דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אמסטרדם לילדים

 
 
 

הפארק ממוקם בכתובת Vondelpark 1 , הפארק ממוקם מדרום ליידספליין , בקרבה לרובע המוזיאונים , כניסה לפארק חופשית, הפארק פתוח בכול ימי השבוע בשעות 10:00-18:00,תחבורה קווי חשמלית מס' 1,2,3,5,7,10,12 יורדים בתחנת ליידספליין ,הקרוב לכניסה הראשית המזרחית,ניתן גם לנסוע בחשמלית מספר 1 וירידה בתחנת Stadhouderskade הקרוב יותר לכניסה.

הפארק הגדול בעיר ממוקם במקום מרכזי בעיר,קל להגיע אליו וממנו לאטרקציות פופולאריות בעיר,למעשה מרבים לבקר אותו תיירים ומקומיים במיוחד בחודשי הקיץ.

 

הפארק נבנה בחלק העתיק של העיר בשנת 1865 ,בסגנון גן אנגלי,ונראה כתמונת טבע בעיר,בתחילה שמו היה הפארק החדש, אבל הוא נקרא לבסוף על שם  Joost van den Vondel  , משורר הולנדי נערץ במאה ה  17 , כאשר הגן נפתח הוא שימש את התושבים לטיול ואת רוכבי הסוסים לרכיבה,בשנת 1877 הפארק היה כל כך פופולארי,ולכן הוגדל שטחו ב50% ,בהתאם לגידולה של העיר וקרבתו לרובע המוזיאונים.

אמסטרדם פארק וונדל Le Vondelpark
 
אמסטרדם ארמון המלוכה Royal Palace-Koninklijk Paleis

מיקומו של ארמון המלוכה בכיכר הדאם, הממוקמת במרכז העיר אמסטרדם,תחבורה להגעה בחשמלית בקווים 4,9,16,24,25 יורדים בתחנת Dam , או קווי אוטובוס  1,2,5,13,14,17 גם כן לתחנת Dam , זמן ההגעה מהתחנה המרכזית ברגל לכיכר הוא 10 דקות לערך,וכל החשמליות  היוצאות מהתחנה המרכזית עוצרות בכיכר .

 

בקיץ בחודשים יולי – אוגוסט הארמון פתוח יומי בשעות 11:00-17:00, ובחודשים אחרים נפתח הארמון לביקורים בימים שלישי-חמישי ובסוף השבוע בשעות 12:30-17:00.

 

מומלץ להתקשר לשרות המידע,או לבקר באתר ,לבדיקה מתי הארמון פתוח לסיורים לקהל הרחב.מידע באנגלית ניתן לקבל בטלפון : 31-206204060 או באינטרנט בכתובת www.koninklijkhuis.nl .

אמסטרדם ארמון המלוכה Royal Palace-Koninklijk Paleis
 
אמסטרדם כיכר Spui

כיכר Spui בקצהו של מדרחוב  Kalverstraat   ,הכיכר Spui בצידו הימני של המדרחוב,תחבורה עולים על קווי חשמלית מספר 1,2 בתחנה המרכזית עד שיורדים בתחנת Spui .

 

האזור הממוקם בחלקה הדרומי של העיר , היה אגם עד מחצית המאה החמש עשר, כאשר המשיכו להרחיב את העיר אמסטרדם,חפרו את תעלת סינגל (סיחנל) ,המקיפה את העיר ולתוכה ניקזו את יתרת המים ,על השטחים המנוקזים שמולאו באדמה ,התרחבה העיר.

 

האגם שנקרא בהולנדית ספאו ,מולא באדמה וחוסל סופית רק במחצית המאה התשע עשר לאחר המילוי הבור באדמה ,נוצרה הכיכר ,בהמשך בעת ששופצה הכיכר בשנת 1996 הוזזה הכיכר ממקומה ונבנה בשטח הכיכר הישנה , מגרש חניה חופשי למכוניות ותחנה לקווי החשמלית  1, 2, 4, 5, 9, 14, 16, 24, 25 .

     
אמסטרדם כיכר Spui
 
אמסטרדם שוק הפרחים הצף Bloemenmarkt

כוון ההליכה הכללי הוא להמשך הסיור ללכת מכיכר Spui לכוון כיכר  Muntplein ומשם לתעלת המים סינגל,שלאורך גדותיה נערך שוק הפרחים הצף, הנקרא גם Floating Flower Market , תחבורה  חשמלית מס : 4, 9, 14, 16, 24, 25, מכיכר הדאם לתחנת   Muntplein,חשמלית 1.2.5 לרדת בתחנת Koningsplein.

 
תחילתו של שוק הפרחים הצף במחצית המאה התשע עשר,השוק ממוקם על גדות תעלת Singel Canal, פחות מעשר דקות הליכה מכיכר הדאם ,השוק פתוח בימים שני-שבת בשעות 09:30-17 ,סגור ביום ראשון,השוק פתוח לאורך השנה.
 
למרות שמו ,כשוק הפרחים הצף היחידי,חלקו מתבצע דוכני המכירה שאינם על הסירות עצמם המונחים על תשתיות לאורך גדות התעלה, הסירות שמאחורי הדוכנים, הם הסירות שמביאות את סחורת השוק,שכוללות צבעונים,נרקיסים,פרחי חמניות ,צמחים , קקטוסים פקעות וזרעים מהולנד ומרחבי העולם, אביזרים נלווים כמו אגרטלים וכלי חרס.
 
להמשך הסיור לכוון רובע יורדאן שבו מבקרים בבית אנה פרנק ,כנסיית ווסטרקרק Westerkerk ושוק עשר החתולים  Ten Katemarkt.
אמסטרדם שוק הפרחים הצף Bloemenmarkt
 
אמסטרדם התיאטרון ההולנדי Dutch Theater הנקרא Hollandsche Schouwburg

שרידי התיאטרון ההולנדי ואתר ההנצחה ממוקמים ברחוב Middlenlaan 24,באזור Plantage , בקרבה למוזיאון ההיסטוריה היהודית בעיר,ולבית הכנסת הפורטוגזי.

 

כניסה חופשית,המקום פתוח בכל יום בשעות 11:00-16:00, תחבורה חשמלית 9 ,14,

 

שרידי התיאטרון ,אשר שימש את הקהילה היהודית כתיאטרון ביידיש בעבור יהודים בתקופת השלטון הנאצי,בעת שהופקע על ידם,במטרה לפקח על תכני ההצגות ביידיש שהומחזו בעבור הקהילה היהודית בתחילת המלחמה,עד שבשנת 1942 פסק המבנה לשמש כתיאטרון ,ושינה את ייעודו למבנה לרישום ושילוחים של יהודי הולנד למחנות .

 

כיום בעת הביקור אנו צופים בחזית המבנה ועמוד זיכרון מגרניט שחורה ,אשר עליה כתוב כי הוא לזכרם של ההולכים בשנים 1940-1945 ,על העמוד מתנוסס מגן דוד,האנדרטה משמשת לזיכרונם של ההולכים למחנות,על טבלת הזיכרון חקוקים שמות, 6700 משפחות של 104.000 יהודים הולנדיים שמתו במחנות.

      
 
אמסטרדם התיאטרון ההולנדי Dutch Theater הנקרא Hollandsche Schouwburg
 
אמסטרדם אלקמר תחנת הרוח בכפר Zaanse Schans
תחנת הרוח בכפר  Zaanse  Schans
תחבורה יציאה ברכבת מהתחנה המרכזית של אמסטרדם.כל רבע שעה יוצאת רכבת לכוון, נסיעה  בכל רכבת שיוצאת לכיוון אלקמר  Alkmaar אורכה של הנסיעה כרבע שעה ,יורדים ב  Koog תחנת zandijk  כאשר יורדים מסע של 10 דקות יוביל על פי השילוט לתחנה ולכפר.
מידע
מתחם התחנות והבתים ממוקם תשעה קילומטר צפונית לאמסטרדם , המקום משמר את חיו כפי שחיו במאה השבע עשר עם תלבושות ומבנים וצורת החיים,השורשים שלה עם בתי עץ צבועים, טחנות רוח הפועלות עדיין  ומחסנים לאורך הנהר Zaan. בבית  Schans  Zaanse  קיים מפעל לנעלי עץ בכל מיני גדלים וצבעים ערוכים על פי שיטות מסורתיות  בעבודת יד, מאפייה,מוזיאון שעונים.
 
ברור שכיום רובו תיירותי , בסביבה חלק מהמבנים מקוריים וחלק הועברו ממקומות אחרים במדינה על מנת להקנות אוטנטיות למקום.
 
הכניסה לחלק מן המבנים הכניסה חופשית חלקם בתשלום, אך בחלקם סגורים כיוון שמשמשים את תושבי המקום למגורים, כאשר חולפים על פני רחוב המגורים  Stationstaat, ריח שוקולד עולה לאפכם ,זה מגיע ממפעל השוקולד והמוזיאון הצמוד אליו, לאחר הביקור בתחנת הרוח Bleeke Dood שפירוש שמו המוות החיוור , עוברים מעל לגשר שעל נהר  zaam  ניתן לבקר בטחנות הרוח של   Schans Zaanse  והבתים הישנים של  Lagedijk משמאלכם.
אמסטרדם אלקמר תחנת הרוח בכפר Zaanse Schans
 

בריכת Flevoparkbad ,בריכת שחייה חיצונית אולימפית ,בריכה לילדים הממוקמות בקצה של פארק פלורה ברחוב Insulindeweg 1002 ,בריכות המוקפות דשא ועצים המספקים צל וגן משחקים גדול, הבריכות החיצוניות סגורות בחודשים בראשון בספטמבר עד הראשון במאי .

בריכת Brediusbad ,ממוקמת ברחוב Spaarndammerdijk 306 ,בסמוך למלון WestCord Art Hotel ,בשכונת Spaarndammerbuurt ,  בריכה חיצונית עמוקה ומים רדודים,בריכה לפעוטים עם מזרקת מים במרכזה,הבריכה פתוחה מתחילת מאי ,עד תחילת ספטמבר.


אמסטרדם בריכות שחייה פתוחות וסגורות
 
חנות למכונות אוטומטים Norman Automatics
חנות למכונות אוטומטים   Norman Automatics
כתובת  Dorpsweg 77  רובע    Jordaan
החנות פתוחה בימים  
תחבורה 
טלפון  543598
מידע 
מכונות ומזכרות נוסטלגיות בעיקר מאמריקה של מכשירים ומכונות משנות החמישים של המאה הקודמת ,המקום לוקח את המבקר בחזרה בהיסטוריה של החיים,
חנות למכונות אוטומטים Norman Automatics
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור