה על בורייה כולל תווים ופיתוחי קול.
 
כיום קיימות 4 מקהלות הנושאות את אותו שם,והן מסיירות ברחבי העולם,חברי המקהלה חייבים להיות בגיל 11-14 שנה, הנערים הולכים לבית ספר משלהם בתנאי פנימיה, הנקרא  Choir School  ,  ורוכשים השכלה מוזיקלית מעולה, הכרטיסים למופעים נחתפים מיד לאחר שהם מוצגים למכירה.
 
המקהלה מופיעה במקומות הבאים :
באולם ברהמס  Brahms Hall, בלווית התזמורת הסימפונית של   Musikverein, ברחוב Bsendorferstrasse 12. בימי  שישי בשעה 16:00 בחודשים אפריל-יוני, ובחודשים אוקטובר –ספטמבר.
 
בבית האופרה הלאומית  State Opera יחד עם התזמורת הפילהרמונית, בימי ראשון בקפלה של הארמון המלכותי Chapel of the Imperial Palace  בשעה 09:15 בחודשי ספטמבר –יוני מושבים בתשלום , באזור העמידה ללא תשלום.
וינה מקהלת נערי וינה The Vienna Boys Choir
 
וינה אולמות לקונצרטים
קונצרטים בוינה
תזמורת Vienna Philharmonics המופיעה במבנה ארמון Musikverein, הופעות נערכות בכל יום , אוהבי מוזיקה מכירים את המקום אשר מספק הופעות עשירות תרבות ומוזיקה , בתוכנית הנקראת קונצרט בוינה, המוגשת ביד התזמורת הפילהרמונית הלאומית של אוסטריה, התזמורת משתפת סולנים מכל רחבי העולם המנגנים על כלים ביצירות ייחודיות לכלים או כחלק מתזמורת נרחבת.

תזמורת Wiener Mozart Orchester   
ההופעות נערכות באולם הזהב  Golden Hall, אשר במבנה Musikverein, או בארמון  Hofburg , או באולם Konzerthaus, ההופעות בימים  שני,רביעי, שישי,שבת בשעה 20:15 .
בהופעות התזמורת משתתפים אומנים וסולנים מאוסטריה ומרחבי העולם,הנגנים לובשים תלבושות אשר היו נהוגות במאות הקודמות כבגדי נגנים, חובשים פאות נוכריות.

תזמורת המלכותית של וינה  Vienna Imperial Orchestra
התזמורת מנגנת באולם  Imperial Hall אשר נמצא בארמון המלכותי, ההופעות נערכות בימי שלישי-ראשון בשעה  20:15 ,התזמורת אינה מופיעה בימי שני, הופעות התזמורת מלוות בידי זמרי אופרה מבית האופרה הלאומית של וינה, התזמורת מנגנת במקצועיות כמלאכת מחשבת , של מנגינות מפורסמות שהולחנו בידי מלחינים אוסטריים.

וינה אולמות לקונצרטים
 
וינה בית האופרה Vienna State Opera
בית האופרה   Vienna State Opera 
בית האופרה נקרא גם   Staatsoper
כתובת  בית האופרה   Opernring 2   רובע  1
טלפון 514442250
תחבורה בית האופרה  אוטובוס ,חשמלית מטרו לתחנות  Karlsplatz, Oper
בית האופרה פתוח בימים  שני-שבת    , שעות הפתיחה של המוזיאון  08:00-24:00 , בית האופרה  סגור בימי ראשון
מידע על בית האופרה

בית האופרה ממוקם ברובע הראשון במרכז העיר, בחלק הדרומי של  רחוב Karntnerstrasse ,  משמש כתחנה מפורסמת בטבעת  Ring Boulevard , בתחילה נקראה בית האופרה והתאטרון המלכותי, תוכננה בידי שני אדריכלים August Sicard von Sicardsburg  והאדריכל  Eduard van der Null .בית האופרה נבנה בשנים 1863-1869.

אחת לשנה הופכך המקום לזירת ריקוד מפורסמת הכוללת את התזמורת כיום שבו מוצגות נערות החברה הגבוהה לציבור,בערב ריקודים מפואר הכולל תלבושות וגינוני טקס הקשורים לימי העבר .

בית האופרה של וינה נחשב לאחד הטובים בעולם,ותזמורתו הפילהרמונית נחשבה גם כן לאחת הטובות בעולם,כשלוש מאות מופעים נערכים בו בשנה, ומופעים מפורסמים של מנצחים ,יוצרי אופרות מהעבר וההווה מעלים יצירות מופת וחדשניות באולם.
משני צדדי הכניסה ממוקמות שתי מזרקות,כשתי ניגודים במהותם,השמאלית מייצגת את המוזיקה הריקודים וההנאה, והימנית מייצגת צער,נקמה,יגון והאהבה .

חלקם האחורי של שני המבנים הוא רחב,וכוללים את הבימות הנרחבות,ומקום לתזמורות הגדולות המלוות את המופעים,הגג גבוה, ובכניסה קיים אודטוריום וחדרים שונים,החלק המנמוך בחיבור הבתים משמש למעבר בין שני הבימות.חלק גדול מבית האופרה נהרס בשנת 1945 שופץ ושודרג מחדש,במקום מתקיימים שלושה בתי ספר :לאופרה,לבלט ולמוזיקה.
וינה בית האופרה Vienna State Opera
 
וינה בתי היין והמסבאות
בתי היין והמסבאות  בוינה
בית היין הנקרא בשפת העם Heuriger ,אשר פרושו העממי המקום שבו שותים את היין, מעיין שילוב של פאב,בית מרזח ומקום לאכול מאכלים עממיים .
 
בתי היין ממוקמים בפרוורי העיר  בעיקר באזור  גרינצינג, כפר קטן בפרוורי העיר כעשרים דקות נסיעה ממרכז העיר,אשר מוקף טרסות של כרמים,והרחוב מלא בבתי יין, לאחר מספר כוסות אתה חש כתושב המקום ושר ברהיטות את שירי המקום.
 
בדרך כלל מוגשים היינות בניסיונות התססה שונים מתחילת הדרך בתהליך יצירת היין,  בבית היין מגישים יינות ובירות מיצור מקומי, בדרך כלל שותים יינות מסוגים אלו  Riesling, Weissburgunder, Veltliner, מענבים ירוקים או אדומים.
 
Heuriger  הינו היין שנבצר בבציר האחרון ומותסס בהרכבים שונים של סוגי ענבים, כאשר לכל בית יין שם ליין המקומי שלו
 
במסבאה
השתייה מעורבת באכילה של מאכלים שונים המוגשים על פי התמחות המקום וההזמנות , במנות מוגשים המאכלים הבאים : חלקים מירך כבש נמוך צלויים,קציצות בשר טחון או פשטדות ממולאות בבשר,תפוחי אדמה צלויים או בבישול,פסטה ובשר מוקרמים,בשר מתובל וצלוי. בשר קרוש,ממרחי גבינה,שומן צלוי,לחם מקמח מלא.
 
כל השתייה החופשית  והאכילה והבליסה הרבה, מלווה בהשמעת מוזיקה ,שירה והופעות מן ההווי המקומי ,מהתרבות האוסטרית ולאחר זמן מועט העליזות הופכת לפרועה ורועשת.
מילון להבנת שמות המוסגים
Ausgesteckt פרושו סוג של יין בחצר הפונדק בהתססה ראשונה ואשר מיועד להתחלת השימוש בו.
 
Gemischter Satz פרושו עירוב של מספר סוגים בהתססה והיצור של היין.
 
Sturm פרושו הענב בתחילת התססה והיצור.
 
Heurigenkalender  פרושו באופן רשמי ספירת הזמן מתחילת הבציר.
וינה בתי היין והמסבאות
 
וינה מסלול מרוצי הסוסים קריאו Krieau
מסלול מרוצי הסוסים  Krieau
כתובת המסלול ממוקם ברובע 2  כחלק מפארק השעשועים Prater, ובקרבה לאצטדיון Ernst Happel Stadium.
תחבורה   U1, U3, S1, S2, S3, S7, S15, S80, tram 5, 18, 21, N, O, B, buses 4A, 10A, 11A, 75A, 80A
 
וינה מסלול מרוצי הסוסים קריאו Krieau
 
משטח ההחלקה  Eislaufen Eislaufverein
הכניסה בתשלום
כתובת האתר  Lothringerstrase 22 רובע  3
טלפון   7136353 - 431
המרכז פתוח בכל השבוע בשעות 09:00-23:00
קווי מטרו  U  Bahnstation  לתחנת    Stadtpark   וקו   U4  befindet
מידע על אתר ההחלקה  
משטח ההחלקה ממוקם ליד  Konzerthaus, הוא הוקם בשנת 1867 עם רחבת קרח מוקשה, בעבור המחליקים על הקרח, החחלקה נערכת בהשמעת יצירות מוזיקליות להנאת המחליקים, באחת מפינות מגרש ההחלקה מלמדים את הילדים את רזי ההחלקה על סקטים, ניתן לשכור מחליקים במקום ולהנות מגלישה ,הכניסה בתשלום .
וינה משטח ההחלקה Eislaufen Eislaufverein
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור