דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

דבלין קניות

 
דבלין הקדמה לעיר חלק א

שמה של העיר דבלין נגזר מפרוש השם הגאלי הבריכה השחורה,תושביה הראשונים של העיר הם האנשים שישבו על גדות נהר הליפי, חג הפסחא של שנת 1916 ריכז את תשומת הלב לעיר,כאשר מורדים שביקשו את עצמאות וניתוק מבריטניה הגדולה השתלטו על בנייני ממשל ומינהלה שהיו בחסות בריטית,והכריזו הצהרת עצמאות והתנתקות, כוחות ממשל ושוטרים בריטים דיכאו את המרד, וחמשה עשר אזרחים אירים הוצאו להורג.

 

הכינוי יום ראשון הארור, מאזכר מספר אירועים בהיסטוריה לעצמאות אירית, בשנת 1920 בתאריך 21 בנובמבר הרג המורד  Michael Collins 14 שוטרים בכיכר העיר,בתגובה הוצתו מבנים בעיר,ובמשחק כדור רגל נהרגו 12 צופים ושישים נפצעו, מספר אירועים נוספים חלו במשך השנים, אנדרטת המגדל ברחוב אוקנייל הושלמה בשנת 2003, על חורבות המצבה של נלסון שנוצתה בידי קנאים אירים,בשנת 1996, ושאריותיה נהרסו 3 שנים לאחר מכן  ועליהם הוקמה האנדרטה החדשה .

 

אורח החיים האירי נחשב לאיטי, לא צריך למהר לשום מקום,זהו עם אדיב ומסביר פניו לתייר,עם מסביר פניו ומנומס, אך לפעמים בעל פתיל קצר בראשו.

 

דבלין הקדמה לעיר חלק א
 
דבלין קניות

אזורי הקניות קרובים לנהר Liffey  בצידו הצפוני של הנהר מתרכזים רחובות הקניות : O Connell  , מדרחוב   Henry Street,Talbot , בחלקו הדרומי של הנהר נמצאים המדרחוב  Grafton Street , ואזור   Temple Bar   שהיה אזור זניח והפך לאזור תיירותי הכולל חנויות,ברים,פאבים ומקומות בילוי.

 

מדרחוב  Grafton Street  , הממוקם בין פארק  St Stephen s Green  לבין קולג טריניטי , כולל חנויות רבות לאופנה,חנויות מעצבים,נעלים ,פאבים,בתי כולבו, בקיץ נערכות בו הופעות של אמני רחוב.

דבלין קניות
 
 
 
בניית אתרים - שרקור