דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם אופרה תאטרון

 

 
 
 

תחבורה קווי חשמלית 1.2.5 מתחנת  Magna Plaza , או חשמלית 14 מהתחנה המרכזית,ניתן להגיע גם בחשמלית   9 או 14 מכיכר  הדאם לספור 4 תחנות ולרדת בתחנת  Stopera שזה הכינוי עבור העירייה והתיאטרון.

 

תיאטרון המוזיקה ובית האופרה ממוקם בכיכר Waterlooplein , ספור הקמת בית העירייה החדש ובית האופרה ,החלו לאחר מלחמת העולם השנייה,אך בפועל לאחר אין ספור תכנונים ואדריכלים ולאחר משאל עם שהמליץ הן על איחוד שני המבנים והן על צורתם,החליטו סוף כול סוף ,מועצת העיר בשנת 1981 להתחיל בפרויקט,השם שניתן למבנה המאוחד היה סטופרה Stopera ,משלוב שתי המילים בית המועצה (בהולנדית)והמילה אופרה.

 

חלק מהתושבים חלקו על השם שנבחר,אך הבעיה העיקרית וההתנגדות לבניית המבנה המשותף הסופר מודרני הזה,היה הצורך להרוס מספר מבנים היסטוריים שניצבו על הקרקע המיועדת,התנגדויות אלו הביאו לצעדי מחאה והפגנות שחלקם היו אלימות,למרות התנגדות זאת נפתח בית האופרה בשנת 1986 והעירייה בשנת 1988, בית האופרה Muziektheater , הבנוי בחזית עם קיר זכוכית עגול שאורכו כארבע עשר מטר ,הפונה לעיר ומספק נוף מדהים של תעלת האמסטל מעליה.

תיאטרון המוזיקה (Muziektheater) music theatre (בית האופרה)
 
אמסטרדם אולם למופעי רוק פרדיסו Paradiso
אולם למופעי רוק  Paradiso
האולם ממוקם באזור  Weteringschans  ברובע  Leidseplein
האולם הגדול למופעי תרבות ומוזיקה בעיר,בעברו כנסייה ששינתה את פעמיה למרכז מופעי רוק בעיר,הכניסה הראשית כמו בכנסייה,החלל המרכזי גבוהה ואת הבימה מקיפים מרפסות פנימיות,3 קומות של חלונות גדולים,אקוסטיקה לא רעה,בקומת הגג בית קפה קטן.
האולם נפתח בשנת 1968,
אמסטרדם אולם למופעי רוק פרדיסו Paradiso
 
אמסטרדם אולם תאטרון Municipal Theatre Stadsschouwburg
אולם תאטרון   Municipal Theatre  - Stadsschouwburg
Leidseplein 26  קווי חשמלית   1-2-5-6-7-10  קווי אוטובוס  170-171-172
הבניין הבנויי בסגנון נאו רנסנס,היה התאטרון הלאומי של הולנד עד אשר הושלמה בנייתו של תאטרון  Muziektheater בשנת 1886,ואז הוא הפך להיות בית הבלט הלאומי ובית האופרה,כיום משמש המבנה להופעות ולתאטרון בעיקר דרמות,מרפסת המבנה משמש את מועדון הכדור רגל של אייקס כאשר הקבוצה מנצחת לההופעת שחקני הקבוצה.
אמסטרדם אולם תאטרון Municipal Theatre Stadsschouwburg
 
אמסטרדם אולם הבלט המלכותי Muziektheater
אולם הבלט המלכותי  Muziektheater
Amstel 3
קווי חשמלית 9,14 מהתחנה המרכזית או במטרו קווים 51,54,53, לתחנת Waterlooplein
באולם נערכים מופעי בלט ממלכתיים של הלהקה ההולנדית ומופעים מרחבי העולם,המקום משמש כבית היוצר למופעים וכמקום לימוד לדור העתיד.
אמסטרדם אולם הבלט המלכותי Muziektheater
 
אמסטרדם בית האופרה Stopera
בית האופרה  Stopera
הבניין משרת את בניין העירייה והן את האופרה ,התזמורת הסימפונית,והבלט המלכותי, השם מורכב העירוב השם בית העירייה והאופרה, הבניין ממוקם במרכז העיר בין אזור כיכר  Waterlooplein square, נהר אמסטל ,ותעלת Zwanenburgwal canal, באזור הנקרא Vlooienburg,אשר יובש במאה ה 16, הבניין שוכן על גדות נהר האמסטל, בניין ענק ומסיבי,חזית בניין מזכוכית , בקירבתו מצבה לזכר קורבנות היהודים במלחמת העולם השנייה. Joods Verzetmonument אשר הוקמה בשנת 1988, בים ליל הבדולח נערך במקום מדי שנה טקס זיכרון.
 
בניין  Stopera עלה למשלם המיסים ההולנדי כספים רבים ומעורר עד היום ויכוחים להקמתו, בנייתו החלה בשנת 1982 ונסתיימה בשנת 1986, כאשר בית העירייה נפתח שנתיים מאוחר יותר, ברצפת המבואה לאופרה בוקע מאריחי הרצפה פסל ראשו וידיו של מנגן כינור מברונזה.
 

הסטופרה Stopera כפי שנקרא האזור שעליו הוקמו העירייה ובית האופרה,נמצאת במרכז אמסטרדם,בעיקול של נהר האמסטל לבין כיכר Waterlooplein , ותעלת Zwanenburgwal על חלקת האדמה שיובשה במאה השש עשר ששמה Vlooienburg .

מבנה האופרה הוא מבנה בלוק מסיבי עם חזית עגולה כלפי האמסטל והעיר,חזיתו מכוסה בשילוב של אבנים כתומים-אדומים ולוחות מתכת גליים,בתוספת לוחות שיש שבהם משובצים חלונות פנוראמיים.

 
אמסטרדם בית האופרה Stopera
 
תיאטרונים באמסטרדם

במשך כל השנה נערכים מופעי תיאטרון בעיר בשפה האנגלית,במיוחד ברובע Leidseplein,רוב התיאטרונים הראשיים,הם בטווח הליכה זה מזה, כדאי לקוץ לקופות התאטרונים ולהצטייד בכרטיסים.

 

ניתן לצפות בקומדיות  כמו בתיאטרון Boom Chicago מוסד הקיים בעיר הרבה שנים הצגות קלילות וכבדות,מעבר לפינה ניתן למצוא  Comedy Caf    בפחות רעשניות המארחים אמני סטנד אפ מרחבי העולם וקומיקאים.

תיאטרונים באמסטרדם
 
תיאטרון ואולם סרטים Pathe Tuschinski
תיאטרון ואולם סרטים  Pathe Tuschinski
הבניין נבנה בשנת 1921 בסגנון ארט דקו,המבנה שופץ בשנים 1998-2000,לאחר השיפוץ כולל המבנה 6 אולמות כאשר 3 מהתקופה הקודמת ושלושה נבנו בצורה יותר מודרנית,האולם המרכזי משמש לפתיחת ולהצגת סרטים חדשים.חזית הבניין בסגנון ארט דקו נותן לבאים בכניסתו מעיין סוג של אשלייה,האולם המרכזי מותאם גם להצגות ולמופעי מוזיקה ובנוי בו אורגן,הבניין ממוזג ומחומם ובעל אקוסטיקה ,
תיאטרון ואולם סרטים Pathe Tuschinski
 
תזמורת פילהרמונית Beurs van Berlage
תזמורת  פילהרמונית  Beurs van Berlage
כתובת   Damrak 243  ממוקמת בכיכר הדאם
תחבורה  קווי חשמלית מספר 4.9.16.24.25 תחנת דאם
מידע
בית התזמורת הלאומית של הולנד,הבניין  הושלם בשנת 1904 ,הבניין משמש כמוזיאון בכניסה לתערוכוות מתחלפות בנושאי אומנות עכשווית ותערוכות מתחלפות  ארכיטקטוניות,הבניין ממוקם בין כיכר הדאם לתחנה המרכזית בערך כקילומטר מכיכר הדאם.
תזמורת פילהרמונית Beurs van Berlage
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור