דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

דבלין מידע כללי

 
 
 
דבלין הקדמה לעיר חלק א

שמה של העיר דבלין נגזר מפרוש השם הגאלי הבריכה השחורה,תושביה הראשונים של העיר הם האנשים שישבו על גדות נהר הליפי, חג הפסחא של שנת 1916 ריכז את תשומת הלב לעיר,כאשר מורדים שביקשו את עצמאות וניתוק מבריטניה הגדולה השתלטו על בנייני ממשל ומינהלה שהיו בחסות בריטית,והכריזו הצהרת עצמאות והתנתקות, כוחות ממשל ושוטרים בריטים דיכאו את המרד, וחמשה עשר אזרחים אירים הוצאו להורג.

 

הכינוי יום ראשון הארור, מאזכר מספר אירועים בהיסטוריה לעצמאות אירית, בשנת 1920 בתאריך 21 בנובמבר הרג המורד  Michael Collins 14 שוטרים בכיכר העיר,בתגובה הוצתו מבנים בעיר,ובמשחק כדור רגל נהרגו 12 צופים ושישים נפצעו, מספר אירועים נוספים חלו במשך השנים, אנדרטת המגדל ברחוב אוקנייל הושלמה בשנת 2003, על חורבות המצבה של נלסון שנוצתה בידי קנאים אירים,בשנת 1996, ושאריותיה נהרסו 3 שנים לאחר מכן  ועליהם הוקמה האנדרטה החדשה .

 

אורח החיים האירי נחשב לאיטי, לא צריך למהר לשום מקום,זהו עם אדיב ומסביר פניו לתייר,עם מסביר פניו ומנומס, אך לפעמים בעל פתיל קצר בראשו.

 

דבלין הקדמה לעיר חלק א
 
דבלין הקדמה לעיר חלק שני

נהר הליפי מחלק את העיר במובן הפיזי , וכמובן במבנה המעמדי של תושבי העיר,במסלול זרימתו נחלקת העיר לחלק צפוני וחלק דרומי,כאשר חשיבותו של החלק הדרומי רב יותר הן מבחינה מעמדית,כלכלית ויוקרתית עולים על החלק הצפוני של העיר.

 

בעיר 24 אזורים כאשר החלוקה הגיאוגרפית ,נחלקת למספרים זוגיים בחלק הדרומי והמספרים שאינם זוגיים נמצאים בחלק הצפוני של העיר, מרכז העיר סובב סביב אזור דבלין  1 ודבלין   2 , הם גם מהווים את החלק התיירותי העיקרי והחשוב של העיר. 

 

גשרים רבים מחברים את הגדה הדרומית והצפונית של נהר הליפי, חלקם הגדול של הגשרים נושאי סיפורים ואגדות הקשורים לעיר. הגשרים נחלקים להולכי רגל,למעבר רכבים ובחלקם גשרים מעורבים,

סיורי תיירים נחלקים למספר נושאים : סיורים רגליים מודרכים בעיקר בדבלין 1 ו 2 באטרקציות, סיורים מודרכים באוטובוסים,אשר בחלק מהם ניתן לרדת לבקר באטרקציה או מוזיאון ולחזור מהקטע המופסק להמשך הסיור וחוזר חלילה, האטרקציות נחלקות בין 15-25 תלוי בחברה ובמיקומם של האטרקציות, בדך כלל יוצאים הסיורים מתחנת ההתחלה כל 10-20 דקות.

 

דבלין הקדמה לעיר חלק שני
 
דבלין אטרקציות בעיר

בספר העיר דבלין נמצאים הרבה מאוד אטרקציות מחולקים לפי רובעים ונושאים וניתן להיכנס אליהם בלחיצה, כאן מוצגים חלק קטן מן האטרקציות .

אזור וגן St. Stephen s Green - דבלין 2 - יש מאמר

התנך המאויר Book of Kells הנמצא ב Trinity College Library - דבלין 2 - יש מאמר

ספריית המצודה Chester Beatty Library - דבלין 2 - יש מאמר

קתדראלת Christ Church Cathedral - דבלין 8- יש מאמר

בית המזח Custom House - דבלין 1 - יש מאמר

מצודת דבלין Dublin Castle -דבלין 2 - יש מאמר

סיורי תיירות ואטרקציות באוטובוסים Dublin City Tour-Hop On/Off - דבלין 1 – יש מאמר

 

דבלין אטרקציות בעיר
 
דבלין לשכות תיירות בעיר

ארבעה משרדי תיירים פזורים בעיר, ומספר אתרי אינטרנט רשמים לתיירי העיר.

 

המשרד הראשי נמצא ברחוב סופולוק ,בקרבה לרחוב גרפטון, המשרד פתוח בימים שני-שבת בשעות 09:00-17:30, בחודש יולי-אוגוסט פתוח המשרד עד השעה 19:00, במקום ניתן לקבל,מפות חינם של העיר והמדינה,הסברים,מידע ,להזמין טיולים וסיורים מאורגנים,כרטיסים למופעים והצגות, להזמין חדרי מלון,להחליף כסף,ולהתרווח בבית הקפה הנמצא במקום במבנה שבעברו שימש ככנסייה.

 

סניף נוסף קיים בשדה תעופה, ופתוח בכל יום בשעות 08:00-22:00.

סניף נוסף ממוקם ברחוב אוקון ליד בית הקולנוע סבוי, הפתוח בשעות 09:00-17:00 אך סגור ביום ראשון,

סניף נוסף נמצא ברחוב בגוד ברידג פתוח בימי שני-שישי 09:30-12:30 ובשעות 13:30-17:00 ,אך סגור בימי שבת וראשון.

בנוסף קיימות מספר לשכות לתיירים פרטיות.

 

דבלין לשכות תיירות בעיר
 
דבלין סיורי תיירים בעיר

נהר הליפי מחלק את העיר במובן הפיזי , וכמובן במבנה המעמדי של תושבי העיר,במסלול זרימתו נחלקת העיר לחלק צפוני וחלק דרומי,כאשר חשיבותו של החלק הדרומי רב יותר הן מבחינה מעמדית,כלכלית ויוקרתית עולים על החלק הצפוני של העיר.

בעיר 24 אזורים כאשר החלוקה הגיאוגרפית ,נחלקת למספרים זוגיים בחלק הדרומי והמספרים שאינם זוגיים נמצאים בחלק הצפוני של העיר, מרכז העיר סובב סביב אזור דבלין  1 ודבלין   2 , הם גם מהווים את החלק התיירותי העיקרי והחשוב של העיר.

גשרים רבים מחברים את הגדה הדרומית והצפונית של נהר הליפי, חלקם הגדול של הגשרים נושאי סיפורים ואגדות הקשורים לעיר. הגשרים נחלקים להולכי רגל,למעבר רכבים ובחלקם גשרים מעורבים,סיורי תיירים נחלקים למספר נושאים : סיורים רגליים מודרכים בעיקר בדבלין 1 ו 2 באטרקציות.

 

דבלין סיורי תיירים בעיר
 
דבלין אזורים ורובעים
אזורי העיר בדבלין
אזור 1 בדבלין כולל :
Abbey Street, Amiens Street, Capel Street, Dorset Street, Henry Street, Mountjoy Square, Marlboro Street, North Wall, O Connell Street, Parnell Square, and Talbot Street.
אזור 2 בדבלין כולל :
most of the city centre south of the River Liffey and takes in areas around Merrion Square, Temple Bar, Grafton Street, Dame Street, Leeson Street and Wexford Street. It includes notable important buildings and tourist attractions such as Leinster House, Stephen s Green and The National Gallery of Ireland. The borders of Dublin 2 are the Liffey in the north, the Grand Canal to the south and east and Patricks Street Clanbrassil Street to the west.
אזור 3 בדבלין כולל :
areas of Ballybough, North Strand, Clonliffe, Clontarf, Dollymount, East Point, East Wall, Fairview , Marino.
אזור 4 בדבלין כולל :
Ballsbridge, Donnybrook, Irishtown, Merrion, Pembroke, Ringsend and Sandymount and contains the RDS and Lansdowne Road stadium, and foreign embassies. D4 has acquired its own socio-economic identity; see separate article at Dublin 4.
אזור 5 בדבלין כולל :
Artane, Coolock, Harmonstown, Raheny
אזור 6 בדבלין כולל :
Dartry, Milltown, Ranelagh, Rathmines, Rathgar
אזור  w6 בדבלין כולל:
Harold s Cross, Templeogue, Terenure
אזור 7 בדבלין כולל :
Arbour Hill, Broadstone, Cabra, Phibsboro, Smithfield, Stoneybatter, Four Courts
אזור 8 בדבלין כולל :
Dolphin s Barn, Inchicore, Island Bridge, Kilmainham, Merchants Quay, Portobello, South Circular Road, Christchurch Cathedral and St. Patrick s Cathedral, the Phoenix Park , The Coombe
דבלין אזורים ורובעים
 
דבלין הקדמה לאזור College Green
הקדמה לאזור College Green בדבלין
האזור ממוקם בדבלין הישנה מספר 1 .
האזור מכונה   Hoggen Green,את האזור מצפון מקיפים מבנים המכונים שלושה צדדי הכיכר,במרכזם בניין הפרלמנט של אירלנד, אשר כיום ממוקם בו הבנק של אירלנד, כמו כן האזור כולל את האוניברסיטה של העיר Trinity College ממזרח,  בדרום ממוקמים סדרה של מבני בנקים מהמאה ה 19, הרחוב הראשי נקרא Dame Streetהמשמש ככניסה לכיכר מצד מערב.
 
College Green שימש כנקודת מפגש לאסיפות ענקיות פוליטיות, שלושה מומנטים ציבוריים ראשיים במקום, בניין הפרלמנט היישן,המשמש כיום כבנק של אירלנד, האנדרטאות של האישים  :Thomas Davis,Henry Grattan,Oliver Goldsmith,Edmund Burke .
 
כיום  College Green כבר אינו ירוק כל כך, וכיום חוצים אותו רחובות רבים, משער הכניסה של Trinity College ,כולל מדרחוב , הבנק המרכזי ברחוב Dame Street, המצטלב ברחוב Trinity Street, בתים רבים נבנים ומתחילים בפינה הצפונית של רחוב  Westmoreland Street ו  TCD, ממשיך לכוון דרומה וחוזר לצידו השני,  ולחלק הנמוך של  Grafton Street .
דבלין הקדמה לאזור College Green
 
דבלין הקדמה לרובע 22
הקדמה לרובע 22 בדבלין
מידע
אזור מגורים גדול,ממוקם על הדרך הראשית למערב אירלנד, ומהווה דרך כניסה טובה למרכז העיר, במקום מרכז קניות גדול,פאבים רבים,מסעדות רבות, המהווים מקום טוב לבילוי והנאה.
דבלין הקדמה לרובע 22
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור