דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם רובע לידספלין Leidseplein

 
 
אמסטרדם מוזיאון רייקסמוזיאון Le Rijksmuseum

הכניסה למוזיאון בתשלום,טלפון 6747047 , כתובתו בכניסה Stadhouderskade 42 ,תחבורה בתחנה המרכזית עולים על חשמלית בקווים 2,5 ויורדים בתחנת Hobbemastraat ,בחשמלית מס' 12 נוסעים עד תחנת Concertgebouw ,בקווי המטרו נוסעים עד תחנת Weesperplein ומשם מחליפים לקווי החשמלית מספרים 6.7.10 ויורדים בתחנת Spiegelgracht .

 

באוטובוס עולים בתחנת מסוף Marnixstraat לקווים 26,65,66,וקו 170 שממנו הולכים כעשר דקות.

 

המוזיאון הגדול לאומנות בהולנד שנפתח בשנת 1885 ,המוזיאון אוצר בתוכו למעלה ממיליון מוצגים,בתערוכותיו מוצגות תקופות שונות באומנות וברחבי העולם,חלק מן המוצגים נמצאים בתערוכות קבועות אך חלק מן האוסף והיצירות,נודד ברחבי העולם לתצוגות במוזיאונים אחרים.

         
 
אמסטרדם מוזיאון רייקסמוזיאון Le Rijksmuseum
 
אמסטרדם מוזיאון ואן גוך van Gogh Museum

הכניסה בתשלום , טלפון  5705252 , המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 .

 

כתובת המוזיאון,  Paulus Potterstraat 7 , תחבורה  הכניסה למוזיאון היא מרחוב פאולוס Potterstraat 7 . ניתן להגיע בחשמלית מספר 2, 5 מהתחנה המרכזית. המוזיאון נגיש המבקרים לנכים.

 

בבעלות המוזיאון כ 200 ציורים, מתוך 864 יצירותיו של האומן ואן גוך ,ציורים מפורסמים מיצירותיו המיוחדות והשונות,בנוסף בתצוגות המוזיאון,יצירות של אמנים אחרים בני דורו, בין הציורים ,ציורי חמניות,וכוכב הלילה,בנוסף כולל האוסף במוזיאון 437 רישומים,ושלושים ואחד הדפסים.

  
 
אמסטרדם מוזיאון ואן גוך van Gogh Museum
 
אמסטרדם מוזיאון Le Stedelijk Museum
מוזיאון לאומנות מודרנית Le Stedelijk Museum - SMCS
המוזיאון ממוקם בקומה שתים ושלוש בבנין הדואר
הכניסה בתשלום
כתובת   Oosterdokskade 5
המוזיאון פתוח יומי בשעות 10:00-18:00.
המוזיאון שוכן זמנית   ב   Oosterdokskade מבנה ליד התחנה המרכזית
מידע
באזור אשר הקידמה והישן נפגשים, נמצא המוזיאון בחלק ממבנה הדואר המרכזי,המוזיאון מציע תערוכות מתחלפות ותוכניות של אומנות שונות,צילומים,סרטי וידאו,עיצוב,תוכניות,כאשר עיקר תשומת הלב היא למודרני והעכשווי,אחרי השנה 1968.מוזיאון Stedelijk , שואף להיות אחד המוזיאונים החדשניים והמעניינים של האמנות מודרנית בעולם.
 
אוספיו של המוזיאון כוללים את כל שמות האומנים  הגדולים של תנועות הציור המודרני כמו האימפרסיוניסטים, פוביזם, קוביזם, אקספרסיוניזם ויש לה אוסף ייחודי של 29 ציורים של קזימיר מלביץ, באותה מידה אוסף יוצא דופן של דה סטייל ותנועה קוברה ואוסף צילום מעולה
 
אמסטרדם מוזיאון Le Stedelijk Museum
 
אמסטרדם התיאטרון ההולנדי Dutch Theater הנקרא Hollandsche Schouwburg

שרידי התיאטרון ההולנדי ואתר ההנצחה ממוקמים ברחוב Middlenlaan 24,באזור Plantage , בקרבה למוזיאון ההיסטוריה היהודית בעיר,ולבית הכנסת הפורטוגזי.

 

כניסה חופשית,המקום פתוח בכל יום בשעות 11:00-16:00, תחבורה חשמלית 9 ,14,

 

שרידי התיאטרון ,אשר שימש את הקהילה היהודית כתיאטרון ביידיש בעבור יהודים בתקופת השלטון הנאצי,בעת שהופקע על ידם,במטרה לפקח על תכני ההצגות ביידיש שהומחזו בעבור הקהילה היהודית בתחילת המלחמה,עד שבשנת 1942 פסק המבנה לשמש כתיאטרון ,ושינה את ייעודו למבנה לרישום ושילוחים של יהודי הולנד למחנות .

 

כיום בעת הביקור אנו צופים בחזית המבנה ועמוד זיכרון מגרניט שחורה ,אשר עליה כתוב כי הוא לזכרם של ההולכים בשנים 1940-1945 ,על העמוד מתנוסס מגן דוד,האנדרטה משמשת לזיכרונם של ההולכים למחנות,על טבלת הזיכרון חקוקים שמות, 6700 משפחות של 104.000 יהודים הולנדיים שמתו במחנות.

      
 
אמסטרדם התיאטרון ההולנדי Dutch Theater הנקרא Hollandsche Schouwburg
 
אמסטרדם הקדמה לרובע לידספלין Leidseplein
הקדמה לרובע  Leidseplein  באמסטרדם
מידע
הכיכר ברובע הוקמה במאה ה 17 , כפארק חניה לעגלות,בעבור האיכרים והחוואים אשר עברו את העיר או הביאו סחורה חקלאית לעיר,הכיכר שימשה להם כמקום חניה ואכסנה עד אשר מכרו את הסחורה או העבירו אותה למכירה בעיר,שמה של השכונה ניתן לה על שם השוק אשר שכן בה בסוף הדרך,בין אמסטרדם לעיר  Leiden.
 
מסביב לכיכר נבנו בתים והשכונה התמלאה ,כיום הרובע הוא צומת מעבר לחשמליות ומעבר סחורות,ומקום לחניית לילה לרכבות ומשאיות,
הרובע משופע בתי קפה,תיאטרונים כמו תיאטרונים  Lido theatre,   Stadsschouwburg מקומות בילוי,חיי לילה, בתי קולנוע,קזינו.מרכזים למופעי מוזיקה והופעות  כמו :Melkweg,  Paradiso, כאשר ברחובות העיר מופיעים מוזיקאים,להטוטנים,אומני רחוב ,בולעי אש, ההופכים את הכיכר למקום מלא אירועים עד שעות הבוקר. במיוחד בקיץ.
 
בלילות מתאספים הצעירים לפני או אחרי הבילוי בכיכר.
אמסטרדם הקדמה לרובע לידספלין Leidseplein
 
אמסטרדם בית קפה Grand Cafe Heineken Hoek
בית קפה   Grand Cafe Heineken Hoek
Kleine Gartmanplantsoen 1/3  רובע Leidseplein
בית הקפה פתוח בימים ראשון-שבת בשעות 10:00-02:00 בלילה,
בית קפה מרווח המכיל מרפסת שמש לישיבה,בבית הקפה  מוגשות ארוחות הכוללות סלטים,חביתות,מרקים,פסטות,ארוחה עיקרית,שתייה חמה וקרה,משקאות אלכוהוליים ובירות.
אמסטרדם בית קפה Grand Cafe Heineken Hoek
 
אמסטרדם אולם למופעי רוק פרדיסו Paradiso
אולם למופעי רוק  Paradiso
האולם ממוקם באזור  Weteringschans  ברובע  Leidseplein
האולם הגדול למופעי תרבות ומוזיקה בעיר,בעברו כנסייה ששינתה את פעמיה למרכז מופעי רוק בעיר,הכניסה הראשית כמו בכנסייה,החלל המרכזי גבוהה ואת הבימה מקיפים מרפסות פנימיות,3 קומות של חלונות גדולים,אקוסטיקה לא רעה,בקומת הגג בית קפה קטן.
האולם נפתח בשנת 1968,
אמסטרדם אולם למופעי רוק פרדיסו Paradiso
 
אמסטרדם אולם תאטרון Municipal Theatre Stadsschouwburg
אולם תאטרון   Municipal Theatre  - Stadsschouwburg
Leidseplein 26  קווי חשמלית   1-2-5-6-7-10  קווי אוטובוס  170-171-172
הבניין הבנויי בסגנון נאו רנסנס,היה התאטרון הלאומי של הולנד עד אשר הושלמה בנייתו של תאטרון  Muziektheater בשנת 1886,ואז הוא הפך להיות בית הבלט הלאומי ובית האופרה,כיום משמש המבנה להופעות ולתאטרון בעיקר דרמות,מרפסת המבנה משמש את מועדון הכדור רגל של אייקס כאשר הקבוצה מנצחת לההופעת שחקני הקבוצה.
אמסטרדם אולם תאטרון Municipal Theatre Stadsschouwburg
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור