דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה רובע Eixample

 

 
 
 
ברצלונה שדרת גרסייה Passeig de Gracia עד כיכר קטלוניה
סיור לאורך שדרת גרסייה Passeig de Gracia  עד כיכר קטלוניה
אורכה של שדרת גרסייה הוא חמישה קילומטר,השדרה מתחילה ממפגש עם שדרת השדרה הממוקמת ברובע אישמפלה  -Eixample , השכונה נחשבת לאחת הגדולות בברצלונה , בביקור בשדרה היוקרתית עוברים ליד חנויות מעצבים ומותגים ידועים בעולם.
 
בשדרה כדאי להביט במבנים מיוחדים וארמונות שחלקם הגדול שימר את שמות בעליהם בעבר, למשל : בית מספר 39 שניתן להיכנס אליו בחינם משמש כיום כמוזיאון הבשמים,כדאי לשם לב לבתים מספר : 2,6,35,37,41 ,זאת רשימה חלקית, חלקם הגדול של המבנים
שינו את ייעודם והם אינם כיום בתי מגורים אלא עסקים וחנויות יוקרה.
 
ברצלונה שדרת גרסייה Passeig de Gracia עד כיכר קטלוניה
 
ברצלונה קאזה בטלו casa batllo
קאזה בטלו  casa batllo
כתובת    Passeig de Gracia, 33  רובע  Eixample
תחבורה  תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia  ,או  תחנת מטרו  Liceu  קווי אוטובוס 7, 16, 17, 22, 24, 28.
פתוח בשעות 09:00-20:00 בכל יום.
מידע
הבניין תוכנן בידי גאודי שופץ בשנים 1904-1906,המחשבה הדתית של האומן ,אשר היתה מאחורי השיפוץ הוא האגדה על הפטרון של ברצלונה המציל את הנסיכה מן הדרקון.המבנה נבנה בשנת 1907,הגג נראה כאילו גב דרגון מכוסה קשקשים,המבנה הוא הקטן והקדום במבנים אשר ניבנו בהשראתו של גאודי ברחוב Passeig de Gracia ,חזית הביניין מיוחדת אך הגג והמוטיבים שלו הדקורטיביים מרשימים יותר,גאודי Casa Batllo.
 
לבניין עמודי תמיכה מסיביים הדומים לכף רגל של ממותה ענקית,והגג יוצרים את הרושם של משהו או זוחל טרום פרה היסטורי ,המרפסות נראות קן ציפורים תלויים.
 
ישנם קווים קבועים או זוויות של 90 מעלות לבניין,והקירות נראים כגלים נעים.בגגו מעוות בקווים עגולים ,על הקירות כדרכו שיבות חתיכות חרסינות צבעוניות,ובבניין ניכר השתלבות חומרים שונים בבניה, במבנה ניתן לבקר בביקור הכולל את הקומה העיקרית ועליית הגג ביקור רק באחד מהם זול יותר.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את Block of Discord  עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי ההרמוניה והם :Casa Lleo Morera אשר עוצב בידיDomenech i Montaner s,מבנה Casa Amatller שתוכנן בידי Puig i Cadafalch s, מימינו המבנה של גאודי  Casa Batllo,שלושת המבנים אינם פתוחים לקהל.
ברצלונה קאזה בטלו casa batllo
 
קאזה מילה Casa Mila La Pedrera
קאזה מילה Casa Mila La Pedrera
הכניסה בתשלום
כתובת   92 Passeig de Gracia , רובע  Eixample
קווי אוטובוסים 7, 16, 17, 22, 24, 28.מטרו  L3, L5  לתחנת Passeig de Gracia או  Diagonal.
טלפון   4845900 .
שעות הביקור  כל יום בשעות 10:00-20:00 ,ישנם סיורים מודרכים במבנה בימי שני ושישי בשעה 16:00,גם בחלקים הסגורים לקהל הרחב.מעלית לנכים ,
מידע
הבינין מכונה La Pedrera, בור האבן  או המחצבה , נבנה בשנים 1906-1910 ,הוא נראה כמו סלע תלול השוכן במערה,חזית הבניין נראית כתלולית חול בתנועה או גלי ים בחוף,או אולי חלת דבש.
 
על הגג ארובות מקושטות כמו דמויות , המחוברים לאחים בדירות,שבכות מקושטות של פירזול  מהוות את מעקי המרפסות,בעבר שימשה קומת הקרקע לחנות,של בעלי הביניין אשר גרו מעליה,מאחר ונימאס להם לטפס לקומה העליונה הפכו את קומת הקרקע למגורים.
 
גג הבניין משמש לעיתים בקיץ לעריכת קונצרטים ,שתי כניסות למבנה כניסה אחת המובילה לאזור התערוכות המתחלפות הכניסה חופשית ללא תשלום,ובכניסה השניה מגיעים לדירה מעוצבת ברהיטים מקורים של הגאודי,ואין אף קיר ישר .
קאזה מילה Casa Mila La Pedrera
 
ברצלונה קאזה מרפה Casa Marfa
קאזה מרפה    Casa Marfa
ניתן לצפות מבחוץ ולהכנס למבוא הבית.
כתובת שדרה   Passeig de Gracia    מס בית  66 רובע Eixample
תחבורה תחנת מטרו  Passeig de Gracia  ,או  תחנת מטרו    Liceu , קווים  L2, L3, L4  , קווי אוטובוס 7, 16, 17, 22, 24.
מידע
המבנה נבנה בשנת 1905 ,בידי האדריכל Manuel Comas i Tros, בעל חזית נאו גותי,בכניסה למבנה בעלת הכיפה ישנם שלוש קשתות אבן ענקיות,ומעליהם גלריות אשר ניתן לטפס אליהם  עם מדרגות בסגנון מלכותי,יחידות הדיור מסודרות סביב הגלריות.
 
בשדרה ממוקמים חלק מהבתים היפים בברצלונה ,החל משנת 1840 נהפכה השדרה לפופולארית ביותר,נפתחו בה בתי קפה,חנויות אופנתיות ,אולמות למופעים,קונצרטים ואופרה,השדרה הפכה למקום שמבקרים בו על מנת להתפעל מהמבנים המיוחדים בו ולנוח ולבצע קניות בחנויות היוקרה.
 
בשנת 1889 הוכנס החשמל לאזור,ובתחילת המאה העשרים התחרו אדריכלי העיר בבניית מבנים מיוחדים ,כאשר המבנה הראשון Casa Lleo Morera  נבנה בשנת 1905 במספר 35 ברחוב.שני מבנים נוספים נבנו שני מבנים מספרם ברחוב  37 ו 39  נבנו  בשנת 1906. בנין Pascual Pons  שנבנה בשנת 1890 .
 
Casa Marfa נבנתה בשנת 1905 ,מספר 66 בשדרה, בפינה עם רחוב carrer Casp מספר 6-8 נבנה Casa Rocamora בשנת 1918 ,Casa Puig Colom ממוקם מספר 7  נבנה בשנת 1914 .Casa Mila נבנתה בידי גאודי בבית מספר 92.
ברצלונה קאזה מרפה Casa Marfa
 
ברצלונה קאזה פסקואל Casa Pascual Pons
קאזה פסקואל  Casa Pascual  Pons  
סיור רק מחוץ למבנה
כתובת שדרה   Passeig de Gracia   מס בית 2-4   רובע  Eixample
תחבורה תחנת מטרו  Passeig de Gracia  ,או  תחנת מטרו    Liceu , קווים  L2, L3, L4   , קווי אוטובוס 7, 16, 17, 22, 24.
מידע
אדריכל הבית הוא  Villavecchia הני,שבנה בסגנון גותי, כאשר  מבחוץ מדרגות מברזל עם אלמנטים של קישוט  .לתוך המבנה הושקעה מחשבה של כניסת האור,בשילוב גופי תאורה מסוגננים, במקורו המבנה הורכב מחיבור של שני מבנים שאוחדו למבנה אחד.
למבנה שני מגדלים שבראשם חרוט דומים החותמים את פינות המבנה.

בשדרה ממוקמים חלק מהבתים היפים בברצלונה ,החל משנת 1840 נהפכה השדרה לפופולארית ביותר,נפתחו בה בתי קפה,חנויות אופנתיות ,אולמות למופעים,קונצרטים ואופרה .
 
השדרה הפכה למקום שמבקרים בו על מנת להתפעל מהמבנים המיוחדים בו ולנוח ולבצע קניות בחנויות היוקרה.
בשנת 1889 הוכנס החשמל לאזור,ובתחילת המאה העשרים התחרו אדריכלי העיר בבניית מבנים מיוחדים ,כאשר המבנה הראשון Casa Lleo Morera   נבנה בשנת 1905 במספר 35 ברחוב.
 
שני מבנים נוספים נבנו שני מבנים מספרם ברחוב  37 ו 39  נבנו  בשנת 1906. בנין Pascual  Pons  שנבנה בשנת 1890 .
Casa Marfa נבנתה בשנת 1905 ,מספר 66 בשדרה, בפינה עם רחוב carrer Casp מספר 6-8 נבנה Casa Rocamora בשנת 1918 ,Casa Puig Colom ממוקם מספר 7 נבנה בשנת 1914, Casa Mila נבנתה בידי גאודי בבית מספר 92.
 
ברצלונה קאזה פסקואל Casa Pascual Pons
 
קאזה מלון Casa Fuster
קאזה מלון   Casa Fuster
שדרות  132   Passeig de Gracia    רובע   Eixample 
תחבורה תחנת מטרו Passeig de Gracia ,או  תחנת מטרו   Liceu, קווים L2, L3, L4   , קווי אוטובוס 7, 16, 17, 22, 24
מידע
הבניין תוכנן בידי האדריכל  Lluis Domenech i Montaner, נבנה בשנת 1908 ומשמש כיום כבית מלון,הבנין בעל חלונות גדולים וחיפוי שיש בחזית,ומציין את התנועה לכוון המודרני בבניה.
קאזה מלון Casa Fuster
 
קאזה Casa Amattler
קאזה אמטלר   Casa Amattler
הכניסה רק לקומת הקרקע במבואה,בחנות השוקולד ובמוזיאון הקטן  בחינם.
Passeig de Gracia, 35   ,רובע  Eixample
תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia   ,או   תחנת מטרו  Liceu   קווי אוטובוס  7, 16, 17, 22, 24, 28.
מידע
הבניין נבנה בשנים  1898-1900  זהו מבנה פרטי שהכניסה מותרת רק למבוא הבית ,במבוא זה נערכות תערוכות מתחלפות הפתוחות לקהל, מיד לפני הכניסה למבנה קאזה   Amatller אריח באדמה מסמן את קילומטר האפס   0, המסמל את מרכז העיר לכאורה מבחינת האדריכל שנאלץ לגלות מספרד בעת עליית שלטון פרנקו.

בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי ,הפלמי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר, בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושמורים , תוכנן בידיגוזף פואיג , המבנה תוכנן בעבור יצרן שוקולד אנטוניAmatllerשרכש את המבנה בשנת 1898 , המבנה משמש עדיין כמבנה עסקים ומגורים ,החלק העליון הגמלון המשולש בנוסח פלמי.
ניתן להיכנס בחינם למבוא הבית  Casa Amattler ומשם לחנות מזכרות ושוקולד של היצרן,ובהמשך למוזיאון הקטן המורכב משני אולמות תצוגה והמוקדש ליצרן השוקולד ,דגמים ותוכניות אדריכליות לחנות השוקולד של המפעל,אפשר להכין קפה בתשלום והעיקר במבואה ניתן לצלם ולראות את גרם המדרגות ותקרת הזכוכית הצבעונית של חדר המדרגות ובמוזיאון  .

בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי ,הפלמי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר.
 
בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושימורם תוכנן בידי Puig i Cadafalch, המבנה תוכנן בעבור יצרן שוקולד,והמבנה  משמש עדיין כמבנה עסקים,החלק העליון הגמלון המשולש בנוסח פלמי.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את  Block of Discord עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי  ההרמוניה  והם :Casa Lleo Morera  אשר עוצב בידי Domenech i Montaner s ,מבנה  Casa Amatller  שתוכנן בידי  Puig i Cadafalch, מימינו המבנה של גאודי Casa  Batllo.
קאזה Casa Amattler
 
קאזה ליאו מוררה Casa Lleo Morera
קאזה ליאו מוררה   Casa Lleo Morera
סיור מחוץ למבנה
Passeig de Gracia, 35 רובע Eixample
תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia  , קווי אוטובוס  7, 16, 17, 22, 24, 28.
מידע
הבניין תוכנן בידי האדריכל   לואיס  Domenech  אני  Montaner, המבנה המקורי שנבנה בשנת 1864 שימש לבניית המבנה העכשווי,שפוץ הבית הנוכחי בוצע בשנים  1906-1902, בחזרה לסגנון הברוק,החלונות מגולפים ומעוטרים במוטיבים המזכירים במיוחד סגנון הלניסטי ,כל שאר האלמנטים הדקורטיביים המופיעים במבנה , משקפים  את התקופה ההלניסטית,הגותית והרנסנס,המבנה אינו פתוח לקהל, על עבודתו זאת זכה האדריכל בפרס אדריכלות של העיר, המבנה עבר שיפוץ בשנת 1992.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את  Block of Discord עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי  ההרמוניה  והם :Casa Lleo Morera  אשר עוצב בידי Domenech i Montaner s ,מבנה  Casa Amatller  שתוכנן בידי  Puig i Cadafalch s, מימינו המבנה של גאודי Casa Batllo,שלושת המבנים בבלוק אינם פתוחים לקהל.
קאזה ליאו מוררה Casa Lleo Morera
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור