דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם הופעות פולקלור

 

 
 
 

הפארק ממוקם בכתובת Vondelpark 1 , הפארק ממוקם מדרום ליידספליין , בקרבה לרובע המוזיאונים , כניסה לפארק חופשית, הפארק פתוח בכול ימי השבוע בשעות 10:00-18:00,תחבורה קווי חשמלית מס' 1,2,3,5,7,10,12 יורדים בתחנת ליידספליין ,הקרוב לכניסה הראשית המזרחית,ניתן גם לנסוע בחשמלית מספר 1 וירידה בתחנת Stadhouderskade הקרוב יותר לכניסה.

הפארק הגדול בעיר ממוקם במקום מרכזי בעיר,קל להגיע אליו וממנו לאטרקציות פופולאריות בעיר,למעשה מרבים לבקר אותו תיירים ומקומיים במיוחד בחודשי הקיץ.

 

הפארק נבנה בחלק העתיק של העיר בשנת 1865 ,בסגנון גן אנגלי,ונראה כתמונת טבע בעיר,בתחילה שמו היה הפארק החדש, אבל הוא נקרא לבסוף על שם  Joost van den Vondel  , משורר הולנדי נערץ במאה ה  17 , כאשר הגן נפתח הוא שימש את התושבים לטיול ואת רוכבי הסוסים לרכיבה,בשנת 1877 הפארק היה כל כך פופולארי,ולכן הוגדל שטחו ב50% ,בהתאם לגידולה של העיר וקרבתו לרובע המוזיאונים.

אמסטרדם פארק וונדל Le Vondelpark
 
אמסטרדם כיכר Nieuwmarkt square

כיכר  Nieuwmarkt square ,הנקראת כיכר השוק החדש,הכיכר ממוקמת במרכז העיר העתיקה בחלקו המזרחי של רובע החלונות האדומים,הכיכר הוקמה במאה השבע עשר,בעת שהתעלות המים באזור מולאו באדמה,לכיכר נכנסו מבעד לשער .

 

הכיכר נשלטה בידי מצודה De Waag ,בעלת צריחים רומנטית ושער  St. Anthony s Gate  הקדום יותר, ששימש ככניסה לעיר ,לפני שהוקמו החומות העתיקות של העיר שנהרסו בהמשך,המבנה אף נקרא בית השקילה,אשר במאה ה  14 היווה חלק מהחומה אשר הקיפה את העיר העתיקה.

 

לאחר מכן שימש מבנה השער, כבית השקילה העירוני לסוחרי העיר והתושבים,כמו כן שימש כבית הגילדות של סוחרי העיר ,בעלי המלאכה,והרופאים המנתחים ,אשר אף בנו, אולם צפייה בניתוחים לציבור ולציירים,

אמסטרדם כיכר Nieuwmarkt square
 
אמסטרדם אולם למופעי רוק פרדיסו Paradiso
אולם למופעי רוק  Paradiso
האולם ממוקם באזור  Weteringschans  ברובע  Leidseplein
האולם הגדול למופעי תרבות ומוזיקה בעיר,בעברו כנסייה ששינתה את פעמיה למרכז מופעי רוק בעיר,הכניסה הראשית כמו בכנסייה,החלל המרכזי גבוהה ואת הבימה מקיפים מרפסות פנימיות,3 קומות של חלונות גדולים,אקוסטיקה לא רעה,בקומת הגג בית קפה קטן.
האולם נפתח בשנת 1968,
אמסטרדם אולם למופעי רוק פרדיסו Paradiso
 
אמסטרדם שייט מוזיקאלי Jazz Cruise
שייט  מוזיקאלי  Jazz Cruise
חברת התעבורה הימית מפעילה סיורים הכוללים מוזיקה בעיקר גאז ושתיית יינות ובירות ,הסיור נמשך כשעה וחצי,ההפלגות מתקיימות בימים שבת, בחודשים אפריל-  סוף נובמבר,שתי הפלגות בשעות 20:00 ו 22:00.
 
יציאה מתחנת ההובלות landing-stage ליד  Rijksmuseum. כרטיסים ניתן לרכוש בתחנה או בקיוסק ליד.
אמסטרדם שייט מוזיקאלי Jazz Cruise
 
תיאטרון ואולם סרטים Pathe De Munt
תיאטרון ואולם סרטים  Pathe De Munt
במבנה 13 אולמות צפייה.
תיאטרון ואולם סרטים Pathe De Munt
 
בית קפה The Comedy Cafe
בית קפה   The Comedy Cafe
Max Euweplein 43-45  רובע Leidseplein
בית הקפה פתוח בימים שני-חמישי בשעות 21:00-01:00 בשעות,ביום שישי –ראשון בשעות 21:00-03:00 בלילה. חשמלית 1,2,5 לתחנת Leidseplein,
בית קפה להופעות וסרטים,בית קפה ותיק אשר נערכות בו בסופי שבוע הופעות מקומיות ובין לאומיות,במה חופשית לכישרונות קומיים,
בית קפה The Comedy Cafe
 
אולם תיאטרון Lido theatre
אולם תיאטרון  וקזינו Lido theatre
Max Euweplein 64   ממוקם בכיכר  Leiden  רובע  Leidseplein
האולם משמש כביתם של מלחינים גדולים,שחקנים וזמרי אופרה, הוא אחד מבתי התאטרון העתיקים והותיקים בעיר,והחל בהצגותיו בתחילת המאה ה 17 , מקום המשמש כיום להצגות וקברטים,
אולם תיאטרון Lido theatre
 
אולם תיאטרון Boom Chicago
אולם תיאטרון   Boom Chicago
 Leidseplein 12
התיאטרון במתכונת של חברת הפקות אשר הרימה את המופע באמריקה,התאטרון מציג קומדיות בשפה האנגלית ברפרטואר בין לאומי המותאם למקום, למרות מוצאו האמריקאי חושבים אנשים המבקרים בו כי זאת הפקה אירופית.
לאחרונה אף הפך התיאטרון למרכז תרבות חשוב בעיר,הצגותיו הנוצרות על מופעי קומדיה והומור צרוף, אשר נמשכים לאורך תקופה ארוכה בין הפקה אחת להפקה חדשה, הופעותיה הם פסטיבל מתמשך של הומור וצחוק ומצבים מבדרים,התיאטרון גם עוסק בסטירה על החברה ההולנדית בעיקר על אצולת הממון והממשל.
אולם תיאטרון Boom Chicago
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור