דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה ארמונות מצודות ומבנים

 
 
ברצלונה מצודת הר היהודים Castell de Montjuic
מצודת הר היהודים Castell de  Montjuic
אני ממליץ לרכוש מפה תלת ממדית להר היהודים שבה מצוינים כל האטרקציות ניתן לרכוש את המפה במרכזי המידע או בכניסה למצודה היא עולה חצי יורו אך שווה בהתמצאות באטרקציות המפוזרות בהר.
הכניסה לשטח המבצר ולטיילת חינם  ולחצר הפנימית למוזיאונים ניתן לרכוש כרטיסים בכניסה.
לגבעה מגיעים ברכבל   Funicular de Montjuic , קרוניות הרכבל יוצאות מתחנת מטרו  Paral-lel , הערה: כאשר מגיעים לתחנה בשימוש במטרו, אין צורך לשלם תשלום בעבור הנסיעה ברכבל,הרכבל מגיע למצודה.
מידע
תחנת הרכבל צמודה לחומת  המצודה,הכניסה בחינםלמצודה , נכנסים דרך גשר מעל לתעלה ושער שם יש לפנות בנתיב הימני השמאלי מיועד  לרכבים,  הכניסה למוזיאונים בתשלום וניתן לרכוש כרטיסים בדוכן הכניסה.
 
המבקר חופשי לטייל לאורך החומות,או לנוח בבית קפה הממוקם בין החומות לפני הכניסה בשערי החומה הפנימית, בחלק הפנימי של המצודה ,במגרש המסדרים ממוקם  עוד בית קפה, ,מהחצר עולים במדרגות הממוקמים מעל לשרותים, לנקודת התצפית המרהיבה   Mirador  הממוקמת מעל למבנים המקיפים את מגרש המסדרים על הגג ארבעה נקודות שמירה ומגדל שמירה גדול נוסף, המוזיאון הצבאי נסגר.
 
המצודה פתוחה לקהל בחודשים  אוקטובר-יוני בימי שלישי – שישי בשעות  9:30 – 19:00,בימי שבת  וראשון  עד שעה 20:00 בחודשים  יוני-ספטמבר בימים שלישי –ראשון בשעות  09:30 – 20:00.
 
המצודה הממוקמת על גבעת היהודים  Montjuic  שנבנתה בימי המלך פליפה הרביעי, לאחר מרד האזרחים בשנת 1640,במשך השנים שימשה המצודה העתיקה בימיו של פרנקו למעצר והעלמת 173 אויביו והוצאות להורג בשנים 1936-38 , עד שנת 1960 ולכן היא שנואה כל כך על תושבי העיר .
ברצלונה מצודת הר היהודים Castell de Montjuic
 
מוזיאון ביתו של האדריכל Amatller House
מוזיאון ביתו של האדריכל Amatller House
הכניסה בחינם רק לקומת הקרקע 
כתובת Passeig de Gracia 41, ממוקם ליד  Casa Batllo,
תחבורה לרדת בתחנת מטרו  Passeig de Gracia  קווים  L2, L3 , L4, אוטובוסים: 7, 16, 17, 22, 24, 28 ,
המוזיאון פתוח בימים
טלפון 4961245
מידע 
זהו מבנה פרטי שהכניסה מותרת רק למבוא הבית ,במבוא זה נערכות תערוכות מתחלפות הפתוחות לקהל.
בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר.
בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושימורם .
מוזיאון ביתו של האדריכל Amatller House
 
ברצלונה בית החולים הישן סנט פאו Hospital de Sant Pau
בית החולים הישן סנט פאו Hospital de Sant   Pau
לא לוותר מומלץ לשלב בביקור בשוק בוקרייה .
כניסה אינה בתשלום אך בתשלום סיורים מודרכים באנגלית בין השעות 10:15-13:15 כל שעה.
Carrer  Hospita  l 56  או   Carrer del Carme 45  
תחנת מטרו   L 5  Catalunya, Liceu , קווי אוטובוס  15,19, 20, 45, 47, 50, 51, 117, B-22, N-0, N-1 , N4 .     
המבנה פתוח  לביקור בימי השבוע בשעות 10:00-14:00
מידע
תחילת תיעודו של המבנה הוא במאה ה 10, הוא מהווה את יחידת בית החולים השלם באירופה,אבל רוב המבנים והחצר ניבנו במאות ה  15-16 .
בכדי להיכנס למבנים קיימת כניסה ברחוב Carrer del  Carme  אשר נכנסים אליה משער בחומה לתוך מבואה  או בכניסה דרך רחוב  Carrer Hospital,הממוקם רחוב נמוך יותר מצידו השמאלי של השוק , או יוצאים   מחלקו האחורי של השוק פונים שמאלה לכוון רחוב הוספיטל פונים ימינה ממשיכים 200 מטר ונכנסים בשער הכניסה.
 
ניתן לקנות בשוק מטעמים לארוחת צהרים בשלוות הגן המוקף במבנים עתיקים ,בגן שולחנות וכיסאות המפוזרים ביינות לעצים כולל עצי הדר, בפינות השקטות הללו  ניתן לשבת עליהם ללא תמורה,ניתן להזמין במזנון משקה קל או חם מידי המלצר, במרכז מזרקה ובמרכזה פסל,המקום משמש את תלמידי המוסד למנוחה ואת תושבי האזור,לאחר המנוחה עוברים וממשיכים מהגן נכנסים לחצר קטנה עולים בארבעה מדרגות ונכנסים למבואה שבה קיים מודיעין והקירות מחופים באריחי קרמיקה בעלי מוטיבים שונים בצבעי שחור,כחול  וירוק המבנה ששימש את האקדמיה לרפואה מוצגים כלי ניתוח ורפואה בני מאות שנים.
 
         
ברצלונה בית החולים הישן סנט פאו Hospital de Sant Pau
 
ברצלונה ארמון גואל Palau Guell
ארמון גואל  Palau Guell
 
הכניסה בתשלום
Nou de la Rambla 35
תחנת מטרו Liceu קו ירוק מספר 3.
שעות ביקור בארמון השייך לעיריית ברצלונה הם : בימי שני-שבת בשעות 10:00-20:00 סגור ביום ראשון.
מידע
הארמון נבנה בשנים 1888-1886 , הוא תוכנן ונבנה בעבור איוסבי גואל  שהיה פטרונו של גאודי, שופץ בשנה האחרונה ונפתח שוב בשנת 2007, ארובותיו בגג הבניין הם המיוחדים למבנה.
 
עקב מבנה הרחובות מצדדיו היה הכרח לבנות בניין צר יחסית אורכו 22 מטר ורוחבו 18 מטר,הוא ממוקם באיזור שאינו אמיד אך צמוד היה לבייתו הישן של הפטרון ולכן התעקש על מיקומו,קשה במקצת לתאר את הבניין בשלמות.
 
לבניין שתי שערי כניסה,המונמכים ועשויים מברזל משולב,בין שני השערים מברזל ,גרסה של שלט ברזל המסמן את המוצא הקטלוני של הפטרון וגאודי בסבכה מעל שערים ובינהם,אבל מספקים מספיק מרוות לרמפת כניסה לכרכרות לכוון הארוות.
 
בעייה נוספת הייתה להכיל מקום אירוח מספיק לאורחי בעלי הבית,בבניין מוקמו בפאר :אולמות נשפים,אולם קונצרטים,אגף מגורים,כנסיה קטנה,אורוות סוסים,על הגג אוסף ארובות חלקם מעוטרים ומחופים במוזיקות וחרסינות.
 
העירייה אשר הבינין שייך לה למעלה מ  60 שנה ,מציגה בארמון תערוכות מתחלפות הקשורות לאומנות הבמה ובאופן קבוע מפעילה ספרייה ומרכז תאטרון עירוני ,הבינין הוכר בידי אונסקו לשימור.
 
ברצלונה ארמון גואל Palau Guell
 
גשר הגותי barri gotic Bridge
גשר הגותי  barri gotic Bridge
נקרא גם  GOTHIC BRIDGE
כתובת רחוב   carrer del Bisbe היוצא משמאלו של ארמון המושל בכיכר גום ברובע  barri gotic  מכוון כיכר נובה .
מידע
הגשר בסגנון גותי מודרני, מחבר את בנין ממשל הקטלוני  Palau de la Generalitat לבנין מועצת העיר  Canons Houses,נבנה בשנת 1928,אדריכלו של הגשר Rubio i Bellver ,שייך לזרם מחדשי האומנות הקטלונית, אשר פעל ויצר ותיכן וביצע בניית מבנים רבים בעיר.
גשר הגותי barri gotic Bridge
 
מוזיאון הארכיב ההיסטורי לעיר L Ardiaca House - C
מוזיאון הארכיב ההיסטורי לעיר  L Ardiaca House -  Casa de l Ardiaca
הכניסה בתשלום
כתובת   de Santa Lucia, 1  רובע העתיק  Ciutat Vella
מידע
 
הקתדרלת מעון של הארכי אגמון נבנתה במתחם החומות של העיר הרומית הישנה,נבנתה במאה ה  16  על שרידים מהמאה ה  12,
המבנה נבנה בסגנון רנסנס גותי, במבנה פטיו מקסים ומזרקה מעניינת,כיום משמש כארכיב היסטורי לתושבי העיר.
 
הקוליסטר בעל חצר מרוצפת ואכסנדרה , ומזרקה גותית במרכזה,כדוגמא טובה לסגנון האדריכלות הגותי , האדריכל המודרני שתיכנן אף הוסיף תבת דואר בצד של חזית המבנה,מעוצבת ובעלת גילוף של יונים, המסמנים את התקווה למישלוח מהיר של הדואר,והצב מסמל את שרות הדואר האיטי.
 
בדרך כלל ניפתח המבנה לציבור ב  5 ביוני לחגיגה של  Corpus Christi , המבנה משמש לפרקים כמקום תצוגה לתערוכות מתחלפות.

 
מוזיאון הארכיב ההיסטורי לעיר L Ardiaca House - C
 
המספנה המלכותית Royal Dockyards
המספנה המלכותית Royal Dockyards  מוזיאון הימי  Maritime Museum
הכניסה בתשלום   חוץ מכל יום שלישי הראשון בחודש מהשעה 15:00 עד הסגירה וימי חג  בחינם.
או בשמם המקומי Reials Drassanes
כתובת  Av. de les Drassanes
תחנת מטרו  Drassanes  קו 3 ירוק, קווי אוטובוס 14, 38, 59, N9, N12, N15.
 
המספנה ממוקמת בתחילת רחוב Ramblas  בחיבור עם הים,בכיכר Plaza del Portal de la Pau. .המוזיאון ממוקם בתחתית שדרות רמבלס, באחד מהבתים בסגנון גותי הציבוריים בעיר,מבנה בעל קשתות אבן  וקירות מבלוקים אבן.
 
המספנה מוערכת משנת 1378, המספנה נחשבת למושלמת ולגדולה במספנות מימי הביניים שנשתמרו, כיום בפתחה של המספנה משמשת כמוזיאון  תצוגות גדול  Museu Mar?tim of Barcelona  לנושא ספינות וספנות, הכולל דגמי ספינות ואוניות,ציורים,פסלונים אשר מוקמו בחרטום הספינות, ותערוכה גדולה של מגלי היבשות הספרדיים.

מוזיאון להיסטוריה ימית בתצוגת כלי שייט,שרטוטים ודגמים של ספינות,ותיאורים והדגמות של התפתחות ההיסטוריה הימית של נמל ברצלונה וחיי המסחר אשר התנהלו בו בעבר ובהווה .
 
המספנה המלכותית Royal Dockyards
 
ברצלונה קאזה בטלו casa batllo
קאזה בטלו  casa batllo
כתובת    Passeig de Gracia, 33  רובע  Eixample
תחבורה  תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia  ,או  תחנת מטרו  Liceu  קווי אוטובוס 7, 16, 17, 22, 24, 28.
פתוח בשעות 09:00-20:00 בכל יום.
מידע
הבניין תוכנן בידי גאודי שופץ בשנים 1904-1906,המחשבה הדתית של האומן ,אשר היתה מאחורי השיפוץ הוא האגדה על הפטרון של ברצלונה המציל את הנסיכה מן הדרקון.המבנה נבנה בשנת 1907,הגג נראה כאילו גב דרגון מכוסה קשקשים,המבנה הוא הקטן והקדום במבנים אשר ניבנו בהשראתו של גאודי ברחוב Passeig de Gracia ,חזית הביניין מיוחדת אך הגג והמוטיבים שלו הדקורטיביים מרשימים יותר,גאודי Casa Batllo.
 
לבניין עמודי תמיכה מסיביים הדומים לכף רגל של ממותה ענקית,והגג יוצרים את הרושם של משהו או זוחל טרום פרה היסטורי ,המרפסות נראות קן ציפורים תלויים.
 
ישנם קווים קבועים או זוויות של 90 מעלות לבניין,והקירות נראים כגלים נעים.בגגו מעוות בקווים עגולים ,על הקירות כדרכו שיבות חתיכות חרסינות צבעוניות,ובבניין ניכר השתלבות חומרים שונים בבניה, במבנה ניתן לבקר בביקור הכולל את הקומה העיקרית ועליית הגג ביקור רק באחד מהם זול יותר.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את Block of Discord  עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי ההרמוניה והם :Casa Lleo Morera אשר עוצב בידיDomenech i Montaner s,מבנה Casa Amatller שתוכנן בידי Puig i Cadafalch s, מימינו המבנה של גאודי  Casa Batllo,שלושת המבנים אינם פתוחים לקהל.
ברצלונה קאזה בטלו casa batllo
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור