דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה רובעים Tibidabo,Sarria Sant Gervasi

 

 
 
 
פוניקולור טיבידבו Funicular de Tibidabo
פוניקולור טיבידבו   Funicular de Tibidabo
מידע
בכדי להגיע לפוניקולור ,יש להגיע לכיכר קנדי ומשם בימים שהחשמלית הכחולה עובדת יש לעלות עלייה בתחילת הכיכר והרחוב העולה מימין לגן והמזרקה, הניצבים  ליד  תחנת האוטובוס לתיירים ,דרך אחרת בימי השבוע לעלות על אוטובוס מספר 195 הלוקח אותך לתחנתו הסופית ,ששם ממוקמת תחנת הפוניקולור,בנין לבן עם נגיעות כחולות הפוניקולור צבוע לבן ,בכיכר בית קפה השמאלי ובר יינות מימין הצופים לנוף גגות העיר מגובה של כ 400 מטר מראה מלבב ,הקפה מעולה והעוגות המלצה לחניית ביניים או בעלייה או בירידה.
 
כדי לעלות לפארק השעשועים  Tibidabo Amusement Park , מתחנת החשמלית הכחולה שיוצאת מכיכר קנדי למרגלות ההר ,לתחנת    Tibidabo Amusement Park  הממוקמת בתחנה הסופית של הקרונית הכחולה ,במחצית הדרך לפסגה בכיכר  העלייה  בתחנת כיכר  pl. Dr Andreu  ,אורך המסילה 512 מטר, ימי הפעילות של החשמלית היא בימים שבת וראשון ובימי חג, בתדירות 30 שלושים דקות ,בין השעות  10:45-18:45 ,למעשה ישנם ימים נוספים במשך החודש ,אך יש לברר את זה בצורה פרטנית.
 
ניתן גם לעלות לפסגת ההר במונית או ברכב ציבורי,בתחנתו הסופית של הפוניקולור עולים במספר מדרגות לרחבה הכוללת מרפסת נוף ענקית עגולה המקיפה חלק ממתקני הלונה פארק, את מתקני הלונה פארק שאין סביבו גדר וכעשרים מדרגות לכנסיית הלב הקדוש, מאחורי גלגל הענק ממוקם קיוסק על מרפסת הנוף,לקיוסק זה מספר שולחנות וכסאות הצופים לכל העיר בכמעט 360 מעלות,הנקודה הכי גבוהה בעיר פרט למרפסת הנוף מעליה והשייכת לכנסיית הלב הקדוש.
 
ניתן לשבת בשולחנות הללו ללא תשלום  להתבסם ממראה הנוף המיוחד ולתפוס שלווה מגובה של מעל ל  600 מטר  ,לרכוש מזון ושתייה בקיוסק או לא להזמין, או להשתמש במזון ושתייה שהבאתם עמכם,כמו כן קיימות עוד שתי מסעדות במקום,מרפסת זאת משמשת כנקודת מוצא לרוכבי האופנים הבאים לרדת בשבילי ההר.
 
לאחר המנוחה מומלץ לבקר בכנסיית הלב הקדוש הלבנה המורנית ,בעלייה של 20 מדרגות ולאחר מכן לעלום בעוד כחמישים מדרגות לקפלה והבזיליקה הבנוייה מעלייה ובה בחזיתה מרפסת הנוף הגבוהה בעיר.
 
פוניקולור טיבידבו Funicular de Tibidabo
 
הקדמה לרובע Sarria בבברצלונה
הקדמה לרובע Sarria בבברצלונה
מידע
הרוע עתיק ישן והיסטורי,בעברו היה כפר ועד היום משמר את המבנה היפה והאוטנתי שלו,
תחילת ההתיישבות במאה ה  15 ובהמשך המאות הבאות,בניין העירייה משומר כמו השוק וכמו הכנסיה,ברחובותיו מתקיימים לעיתים ירידים ושווקים מאולתרים,חלק מרחובותיו הנם מדרחוב להולכי רגל, המשובצים במסעדות ,בתי קפה ובתי מאפה השומרים על המסורת וציביון האפייה השמור לאזור,
אזור המשלב שכונת מגורים עם פארקים ירוקים,במיוחד פארק collserola, המנזר בן השלוש קומות padralbes ,אשר נבנה בשנת 1327,
הקדמה לרובע Sarria בבברצלונה
 
הקדמה לרובע Sarria Sant Gervasi Tibidabo בברצלונה
הקדמה לרובע  Sarria Sant Gervasi Tibidabo בברצלונה
מידע
אחד הרובעים הגדולים בברצלונה,מצפון מערב העיר,הרובע מוקף ברובעים ובאזורים Les Corts, Gracia, Eixample, Horta-Guinardo, villages of Sant Just, Sant Feliu, Molins de Rei,Sant Cugat,תחילתו של הרובע בשנת987, הרובע צורף לברצלונה בשנת 1897,
 כיום עדיין משדר הרובע אווירה של שכונה,בזכות רחובותיה הצרים ובתיה הנחמדים, חלק מהרי Collserola שייכים לרובע,ואזור גן השעשועים  Tibidabo,אזור אהוב לרכיבת אופנים והליכה, הרובע משמר את בית העירייה האוטונומי של את  הכנסייה ואת השווקים והירידים המתקיימים בו לעיתים מזומנות.
המבקר מוזמן לשוטט ברחובות הצרים ולהנות משלל החנויות,בתי הקפה,הברום ובתי המאפה לעוגות המשמרים את מתכוני העבר,
הקדמה לרובע Sarria Sant Gervasi Tibidabo בברצלונה
 
ברצלונה מגדל התקשורת והתצפית Torre de Collserola
מגדל התקשורת והתצפית הגבוה Torre de Collserola
בתשלום
איך להגיע קו מטרו עילי  S2 FGC לתחנת Peu del Funicular, מכאן לקחת את הרכבת אל תחנת רכבל הנקראת  Vallvidrera שמיקומה נמצא ליד ראש הגבעה טיבידאבו, ואז לקחת אוטובוס מספר 111, העובר בסמוך דה טורהCollserola כל חצי שעה.
 
מגדל התקשורת  Torre de Collserola ממוקם על גבעת Serra de Collserola בגבעת טיבידאבו  ,הנקודה נקראת Turo de la Vilana, המגדל הנמצא על עמוד כולל 13 קומות בין נקודות הגובה 84-152 וגובהו 152 מטר,ביחד עם האנטנה גובהו  289 מטר , המגדל שוקל כשלושת אלפים טון.
 
המגדל נבנה בשנת 1992 כאנטנת ממסר לשידורים של האולימפיאדה שהתקיימה בעיר, הקומה העשירית פתוחה לקהל לתצפיות  על העיר מרפסת התצפית נחשבת כנקודת התצפית הגבוה בעיר, יש גישה רגלית למרפסת התצפית .
 
אל מרפסת התצפית עולים בתשלום במעלית חיצונית שקופה המעניקה תצפית רחבה לפני התצפית הגבוהה.
ברצלונה מגדל התקשורת והתצפית Torre de Collserola
 
ברצלונה החשמלית הכחולה Blue Tram - Tramvia Blau
החשמלית הכחולה  Blue Tram - Tramvia Blau  לתחנת הביניים של הפינוקולר למרומי ההר.
 
קו החשמלית והקרוניות הם משנת 1901 ושימשו את תושבי האזור בתקופתו של פרנקו שימש המקום לקונסוליות הזרות בברצלונה ולביתו הוא, החשמלית הפסיקה את עבודתה לאחר שנים  ובשנת 1990 שופצה החשמלית   Tramvia Blau ופסי המסילה , ושוב היא פועלת  במסילה המקורית והמסורתית שלה, בחלק העליון של העיר,כאשר היא יוצאת מתחנת המוצבת בכיכר קנדי Kennedy Square   לרגלי שכונת טובידבו  הפנים של החשמלית והספסלים מצופים  בציפוי עץ כמו שהייתה במקור בצוות הקרונית כרטיסן ונהג אשר מוכרים כרטיסים טרם העלייה לקרונית במחיר של 4.30 יורו לנוסע,כיום משתמשים בה רק תיירים  .
 
מסלולה מתחיל  בכיכר Kennedy Square דרך כיכר  Dr. Andreu Square ,שהיא מחצית הדרך לעלייה להר, ניתן לעצור בכיכר להכנס או לבית הקפה   או לבית היין הסמוך להתענג על מראה נוף עוצר נשימה ולהינות מקפה טוב ועוגה ,מומלצת עוגת התפוחים.
 
בכיכר זאת ממוקמת גם תחנת המוצא של הפוניקולור ,מבנה לבן צבוע בצבע כחול בחלקו , הפינקולור  הלבן המורכב משתי קרוניות מחוברות העולות למרומי הר  Tibidabo   בשיפוע גדול בינות לקירות חצובים בסלע וקטעי יער וצמחיה האופיינית לאזור ,בתחנה הסופית הממוקמת ברחבת הפארק יורדים ומתחילים בבילוי ,ניתן לבקר בגן השעשועים, ובכנסיית הלב הקדוש   Sacred Heart.
 
במהלך הנסיעה של החשמלית הכחולה במסלולה המטפס להר  מתבוננים בבתים של עשירי העיר הבנויים בסגנונות שונים כולל בתים מהתקופה של האדריכלים המודרניסטים, בתים מודרניים לחלוטין רחבי מידות ומיוחדים בסגנונם מיקומה של השכונה בפאתי העיר מספרי הקרוניות שפעלו  נשאו את המספרים   9,8,7,6, בסך הכל היו  4 קרוניות.
 
בימים כאשר החשמלית הכחולה אינה פועלת מכיכר קנדי לוקחים קו אוטובוס 195 המוביל אותכם לתחנתו הסופית בתחנת הביניים בכיכר Dr. Andreu Square שבה ממוקמת תחנת המוצא של הפוניקולור למרומי ההר בפארק טובידבו.
 
אוטובוס מספר 17 מוליך מנמל ברצלונטה דרך שדרות קולום לאורך חוף הים עובר ברחוב המקביל לרמבלס רחוב לינטנה  לכיכר קטלוניה ומשם דרך שדרות גרסייה ומשם לכיכר קנדי ששם יורדים וממשיכים או בחשמלית הכחולה או באוטובוס 195 השכונתי, דרך נוספת היא לקחת את  T2  Tibibus מעבורת האוטובוס  שירות אשר פועל כל יום מסלול מעגלי בין כיכר  קטלוניה עם תחנות שונות לאורך הדרך, בדרך הוא עוצר  במגדל   Torre Collserola  ובפארק גואל, אוטובוס התיירים  Tibibus T2 פועל רק בחודשי הקיץ, כאשר פארק טיבידאבו פתוח, במסלול מעגלי כל חצי שעה החל מהשעה  11:00, מחיר 2.5 יורו.
 
ברצלונה החשמלית הכחולה Blue Tram - Tramvia Blau
 
ברצלונה הרי Tibidado Mountain
הרי   Tibidado Mountain
ההרים מציעים את נקודות התצפית הטובות בעיר,רכבל מוביל את המטיילים למרומי ההרים ולפארק השעשועים , הזמן הטוב ביותר להגיע לפסגת ההר הצפוני Sierra de Collcerola לעת שקיעה, כאשר אורות העיר מתחילים להאיר, פארק השעשועים עם גלגל הענק המואר,כמובן קיים המנזר , הנקרא Temple del Sagrat Cor,ניתן לשבת במסעדה הממוקמת בראש ההר.
ברצלונה הרי Tibidado Mountain
 
ברצלונה פארק טיבידו Parc d Atraccions Tibidabo
פארק טיבידבו Parc d Atraccions Tibidabo
פארק השעשועים נקרא  Funfair
איך להגיע לקחת את  Tibibus האוטובוס  T2 שירות אשר פועל כל יום מסלול מעגלי בין כיכר  קטלוניה מול חנות הכלבו  Corte Ingles   עם תחנות שונות לאורך הדרך, בדרך הוא עוצר  במגדל   Torre Collserola   ובפארק גואל, אוטובוס התיירים     Tibibus T2 פועל רק בחודשי הקיץ, כאשר פארק טיבידאבו פתוח, במסלול מעגלי כל חצי שעה החל מהשעה  11:00, מחיר 2.5 יורו.
 
או לקחת את רכבת   Ferrocarril train on L7  מכיכר קטלוניה או מתחנת שדרות גרסיה או  מתחנת Provenza   לרדת בתחנת  Av Tibidado , לאחר מכן לקחת את הקרונית הכחולה  old Tramvia blau  עד הרכבל של  Funicular of Tibidabo train  שיעלה אותכם למרומי ההר, לכנסייה ולפארק.
 
ברצלונה פארק טיבידו Parc d Atraccions Tibidabo
 
ברצלונה שוק Mercat De Galvany
שוק  Mercat De Galvany
השוק ממוקם ברחוב  Santalo 65, ברובע  Sant Gervasi
שוק מחופה,השוק פתוח החל מהשעה  07:00  ,בימים שני-שבת סגור ביום ראשון,בשוק נמכרות סחורות  מגוונות
ברצלונה שוק Mercat De Galvany
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור