דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

דבלין טיפים

 
 
 
דבלין הקדמה לעיר חלק א

שמה של העיר דבלין נגזר מפרוש השם הגאלי הבריכה השחורה,תושביה הראשונים של העיר הם האנשים שישבו על גדות נהר הליפי, חג הפסחא של שנת 1916 ריכז את תשומת הלב לעיר,כאשר מורדים שביקשו את עצמאות וניתוק מבריטניה הגדולה השתלטו על בנייני ממשל ומינהלה שהיו בחסות בריטית,והכריזו הצהרת עצמאות והתנתקות, כוחות ממשל ושוטרים בריטים דיכאו את המרד, וחמשה עשר אזרחים אירים הוצאו להורג.

 

הכינוי יום ראשון הארור, מאזכר מספר אירועים בהיסטוריה לעצמאות אירית, בשנת 1920 בתאריך 21 בנובמבר הרג המורד  Michael Collins 14 שוטרים בכיכר העיר,בתגובה הוצתו מבנים בעיר,ובמשחק כדור רגל נהרגו 12 צופים ושישים נפצעו, מספר אירועים נוספים חלו במשך השנים, אנדרטת המגדל ברחוב אוקנייל הושלמה בשנת 2003, על חורבות המצבה של נלסון שנוצתה בידי קנאים אירים,בשנת 1996, ושאריותיה נהרסו 3 שנים לאחר מכן  ועליהם הוקמה האנדרטה החדשה .

 

אורח החיים האירי נחשב לאיטי, לא צריך למהר לשום מקום,זהו עם אדיב ומסביר פניו לתייר,עם מסביר פניו ומנומס, אך לפעמים בעל פתיל קצר בראשו.

 

דבלין הקדמה לעיר חלק א
 
דבלין הקדמה לעיר חלק שני

נהר הליפי מחלק את העיר במובן הפיזי , וכמובן במבנה המעמדי של תושבי העיר,במסלול זרימתו נחלקת העיר לחלק צפוני וחלק דרומי,כאשר חשיבותו של החלק הדרומי רב יותר הן מבחינה מעמדית,כלכלית ויוקרתית עולים על החלק הצפוני של העיר.

 

בעיר 24 אזורים כאשר החלוקה הגיאוגרפית ,נחלקת למספרים זוגיים בחלק הדרומי והמספרים שאינם זוגיים נמצאים בחלק הצפוני של העיר, מרכז העיר סובב סביב אזור דבלין  1 ודבלין   2 , הם גם מהווים את החלק התיירותי העיקרי והחשוב של העיר. 

 

גשרים רבים מחברים את הגדה הדרומית והצפונית של נהר הליפי, חלקם הגדול של הגשרים נושאי סיפורים ואגדות הקשורים לעיר. הגשרים נחלקים להולכי רגל,למעבר רכבים ובחלקם גשרים מעורבים,

סיורי תיירים נחלקים למספר נושאים : סיורים רגליים מודרכים בעיקר בדבלין 1 ו 2 באטרקציות, סיורים מודרכים באוטובוסים,אשר בחלק מהם ניתן לרדת לבקר באטרקציה או מוזיאון ולחזור מהקטע המופסק להמשך הסיור וחוזר חלילה, האטרקציות נחלקות בין 15-25 תלוי בחברה ובמיקומם של האטרקציות, בדך כלל יוצאים הסיורים מתחנת ההתחלה כל 10-20 דקות.

 

דבלין הקדמה לעיר חלק שני
 
דבלין אטרקציות בעיר

בספר העיר דבלין נמצאים הרבה מאוד אטרקציות מחולקים לפי רובעים ונושאים וניתן להיכנס אליהם בלחיצה, כאן מוצגים חלק קטן מן האטרקציות .

אזור וגן St. Stephen s Green - דבלין 2 - יש מאמר

התנך המאויר Book of Kells הנמצא ב Trinity College Library - דבלין 2 - יש מאמר

ספריית המצודה Chester Beatty Library - דבלין 2 - יש מאמר

קתדראלת Christ Church Cathedral - דבלין 8- יש מאמר

בית המזח Custom House - דבלין 1 - יש מאמר

מצודת דבלין Dublin Castle -דבלין 2 - יש מאמר

סיורי תיירות ואטרקציות באוטובוסים Dublin City Tour-Hop On/Off - דבלין 1 – יש מאמר

 

דבלין אטרקציות בעיר
 
דבלין לשכות תיירות בעיר

ארבעה משרדי תיירים פזורים בעיר, ומספר אתרי אינטרנט רשמים לתיירי העיר.

 

המשרד הראשי נמצא ברחוב סופולוק ,בקרבה לרחוב גרפטון, המשרד פתוח בימים שני-שבת בשעות 09:00-17:30, בחודש יולי-אוגוסט פתוח המשרד עד השעה 19:00, במקום ניתן לקבל,מפות חינם של העיר והמדינה,הסברים,מידע ,להזמין טיולים וסיורים מאורגנים,כרטיסים למופעים והצגות, להזמין חדרי מלון,להחליף כסף,ולהתרווח בבית הקפה הנמצא במקום במבנה שבעברו שימש ככנסייה.

 

סניף נוסף קיים בשדה תעופה, ופתוח בכל יום בשעות 08:00-22:00.

סניף נוסף ממוקם ברחוב אוקון ליד בית הקולנוע סבוי, הפתוח בשעות 09:00-17:00 אך סגור ביום ראשון,

סניף נוסף נמצא ברחוב בגוד ברידג פתוח בימי שני-שישי 09:30-12:30 ובשעות 13:30-17:00 ,אך סגור בימי שבת וראשון.

בנוסף קיימות מספר לשכות לתיירים פרטיות.

 

דבלין לשכות תיירות בעיר
 
דבלין סיורי תיירים בעיר

נהר הליפי מחלק את העיר במובן הפיזי , וכמובן במבנה המעמדי של תושבי העיר,במסלול זרימתו נחלקת העיר לחלק צפוני וחלק דרומי,כאשר חשיבותו של החלק הדרומי רב יותר הן מבחינה מעמדית,כלכלית ויוקרתית עולים על החלק הצפוני של העיר.

בעיר 24 אזורים כאשר החלוקה הגיאוגרפית ,נחלקת למספרים זוגיים בחלק הדרומי והמספרים שאינם זוגיים נמצאים בחלק הצפוני של העיר, מרכז העיר סובב סביב אזור דבלין  1 ודבלין   2 , הם גם מהווים את החלק התיירותי העיקרי והחשוב של העיר.

גשרים רבים מחברים את הגדה הדרומית והצפונית של נהר הליפי, חלקם הגדול של הגשרים נושאי סיפורים ואגדות הקשורים לעיר. הגשרים נחלקים להולכי רגל,למעבר רכבים ובחלקם גשרים מעורבים,סיורי תיירים נחלקים למספר נושאים : סיורים רגליים מודרכים בעיקר בדבלין 1 ו 2 באטרקציות.

 

דבלין סיורי תיירים בעיר
 
דבלין מוזיאון הרדיו Museum of Vintage Radio
מוזיאון הרדיו  Museum of Vintage Radio 
הכניסה בתשלום
Martello Tower, Abbey Street, Howth,CountyDublin
תחבורה נוסעים ברכבת  suburban railway Dart   הפרוורים  או אוטובוסים קווים  31 , 31 aמהעיר דבלין לעיר Howth
הכניסה למוזיאון היא במעלה שביל תלול מול הטברנה למנזר ברחוב המנזר . 
המוזיאון ממוקם במגדל   Martello Tower  העגול  .
זמני פתיחה בכל יום בשעות 11:00-16:00.
מידע
המוזיאון נפתח לאחר שיפוץ בשנת 1994,  שופץ שוב 2003, במוזיאון אוסף של ציוד ישן הכולל  : מכשירי רדיו,תקליטים,תבות מוזיקה,פטיפונים ,מכשירי שידור,מכשירי אלחוט ומוצגים הקשורים לנושא.
 
מגדל מרטלו לשידור  Watchtower  הושלם בשנת 1805 כאשר פלישת נפוליאון לאירלנד נראתה קרובה .
דבלין מוזיאון הרדיו Museum of Vintage Radio
 
דבלין מצודת Dalkey Castle and Heritage Centre
מצודת Dalkey Castle and Heritage Centre 
כניסה בתשלום
Castle Steet, Dalkey,County Dublin 
הטירה פתוחה בימי שני - שישי בשעות 09:30-17:00  בימי שבת וראשון  בשעות 11:00-17:00
כתובת המצודה ממוקמת 13 קילומטר מחוץ לעיר דבלין , ברחוב  Castle Street באזור  Dalkey
טלפון  2858366
מידע
דוגמא למצודה מימי הביניים אשר ממוקמת מחוץ לעיר,13 קמ בערך חצי שעה נסיעה על כביש 11,מפורסמת בחור הרצח, צריחי שמירה, חרכי ירי,חומות ואשנבים.
 
ניתן לראות מודל של המצודה ב  Medieval Dalkey, אטמוספירה פולקלוריסטית מיוחדת,רכבל רכבת חשמלית,  על המצודה נכתב מחזה בידי Hugh Leonard.
 
במצודה קיימת תערוכה מתמדת אשר בה ניתן לראות על עברה ההיסטורי.
דבלין מצודת Dalkey Castle and Heritage Centre
 
דבלין פאבים מפורסמים
פאבים מפורסמים בעיר דבלין
McDaids, Davy Byrnes, The Bailey, The International, The Old Stand, Bruxelles; in the latter Cafe en Seine, Samsara, Ron Blacks, The Thing Mote, Judge Roy Beans, Break for the Border,Aka,The Dawson Lounge .
דבלין פאבים מפורסמים
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור