דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

וינה אטרקציות לתיירים

 
 
 

שוק הפשפשים הגדול בעיר וינה הפתוח רק בשבתות ,מיקומו בקרבה לשוק נאשמרקט ברובע 4, כדאי להגיע אליו בקו המטרו u4  ולרדת בתחנת Kettenbruckengasse ,עיקר סחורתו של השוק, פריטים מיד שנייה, הכולל : חפצים ביתיים, פורצלן, מנורות, רהוט, בגדים, מטבעות ועוד ועוד,סחורות המגיעות מאוסטריה ומרחבי אירופה.

חובה להתמקח על מחירי הסחורה הנמכרת , כיוון שהשוק נפתח בסביבות השעה שש בבוקר,ועל מנת לתפוס סחורה טובה מומלץ להגיע מוקדם ,לפני הצפיפות הגדולה, השוק נסגר בסביבות השעה ארבע אחר הצהרים.

וינה שוק הפשפשים פלומרקט Flohmarkt
 
וינה מוזיאון השנאפס Alt Wiener Schnaps museum
מוזיאון השנאפס  Alt-Wiener Schnapsmuseum
הכניסה בתשלום בתאום לקבוצות של 10 אנשים.
כתובת  Wilhelmstrasse 19-21   רובע 
המוזיאון פתוח בימים  בשעות 09:30-17:30   
תחבורה מטרו  U6  לתחנת  Philadelphiabrucke
טלפון 8157300
מידע 
במבנה הישן מייצרים שנאפס ומזדקקים אותו מזה ארבעה דורות בידי משפחת פישר , המוזיאון מנוהל כחלק מהמזקקה העתיקה של וינה .
 
החברה  נוסדה בשנת 1875 והיא נחשבת בקביעה  עד עצם היום הזה כמומחה ליצור ליקרים, איכות ושימוש במתכונים ישנים.
 
בסיור ניתן לראות ולחוש  את משפחת פישר, לא רק תובנה על המסורת של המזקקה והמלאכה, אלא גם את האווירה של ימי  וינה הישנה .
וינה מוזיאון השנאפס Alt Wiener Schnaps museum
 
טירול קלנגנפוט Klagenfurt
העיר קלנגנפוט  Klagenfurt
העיר ממוקמת בחלק ה   של המדינה   
איך להגיע ברכבות,באוטובוסים או ברכב פרטי, שדה התעופה מרוחק 3 קילומטר מהעיר ושרות אוטובסים בין השעות 06:00-18:00 כל חצי שעה,
טלפון למרכז מידע תיירים ישנן שתי תחנות אוטובוס ראשיות בעיר ברחוב Heilegengeistplaz  ומחוץ לעיר תחנת הרכבת, שם של משרד המידע Bundesbus.
מידע
קלגנפורט נמצאת בגובה של 1,460 מטרים מעל פני הים, ומשום מיקומה ההררי בעונת החורף נוהרים אליה תיירים רבים ליהנות מחופשת סקי מסביב לעיר ממוקמים אתרי סקי מפורסמים גם כן.
 
אומנם ישנם תיירים אשר אוהבים לבקר אותה שלא בעונת החורף,הדרקון  Lindwurm הממוקם בכיכר העיר  Neuer Platz, על פי המסורת הוא שלט באזור עד אשר מספר בחורים הרגו אותו והעיר קמה במקום, זו האנדרטה המרכזית שנבנתה במאה 17, והוא מעניין במיוחד הוא ראשו של הדרקון  lindwurm, הוא בצורת קרנף קרחונים.
 
אטרקציה נוספת היא לעלות לפסגת ההר ולבקר במוזיאון   Landesmuseum המתאר את ההיסטוריה של המחוז הקרנתיה , בין המוצגים גם גולגולתו של קרנף אשר לכאורה היה מודל הראש לפסל הדרקון ליד המזרקה   Lindwurm  , במוזיאון זה ניתן לראות חפצים שונים מהתקופה הרומית, ובו כמה אבנים ווטיו, שלוקטו בחפירות קרינתיה.
 
יש המבקרים בקתדראלה העירונית  Klagenfurt Cathedral שנבנתה במאה ה 16, ובשנת  1726 הוקם בה המזבח המרכזי  שבשנת 1752  צויר עליו ציור מפורסם , סיור ב  Minimundus  פארק מיניאטורות אשר מופיעים בו הדגמים של כל מיני סגנונות אדריכליים מופיעים הדגמים כאן, החומה הסינית, מגדל אייפל, וביג בן   וביקור בפארק הסמוך,פתוח מאפריל עד אוקטובר.
 
יש המגיעים לעיר וכמו בטיולי כוכב מטיילים בטירות ובאגמים הרבים המקיפים את העיר כמו טירת  Hochosterwitz Castle,את  האגם  Worthersee  ממערב העיר  ואת העיר עצמה מחברת  תעלת מים מלאכותית הנקראת  Lendkanal  , האגם עם צורה מאורכת אורכו  כעשרים קילומטרים ארוכים 1-2קילומטר רוחבו , המשתרע מתעלת  קלגנפורט Carinthian , בקצה המזרחי שלה Velden   עד הקצה המערבי שלה.
 
בעיר מתקיים הפסטיבל של הקסם של העיר העתיקה  Altstadtzauber , תחרות איש הברזל, ניתן לבקר גם בבית העירייה,, בחפירות   Magdalensberg, הקתדרלה של Gurk, Friesach, מריה Saal, עמק Vellach, אגם Klopeiner, Trogerner , fprh הנופש הסמוכים  Sattendorf, Annenheim , Treffen, Kanzelhohe.
טירול קלנגנפוט Klagenfurt
 
וינה בית הנדרט וואסר Hundertwasser House
בית   Hundertwasser House
כתובת Kegelgasse 34,38,Lowengasse 41,43  רובע 3
מידע
בית דירות שתוכנן בידי אומן אוסטרי בשם  Friedensreich Hundertwasser, מהווה ציון דרך בעיר וינה, הבית נבנה בשנים 1983-1986, צורתו כגל , קירותיו צבועים בצבעים שונים,גגו מכוסה אדמה ועשבים, ו 250 עצים ושיחים גדולים מבצבצים מבעד לחדריו, כאשר הענפים מבצבצים מבעד לחלונות, הבית מורכב מ 52 דירות,4 משרדים,12 מרפסות פרטיות ושלוש מרפסות ציבוריות, כאשר אין תשלום לגרים בו, הבניין הפך לאחד המקומות אשר מבקרים בו הרבה ומורשת תרבותית של העיר.
וינה בית הנדרט וואסר Hundertwasser House
 
וינה האקווריום הימי Aquarium
האקווריום    Aquarium
בית הים  House of the Sea
הכניסה בתשלום
כתובת האקווריום   Fritz Grunbaumplatz 1 , Esterhazypark   רובע   6
טלפון האקווריום  5871417  
תחבורה האקווריום    U3  Neubaugasse,  bus 13A , 14 A, 57A Haus des Meeres
האקווריום פתוח בכל יום בשעות 09:00-18:00, בימי רביעי וראשון בשעה 15:00 האכלת דגים טורפים וכרישים,בימי רביעי בשעה 14:00 ניתן ללטף כרישים.
 
מידע על האקווריום  
באקווריום כשלושת אלפים וחמש מאות סוגי דגים ,צבי ים,סוגי אלמוגים,במיכל אקווריום ענק,מספר מצומצם של  נחשים ארסיים  וזוחלים .
 
האקווריום החל כיוזמה פרטית, המקום שימש בזמן מלחמת העולם השנייה כמגדל ומחסה נגד הפצצות מטוסים, בוינה קיימים עדיין מספר מגדלים כאלה, המגדלים הוגנו בבטון רב כנגד הפצצות להגנת תושבי השכונה.
 
האקווריום מחולק ליצורי ים ודגים מרחבי העולם,חלק של הים התיכון והחיים והדגה באזור,סרטנים וקונכיות.קיפודי ים,ויצורי ים נוספים.
וינה האקווריום הימי Aquarium
 
וינה מסלול הטבעת ברובע 1 Ring Boulevard
מסלול הטבעת של  Ring Boulevard
המסלול ממוקם ברובע 1
אורכו של המסלול כארבעה קילומטר, המקיף את המרכז בצורת טבעת והמתחיל ומסתיים במזח פרנץ יוסף, הקמתו התאפשרה בזכות הקיסר פראנץ יוזף, בשנת 1857 אשר נתן הוראה להחריב את הביצורים והחומות ועליהם לבנות רחובות  כסמל לעיר .
 
הדרך היא חופשית למעבר ובעלת מרחב,  היא גם מקשרת את מרכז העיר לפרוורים, והחל משנת 1850 מהווה חלק מן העיר,  באופן רשמי נפתחה בחודש מאי בשנת 1856, כיום נחשבת הדרך לאחת השדרות הגדולות ונרחבות של העיר,תיירים נוהגים לשכור עגלות סוסים או אמצעי תחבורה אחר לסיור מקיף בשדרה ובמסלול העובר על אטרקציות רבות של העיר.
וינה מסלול הטבעת ברובע 1 Ring Boulevard
 
שעון  Anchor-clock- socalled Ankeruhr
כתובת Hoher Markt 10-11, רובע 1
תחבורה   U1, U3  Stephansplatz  U1, U4  Schwedenplatz
מידע
השעון ממוקם בשער הכניסה לשוק  Hoher Markt, השעון מראה את השעה ביציאה של דמויות, כל הדמויות חולפות בשעה 12 בכל יום, השעון הורכב בידי Franz von Matsch, בשנת 1911.
 
השעון מורכב על גשר המחבר שני בתים של חברת ביטוח   Gesellschaft fur Lebens, הגשר הוקם בשנים 1914- 1915למעשה השעון שימש כרכוש ממלכתי ושימש בשתי הכתרות , אך בשנת 1911 החליטה חברת הביטוח לחבר את המבנים שלה בגשרון ולבנות את השעון בגשרון.
 
הגשר בגובה 7.5 מטר במרכזו ואורכו 10 מטר. קוטרה של הקשת המקיפה את השעון  4 מטר,  הצלילים המושמעים בעת ציון השעה ,יוצא מאורגן בעל 1000 צינורות אויר, והמנגינה המושמעת היא Gott erhalte.

השעון מראה את השעה בדרכים הבאות : השעות מוצגות בידי הדמויות, הדקות מסומנות במחוג הנע על הציר,מעל לחלק המרכזי בסקלה אנכית.
וינה שעון שוק אנקור Anchor-clock -socalled Ankeruhr
 
וינה מבשלת הבירה Ottakringer Brauerei

כתובת  Ottakringer Strasse 91   רובע 16

הכניסה מרחוב    Festgasse 16 חשמלית  J, Johann Nepomuk-Berger-Platz   חשמלית  46 Thaliastrasse-Fessgasse .

 

וינה מבשלת הבירה Ottakringer Brauerei
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור