דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם פארקים

 

 
 
 

הפארק ממוקם בכתובת Vondelpark 1 , הפארק ממוקם מדרום ליידספליין , בקרבה לרובע המוזיאונים , כניסה לפארק חופשית, הפארק פתוח בכול ימי השבוע בשעות 10:00-18:00,תחבורה קווי חשמלית מס' 1,2,3,5,7,10,12 יורדים בתחנת ליידספליין ,הקרוב לכניסה הראשית המזרחית,ניתן גם לנסוע בחשמלית מספר 1 וירידה בתחנת Stadhouderskade הקרוב יותר לכניסה.

הפארק הגדול בעיר ממוקם במקום מרכזי בעיר,קל להגיע אליו וממנו לאטרקציות פופולאריות בעיר,למעשה מרבים לבקר אותו תיירים ומקומיים במיוחד בחודשי הקיץ.

 

הפארק נבנה בחלק העתיק של העיר בשנת 1865 ,בסגנון גן אנגלי,ונראה כתמונת טבע בעיר,בתחילה שמו היה הפארק החדש, אבל הוא נקרא לבסוף על שם  Joost van den Vondel  , משורר הולנדי נערץ במאה ה  17 , כאשר הגן נפתח הוא שימש את התושבים לטיול ואת רוכבי הסוסים לרכיבה,בשנת 1877 הפארק היה כל כך פופולארי,ולכן הוגדל שטחו ב50% ,בהתאם לגידולה של העיר וקרבתו לרובע המוזיאונים.

אמסטרדם פארק וונדל Le Vondelpark
 
אמסטרדם פארק וונדל Le Vondelpark
פארק וונדל   Le Vondelpark
כניסה חופשית
נמצא מדרום ליידספליין למדי ליד של Rijksmuseum, Stedelijk Museum ו מוזיאון ואן גוך.
מידע
הפארק הגדול בעיר ממוקם במקום מרכזי בעיר,קל להגיע אליו וממנו לאטרקציות פופולריות בעיר,למעשה מרבים לבקר אותו תיירים ומקומיים במיוחד בחודשי הקיץ.
 
הפארק נבנה בחלק העתיק של העיר בשנת 1865 ,בסגנון גן אנגלי,ונראה כתמונת טבע בעיר,בתחילה שמו היה הפארק החדש, אבל הוא נקרא לבסוף על שם   Joost van den Vondel  משורר הולנדי נערץ במאה ה  17 , כאשר הגן נפתח הוא שימש את התושבים לטיול ואת רוכבי הסוסים לרכיבה,בשנת 1877 הפארק היה כל כך פופולרי,ולכן הוגדל שטחו ב50% .בהתאם לגידולה של העיר ונבנו באזור בגלל מרכזיותו מוזיאונים.
 
ישנם המבקרים בגן רק לצורך טיול ושאיפת אויר טרי,קיימים מספר מסלולי אופנים בפארק,רוכבי גלגיליות מקיימים ימי החלקה במשך השבוע, קונצרטים חינםמקבלים באוויר הפתוח בקיץ ליד בימת התזמורת של הפארק.
 
ליד הכניסה ב  Eeghenstraat  מתקיימות  הופעות תיאטרון ומופעי מוזיקה בתיטרון האוויר החופשי והעורך הצגות בחינם ,בחודשים יוני-אוגוסט ,במשך חמישה ימים בשבוע .

אטרקציות נוספות הן פסלו של המשורר Vondel,  כיפת הברזל היצוקה מעל בימת התזמורת למופעי המוזיקה ,לונה פארק לילדים  Groot Melkhuis  עם מגרש משחקים לילדים  וכמובן  מוזיאון הקולנוע עם המרפסת האהובה על המבקרים.
 
לילדים ששה מגרשי משחקים שונים ישנם בגן, ספסלים נמצאים מתחת לעצים,מגרש גדול יש ליד מגרש המשחקים   Groot Melkhuis , מיתן לשכור גלגיליות ליד הכניסה,ומסעדת פנקייק נמצאת במקום,תיאטרון לילדים המופיע ללא תשלום בין החודשים 15 במאי עד 15 בספטמבר,ההופעות בימי רביעי אחרי הצהרים,וביום ראשון אחר הצהרים  במוזיאון הקולנוע סרטים לילדים,
 
בגן ממוקם מוזיאון הסרטים הפופולרי,אנשים טוענים כי המקום טוב יותר ממוזאון ,כאשר יש בו יותר מ  30.000 סרטים שונים,
אמסטרדם פארק וונדל Le Vondelpark
 
אמסטרדאם פארק Wertheim Park
פארק  Wertheim Park
פארק עתיק משנת 1812,בתחילה היה גן מחופה בגג, בין  Plantage Middenlaan  לבין  Nieuwe Rapenburgergracht  ,הפארק ניתן כמתנה מנפוליאון לעיר אמסטרדם, בשנת 1849 הוסב לפארק להנאה ובילוי, בשנת 1897 הפך להיות גן ציבורי לכל דבר,ונקרא בשמו של   Abraham Carl Wertheim  אשר חיי בשנים 1832-1897.במרכזו של הפארק ממוקמת מזרקה,שער הכניסה מורכב משני עמודים אשר עליהם נצבים אריות מכונפים בדמות אנשים ומעליהם ועל ראשם מוצמד פנסים לתאורה.
אמסטרדאם פארק Wertheim Park
 
אמסטרדאם פארק Sarphati Park
פארק  סרפטי  Sarphati Park
הכניסה חופשית
פארק קטן ,ממוקם ליד שוק   Albert Cuyp Market ברובע  De Pijp,ליד רחוב   Ceintuurbaan .
איך מגיעים  בקווי רכבת קלה  3, 25  יורדים ב   Tweede van der Helstraat, או בהליכה  20 דקות ממוזיאון  Rijksmuseum.
מידע
הגן הוקם לזכרו של היהודי הספרדי  Samuel Sarphati   שחיי בשנים  1813-1866,גן שמור ומטופח ,הגן נפתח בשנת 1885 במרכז הגן מזרקה ומומנט לזיכרו, בגן מתקיימים שעורי יוגה באויר הפתוח,מקום בילוי לילדים ומרגוע והנאה לכולם,הפארק מוקף בתי קפה וברים.
 
בשנת 1972נעשו כמה תיקונים בפארק   ובשנת 2004  נערך שיפוץ וטופלה בעיית האגם שופרו טיב מימיו  , נבנו שני גשרים גדולים יותר שהחליפו את שלושת הגשרים שהיו קטנים לשימוש,  נפתח בפארק חדר כושר מודרני ונתווספו מתקנים במגרש המשחקים ששופץ
אמסטרדאם פארק Sarphati Park
 
אמסטרדאם האי גאווה Java Island
האי גאווה  Java Island
האי ממוקם בצפון העיר
מידע
האי גאווה נבנה בשנת 1995 בצפון העיר ,בעיצובם של שני  אמנים,אלו הם  איים קטנים המורכבים  מ 4 תעלות כתוצאה מחיתוך האי לארבע חלקים , 9 גשרים ,על האיים הוקמו בשדרה  19 בתים עם חזיתות אחידות המקנות לאזור אופי אמסטרדם הישנה ,בתים אלו תוכננו על ידי אדריכלים שונים.
 
כל אדריכל נדרש לעמוד בתנאים מחמירים לרוחב של ארבע וחצי מטר   ולגובה של 4-5 קומות , עם מדרחוב להולכי רגל מצפון האי עד לדרומו טיילת לקניות בחנויות, כל סנטימטר שטח תוכנן ונוצל עד סופו.
אמסטרדאם האי גאווה Java Island
 
אמסטרדם פארק Museumplein
פארק  Museumplein
ממוקם בקרבת כיכר   Museumplein, ממוקם מאחורי מוזיאון Rijksmuseum, השטח הנרחב מכוסה בדשא וצמחיה , אגם המשמש לשחייה בקיץ , מגרש כדור סל, בחורף משמש כמרכז החלקה על הקרח, מתקני החלקה להחלקת סקטים, תושבים מקומיים משתמשים בכרי הדשא למחקי כדור רגל, מסלולי הליכה  ורכיבה.
אמסטרדם פארק Museumplein
 
אמסטרדם פארק רמברנט Rembrandt Park
פארק רמברנט   Rembrandt Park
הכניסה בחינם
כתובת     , הפארק ממוקמם במחוז Overtoomse של אמסטרדם במערב של Vodelpark.
תחבורה 
מידע
בפארק הנחשב לאחד הגדולים בעיר עצים רבים,דשאים,צמחים ופרחים, אגמים קטנים , מסלולי הליכה רבים, משופע ספסלים ושולחנות פיקניק,הוא חביב על הולכי הרגל והרצים.
 
הפארק נבנה בשנות הארבעים ומשמש כחיץ בין השכונות שנבנו לפני תחילת המאה ה  19 ולאלה שנבנו לאחר מלחמת העולם השנייה,בתחילתו כפארק לגננות, אך  בשנת 1958 קיבל את שמו כשם הצייר והורחב ושונה סגנונו האדריכלי, בשנים 2006-2008 נערכו בו שיפוצים שופרו בריכות המים הוחלפה צמחיה ונוספו בו נטיעות ושודרגו השבילים ,טופחו גני המשחקים של הילדים ונתווספו לו דשאים למרגוע.
 
בפארק בית קפה ומספר ברים .
אמסטרדם פארק רמברנט Rembrandt Park
 
אמסטרדם פארק מרתין לותר Martin Luther King park
פארק  Martin Luther King park
הכניסה חופשית
כתובת 
תחבורה חשמלית 25 לרדת בתחנת   Hunzestraat , דרך נוחה להגיע לפארק ממרכז העיר הוא בסירות   Paradeboot, אשר ליד הרציפים Stopera.
מידע 
הפארק ממוקם בדרום העיר, באמסטרדם  Zuid  בין אמסטל ומחוז  Rivierenbuurt
 
בתחילה נקרא הפארק  Amstelpark אך משנוצר הפארק בשם הזה הוחלף שמו לפארק  Martin Luther King park.
 
הפארק צומצם עקב לקיחת חלק משטחיו לצורך הקמת גשר מעל לתעלה, בפארק שני משטחי דשא נרחבים ועצים ,בקיץ מתמקם בשטחו תיאטרון המופיע באוויר הפתוח  ומתקיים בו פסטיבל  תיאטרון, מוסיקה, מחול, קולנוע ואמנות חזותית  .
אמסטרדם פארק מרתין לותר Martin Luther King park
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור