דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם חנויות וקניות

 

 
 
 
אמסטרדם כיכר Waterlooplein Square ברובע היהודי

בכיכר מתקיים שוק פשפשים הפתוח בכל יום בשעות 09:00-17 בערב, חוץ מיום ראשון.

תחבורה בכיכר עוצרת הרכבת התחתית, קווי חשמלית 9 ו 14 סירות מוניות Museumboot   בכיכר יש תחנת מוניות וחניון.

הכיכר ממוקמת במרכז העיר ליד נהר האמסטל הכיכר נוצרה בשנת 1882.מסביב לכיכר ניצבים :בית העירייה ,בניין האופרה של העיר  Stopera ובניין הכנסייה  Aaronkerk  ומספר אנדרטאות .

הכיכר נבנתה בשנת 1880,כאשר שתי תעלות מולאו אדמה,מכיוון שעסקיהם וחנויות היהודים היו ליד ברובע היהודי Jodenbreestraat הגובל לכיכר Waterlooplein ,הוחלט כי העסקים היהודים ימשיכו להתנהל בכיכר ,בתוספת השוק היהודי שפעל במקום , השוק היהודי נעלם במלחמת העולם השנייה ,לאחר גרוש יהודי העיר למחנות, השוק לא חזר למקומו ולא תפס את מקומו מחדש כמו בעבר.

כיום הכיכר, חייבת את פרסומה לשוק הפשפשים היומי הנמצא בתחומה, המימרה הנהוגה כאן ,אומרת שאם אינך יכול לקנות או למצוא משהו בשוק ,אינך מסוגל לקנות בשום מקום באמסטרדם .


אמסטרדם כיכר Waterlooplein Square ברובע היהודי
 
אמסטרדם כיכר Spui

כיכר Spui בקצהו של מדרחוב  Kalverstraat   ,הכיכר Spui בצידו הימני של המדרחוב,תחבורה עולים על קווי חשמלית מספר 1,2 בתחנה המרכזית עד שיורדים בתחנת Spui .

 

האזור הממוקם בחלקה הדרומי של העיר , היה אגם עד מחצית המאה החמש עשר, כאשר המשיכו להרחיב את העיר אמסטרדם,חפרו את תעלת סינגל (סיחנל) ,המקיפה את העיר ולתוכה ניקזו את יתרת המים ,על השטחים המנוקזים שמולאו באדמה ,התרחבה העיר.

 

האגם שנקרא בהולנדית ספאו ,מולא באדמה וחוסל סופית רק במחצית המאה התשע עשר לאחר המילוי הבור באדמה ,נוצרה הכיכר ,בהמשך בעת ששופצה הכיכר בשנת 1996 הוזזה הכיכר ממקומה ונבנה בשטח הכיכר הישנה , מגרש חניה חופשי למכוניות ותחנה לקווי החשמלית  1, 2, 4, 5, 9, 14, 16, 24, 25 .

     
אמסטרדם כיכר Spui
 
מלטשה ליהלומים  diamond-factory
כתובת   Nieuwe Uilenburgerstraat 173 - 175 ,פתוח בכול יום בין השעות 09:00-17:00.  
מידע
המלטשה משמשת לתצוגה ומכירה של יהלומים,במקום ניתן לראות את הדרכים לחיתוך ועיצוב יהלומים ותכשיטים משולבי יהלומים,אוספי יהלומים מוצגים לקהל,קיים אולם מסחר לסוחרים אשר אינו מותר בכניסה למבקרים שאינם מוזמנים.
 
בעברו היה מפעל משגשג ליהלומים השייך ליהודים במאה ה  19 ,המפעל נבנה בשנת 1796,הוא היה שייך לגילדת היהלומים באמסטרדם,והעסיק בעיקר בעלי מקצוע יהודיים,כאשר החלו להגיע יהלומים מדרום אפריקה הוא היה בשיא פריחתו,במפעל הועסקו כ 600 לטשים ועוזרים,בשנות השלושים בזמן גאות המסחר ביהלומים עזבו יהלומנים רבים ועברו לעיר אנטרוופן .
 
בימי מלחמת העולם השניה המפעל הוחרם בידי הגרמנים,ולאחר המלחמה המקום נסגר עד סוף המאה העשרים, ואז הוא הוחזר למקורותיו של יצור ושווק יהלומים,בידי היהלומן היהודי  Samuel Gassan ,וכיום בעיקר עוסקים בחיתוך יהלומים,ומכירה לתיירים.
אמסטרדם מלטשת היהלומים (המבצר)The Fortress diamond union house
 
אמסטרדם חנות קורטינה לנייר Cortina Papier
חנות  לנייר  Cortina Papier
כתובת  Reestraat 22  רובע  Jordaan
החנות פתוחה בימים  שלישי - שבת בשעות 11:00-18:00 ביום ראשון שני סגור.
תחבורה 
טלפון  6236678
מידע 
נחשבת לחנות הנייר הגדולה בהולנד,כל סוגי הניירות כולל דפי ציור לציירים ,במקום נערכות תערוכות ציורים של ציירים המציירים על נייר.
אמסטרדם חנות קורטינה לנייר Cortina Papier
 
אמסטרדם כלבו הומנה לבגדים וצעצועים זולה Humana
כלבו לבגדים וצעצועים זולה   Humana
כתובת  Middenweg 14-16 
תחבורה   חשמלית מס : 9,14 מגיעים מ  HEMA
מידע
בכלבו הממוקם במזרח העיר,ניתן למצוא סחורות זולות ולא תמיד ברמה גבוהה,שתי קומות המלאות בסטוקים של סחורה,כמויות גדולות של מכנסי גינס.צעצועים ובגדים.
אמסטרדם כלבו הומנה לבגדים וצעצועים זולה Humana
 
אמסטרדם רשת חנויות צעצועים לילדים ברט סמית Bart Smit
רשת חנויות צעצועים לילדים   Bart Smit
כתובת  Nieuwendijk 156A , רחוב הקניות העיקרי בין כיכר דאם והתחנה המרכזית
החנות פתוחה בימי 
טלפון  206262921
מידע
רשת צעצועים לילדים בעלת 9 סניפים באמסטרדם , הסחורה ממגוון תחומים ולמגוון גילאים. ניתן למצוא בחנות משחקים במחירים של יורו ועד מאות יורו. בחנות גם בגדים לילדים החל באוברולים לתינוקות וכלה בבגדי ספורט לילדים, ואף ציוד נלווה כמו תיקים לבית הספר. 
כתובות נוספות 
Bos en Lommerplein 142
Buikslotermeerplein 86
Ferdinand Bolstraat 120
Gelderlandplein 169
Johan Huizingalaan 187
Joop van Weezelhof 5
Kalverstraat 193/195
IJburglaan 567/569
אמסטרדם רשת חנויות צעצועים לילדים ברט סמית Bart Smit
 
אמסטרדם חנות צעצועים הגיבורים Helden en Boeven
חנות צעצועים הגיבורים  Helden en Boeven
כתובת    Bosboom Toussaintstraat 27
החנות פתוחה בימים יום שלישי עד שישי 10.00-18.00 , יום שני 13.00-18.00 , יום שבת 10.00-17.00 ,כל יום ראשון בשעה 11.00 ו 12.00 יש הופעות.
תחבורה  כיכר Leidse  נגישה בחשמלית 2.
טלפון  24682800
מידע  
חנות הגיבורים ממוקמת חמש דקות הליכה מן מכיכר  Leidse ,בשכונה אשר בה שדרת חנויות שונות, החנות גיבורים ורשעים מתאפיינת בעיצוב המדבר אל הילדים כולל פעמון כניסה המצלצל בפתיחת הדלת.
 
לילדים מוצבים שולחנות וכסאות והם רשאים לקרוא ספרים המיועדים למכירה,מתחת למדרגות קיימת כניסה לחדר הקרנה לסרטים חלקם בתשלום המחיר כולל עוגה ושתייה קלה , מסיבות ימי ההולדת בדרך כלל ביום רביעי ושבת.
 
בחנות נמכרים במחירים לכל כיס ספרים,כרטיסי ברכה,צעצועים,משחקים,ריהוט ועיתונים לילדים , החנות כוללת חלל שמדפים מלאים בסחורה מוצגים ללא הכוונה, ניתן לטפס על סולם ולהוריד את הנדרש,במקום קיימים הרבה צעצועי עץ.
אמסטרדם חנות צעצועים הגיבורים Helden en Boeven
 
אמסטרדם כולבו בייגין קורף Bijenkorf Amsterdam
כולבו   Bijenkorf Amsterdam
קווי חשמליות 4,9,16,24, 25  , היוצאות מהתחנה המרכזית לתחנת   Dam
החנות פתוחה בימים שני בשעות 11:00-18:00 בימים שלישי- שבת 09:30-18:00 ביום ראשון 12:00-18:00
מידע
באם ברצונכם לבקר או לקנות בכולבו גדול בעיר,במקום מרכזי הנמצא בכיכר Dam square, אל תחמיצו את כולבו Bijenkorf Amsterdam,אשר נפתח בשנת 1870,הביקור אינו מבטיח שתמצאו הכול אך הוא ביקור במקום היסטורי בעל מסורת, הכולבו הוא גדול משתרע על 6 קומות, תערובת של קניות והנאה, פעם בשנה בסוף ספטמבר או אוקטובר הכולבו מארגן 3 ימי מכירה מטורפים, בהנחות של 25-40% .
אמסטרדם כולבו בייגין קורף Bijenkorf Amsterdam
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור