דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם רובע דה פייפ De Pijp

 

 
 
 
אמסטרדם מוזיאון מבשלת הבירה Heineken Experience
כתובת Stadhouderskade 78, מרכז המבקרים נמצא בשטח המבשלה הישנה שעברה למקום חדש,שעות הביקור בימי שלישי-ראשון,סגור ביום שני בשעות 10:00-18:00,כניסה בתשלום ,תחבורה מהתחנה המרכזית ,בקווי חשמלית 16,24 עד תחנת Stadhouderskade,בהליכה חמש דקות מכיכר  Leidseplein.
 
אף ביקור בהולנד אינו מושלם , בלא לבקר במבשלת שיכר אחת לפחות,  ובודאי  באחת המבשלות הטובות בעולם, במהלך הביקור נתגלית למבקרים דרך ההכנה ,והשימוש בחומרים השונים, ההיסטוריה של המבשלה ויצור הבירה.בסיור מלווים את מהלך היצור מתחילת דרכו עד סופו,מעבר בחדרי הייצור,הסברים על החומרים,סיור בחדר הביקוק,חדר מסכי הפרסומות,  כמובן שביקור כזה כולל בדיקת טעמים לסיכום הסיור בבר המפעל.
 
אבל !!!!! כיום מקבלים רק שתי טעימות ולא שתייה בלא הגבלה כמו בעבר.
 
תחילתה של המבשלה בשנת 1867 ,אך בשנת 1991 עבר מפעל היצור המרכזי ובמקום נותר מרכז מבקרים שתפס פופולאריות ,במסלול הביקור מתבוננים בכלים וחפצים ישנים הקשורים ליצור הבירה והמותג.
 
אמסטרדם מוזיאון מבשלת הבירה Heineken Experience
 
הקדמה לרובע De Pijp באמסטרדם
הקדמה לרובע  De Pijp  באמסטרדם
הרובע נקרא הרובע החמישי באמסטרדם
מידע.
במרחק קצר מתחנת הרכבת והחשמליות המרכזית ממוקם רובע   De Pijp ,הרובע  קוסמופוליטיומלא חיים,אף אחד אינו יודע בוודאות מהיכן שמו של הרובע, אולי שמו נובע מאורך הסמטאות הארוכות, הדומה במראה למקטרת צינור, או לשמה של חברת הגז שסיפקה גז לאזור , יש המכנים את הרובע כרובע הלטיני.
באופן פורמאלי נוצר הרובע לשחרר את רובע  Jordaan הסמוך מהצפיפות ,במאה ה 19 , כיום הרובע הוא כור היתוך לתרבויות של הרבה תושבים שהיגרו להולנד ממושבותיה ומהעולם,סטודנטים התיישבו באזור,בעקבות חיפושיהם לשכור חדרים זולים,הרובע מושך אליו אנשי בוהמה,וכינויו של הרובע הוא הרובע הלטיני,כאשר כולם : הסטודנטים,הצעירים,הזקנים,אומנים,אנשי הבוהמה ומשפחות, בחרו להפוך את הרובע למקום מגוריהם,כאשר הרצון לברוח מהמולת מרכז העיר משמשת להם כמוטיב ראשוני,
כמו השכונה הסמוכה Jordaan,התמלאה בבתי קפה,מסעדות,ברים ומקומות בילוי,למעלה ממאה חנויות,מסעדות מסוגים שונים :סוריות,אקזוטיות,מרוקאיות,סיניות ,מסעדות מסגנון בישול של המזרח הרחוק,פאבים בסגנון מקומי הולנדי,קצבים ואטליזים מוסלמים,חנויות הודיות,תורכיות,סיניות,בורמיות,מעדניות וקונדיטוריות בסגנונות שונים,
אחד מהמתיישבים הראשונים היה   Mr. Heineken  שאף הקים את מבשלת הבירה במקום,בשנת 1860,השטח מסביב יובש ,ולאחר שני עשורים החלו להווצר הרחובות מסביב,ומגורים לעובדים.
הקדמה לרובע De Pijp באמסטרדם
 
אמסטרדאם פארק Sarphati Park
פארק  סרפטי  Sarphati Park
הכניסה חופשית
פארק קטן ,ממוקם ליד שוק   Albert Cuyp Market ברובע  De Pijp,ליד רחוב   Ceintuurbaan .
איך מגיעים  בקווי רכבת קלה  3, 25  יורדים ב   Tweede van der Helstraat, או בהליכה  20 דקות ממוזיאון  Rijksmuseum.
מידע
הגן הוקם לזכרו של היהודי הספרדי  Samuel Sarphati   שחיי בשנים  1813-1866,גן שמור ומטופח ,הגן נפתח בשנת 1885 במרכז הגן מזרקה ומומנט לזיכרו, בגן מתקיימים שעורי יוגה באויר הפתוח,מקום בילוי לילדים ומרגוע והנאה לכולם,הפארק מוקף בתי קפה וברים.
 
בשנת 1972נעשו כמה תיקונים בפארק   ובשנת 2004  נערך שיפוץ וטופלה בעיית האגם שופרו טיב מימיו  , נבנו שני גשרים גדולים יותר שהחליפו את שלושת הגשרים שהיו קטנים לשימוש,  נפתח בפארק חדר כושר מודרני ונתווספו מתקנים במגרש המשחקים ששופץ
אמסטרדאם פארק Sarphati Park
 
בית קפה פאב Cafe Gollem
בית קפה פאב  Cafe Gollem
Raamsteeg 4   בית הקפה ממוקם בין    Spuistraat  לבין  Singel,רובע   De Pijp  בית הקפה פאב צבר את תהילתו במופעי סטנד אפ של קומיקאים,אשר נותנים הופעות חינם.
בית הקפה נפתח בשנת 1974,הוא הראשון אשר הגיש בירות מבלגיה בנוסף לבירות מקומיות.
בית קפה פאב Cafe Gollem
 
בית הקפה Carels Cafe 1
בית הקפה  Carels Cafe 1
Frans Halsstraat 76 רובע  De Pijp 
בית הקפה פאב פתוח בימים שני-חמישי בשעות 10:00-01:00 בלילה ביום שישי-שבת 10:00-02:00 ביום ראשון בשעות 11:00-01:00 בלילה.
בבית הקפה ניתן להזמין ארוחות קלות,נישנושים,עוגות וחטיפים.
בית הקפה Carels Cafe 1
 
אנדרטת Samuel Sarphati
אנדרטת   Samuel Sarphati
ממוקם באזור Sarphati Park בקרבה לנהר האמסטל. וומוקם ליד שוק  Albert Cuyp Market
רופא יהודי ממוצא ספרדי אשר חיי בשנים 1813-1866 , אדם מוכשר שתרם ממרצו ומכשרונו לטובת תושבי העיר, עיקר פרסומו היה בתחום הניקיון והשימור והקמת פרויקטים של מתקנים לאיסוף אשפה,היה יזם של פרויקטים שעסקו בבניה אורבאנית , בעיקר של מבני תעשייה, מבנים מחופי קירות זכוכית, באזור Frederiksplein.
 
היה בעל חזון לראיית סביבת השכונה  באזור נהר האמסטל, כולל הקמת מבנים לתעשייה זעירה ,למפעלי מסחר  באזור פארק Sarphati Park, בית הספר למסחר הראשון בעיר,המאפייה העירונית,בית הספר ומשרדי התעשיה אשר נחרב בשנת 1929.
אנדרטת Samuel Sarphati
 
שוק אלברט Albert Cuyp Market
שוק אלברט   Albert Cuyp Market
השוק ממוקם באזור De Pijp 
תחנת מטרו אוטובוס   Albert Cuypstraat קווים  25,24,20.16   ,לקחת קווי חשמלית מכיכר הדאם   16, 24 או 25 ולרדת
בתחנת   Albert Cuyp Market  לספור 7 תחנות.
פתוח ימי שני-שבת בשעות 09:00-17:00 ,יום ראשון 10.00-17.00.
מידע
השוק הגדול משתרע בשני צדדי הרחוב בשלוש מאות דוכניו  נמכרים,ירקות ופירות,דגים,בשר,מזון אקזוטי , אוספים יקרים וזולים.אינו בדיוק שוק תיירותי אלא בעיקר שוק לתושבים מקומיים לרכישת מזון וסידקית.
 
בדוכני השוק נמכרים  פירות, ירקות, דגים, בשר, תבלינים, שוקולד, גבינה, פרחים וצמחים , בגדים, תכשיטים, נעליים, אביזרי אופניים, מצעים, בדים וקוסמטיקה.
 
אזורי המכירה כוללים גם את רחובות הקניות  רחוב Bolstraat  פרדיננד Ceintuurbaan ויש שם חנויות מעניינות רבות.
שוק אלברט Albert Cuyp Market
 
מסעדה תורכית Eetcafe Eufraat

רחוב  van der Helststraat 72

תבשילי המסעדה מכילים סוגים שונים של ירקות מאודים ,או מבושלים או ממולאים באורז או המעורב בבשר, חלקם חרוכים על האש,בל נשכח את הקבב ,מטבלי רטבים המבוססים שמן וחומרים טבעיים כמו לימון טבעי,סוגי בשר שונים בהגשה בצליה ,בישול ברטבים או במרקים או קציצות בשר טחון לסוגיו השונים בבישול או צלייה,סוגי אורז,דגנים מסוגים שונים.

מסעדה תורכית Eetcafe Eufraat
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור